Sparkron Ulvehøj Cup 2014

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder endnu en gang velkommen til

Sparkron Ulvehøj Cup 2014.

Store præmier i U15 dr A, U17 dr A, U19 dr A og U18 pi A - 3000 kr til vinder af disse rækker..

Stævnet afvikles i Ulvehøjhallen lidt uden for Randers:

    • drenge fra U8 - U19 i A,B & C niveau (U17/19 kun A & B)
    • piger fra U9 - U18 i A & B niveau (Bemærk at U14 er faldet ud af trykte program).
    • Seneste tilmelding er 8.december 2013, og det er først til mølle.
    • Tilmeldinghttp://www.ulvehojcup.dk eller evt. via tilmelding@ulvehojcup.dk, eller her på staevner.dk
    • Forskellige aktiviteter med præmier - fx. Hastighedsskud, BULL's EYE etc.
    • Tilmeldte hold kan ses på http://www.ulvehojcup.dk.
    • Vi har nu lige omkring 300 tilmeldte hold på listen, men der er stadig enkelte ledige pladser i nogle rækker - kontakt os venligst pr mail hvis du er interesseret eller kontakt stævneleder på telefon  - se www.ulvehojcup.dk for info.

Stævnet afvikles med ældste årgange fredag eftermiddag/aften, og de yngre årgange afvikles lørdag og søndag.

Stævnet afvikles over 2 weekender 3-4-5.januar og 10-11-12.januar 2014

KAMPPROGRAMMER  for første weekend er klar på hjemmeside og udsendt til alle deltagere...

Velkommen til jer alle...

 

Team Ulvehøj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U09 - piger Mixed 350 3 0
U12 - drenge Mixed 400 5 0
U19 - drenge Mixed 4-600 2 0
U17 - drenge Mixed 4-600 6 0
U11 - drenge Mixed 350 6 0
U15 - drenge Mixed 4-600 4 0
U10 - drenge Mixed 350 15 0
U18 - piger Mixed 4-600 0 0
U09 - drenge Mixed 350 8 0
U08 - drenge Mixed 350 6 0
U13 - drenge Mixed 400 9 0
U15 - piger Mixed 400 3 0
U13 - piger Mixed 400 3 0
U11 - piger Mixed 350 0 0
U12 - piger Mixed 400 1 0
U10 - piger Mixed 350 5 0
U14 - piger Mixed 400 1 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U09 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U12 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft 1 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft 2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Kims kids A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
FC Kids A Eastside Vibrog

U19 - drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Teknisk Gummi Horsens A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Pol Rasmussen A

U17 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Collegedrengene A
Today's Special A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hald Ege A Viborg B67 Logo Viborg B67
Snothvalpene A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
FC-kammeraterne A Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad

U11 - drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet if 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
HB1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U15 - drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
STRANGHOLT HURUP A Thisted FC Logo Thisted FC
HBJ THISTED A Thisted FC Logo Thisted FC
8520 A Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 - drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Barcelona C resenbro
VIK 1 B VIK
VIK 2 B VIK
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Drengene B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Boys C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
TMG A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Farsø-Ullits A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U18 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U09 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HB1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
db 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U08 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sif assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sif assentoft B
Smiff 1 B SMIFF Logo SMIFF
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U13 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Nugf B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
AIF B Allingåbro/Auning
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Dream Team A
TEAM 10 B Team 10 Logo Team 10
Nugf 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U15 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søften Girlpower B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U13 - piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romaltpigerne A Romalt IF Logo Romalt IF
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Søften energi piger B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U11 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
team teenz A

U10 - piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nugf Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U14 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søftens lyn tøser B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 12 2014

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Hallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview