Vestjysk Bank Cup - BRH 2014

BRH afholder indendørs fodboldstævne - Vestjysk Bank Cup 2014

i Bremdals aktivitetscenter og Toftumhallen i weekenden den 3,4 og 5 januar

Der spilles i følgende rækker 

Drenge: U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U17, U19

Piger :U 18

U19 og U17 spiller fredag den 3 januar

U8, U9, U10, U11 og U 18 Piger spiller lørdag den 4 januar.

U12, U13, U14 og U15 spiller søndag den 5 januar

Rækkerne bliver opdelt i B og C, men vil blive lagt sammen eller aflyst ved mindre end 6 tilmeldte hold pr. rækker.

Kamptiden er 8/9 minnutter

Max. 8 spiller pr. hold i U8 til U14

Max. 6 spiller i U15 til U 19

 

I U8 - U 14 er der gaver og mange spurtpræmier samt medaljer til nr. 1, 2 og 3

I U15 - U19 er der følgende pengepræmier
U15 drenge B: 1.000 kr. til nr. 1 - 600 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr.3
U15 drenge C:    800 kr. til nr. 1 - 500 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U17 drenge B: 1.000 kr. til nr. 1 - 600 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U17 drenge C:   800 kr. til nr. 1 - 500 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U19 drenge B: 1.000 kr. til nr. 1 - 600 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U19 drenge C:   800 kr. til nr. 1 - 500 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3

U18 piger B:  1.000 kr. til nr. 1 - 600 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3
U18 piger C:     800 kr. til nr. 1 - 500 kr. til nr. 2 - 300 kr. til nr. 3

Startgebyr udgør:
U8 - U14 drenge: 300 kr. pr. hold
U15 drenge:        400 kr. pr. hold
U17 drenge:        450 kr. pr. hold
U18 piger:           450 kr. pr. hold
U19 drenge:        450 kr. pr. hold

U18 piger:           450 kr. pr. hold


Tilmelding senest den 22. december 2013

Programmet kan ses på BRH Fodbold's hjemmeside www.brhfodbold.dk
fra søndag den 30 december eller rekvieres på tlf. 20142820
Ønskes yderligere oplysninger kontakt venligst Villy Nielsen tlf. 20142820

,

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 8 300 Lørdag 5 0
U-18 Mixed 6 450 Lørdag 1 0
U-18 Mixed 6 450 Lørdag 1 0
U-19 Mixed 6 450 Fredag aften 1 0
U-19 Mixed 6 450 Fredag aften 8 0
U-17 Mixed 6 450 Fredag aften 10 0
U-17 Mixed 6 450 Fredag aften 7 0
U-15 Mixed 6 400 Søndag 11 0
U-15 Mixed 6 400 Søndag 8 0
U-14 Mixed 8 300 Søndag 7 0
U-14 Mixed 8 300 Søndag 8 0
U-13 Mixed 8 300 Søndag 9 0
U-13 Mixed 8 300 Søndag 11 0
U-12 Mixed 8 300 Søndag 5 0
U-12 Mixed 8 300 Søndag 3 0
U-11 Mixed 8 300 Lørdag 11 0
U-11 Mixed 8 300 Lørdag 3 0
U-10 Mixed 8 300 Lørdag 7 0
U-10 Mixed 8 300 Lørdag 3 0
U-9 Mixed 8 300 Lørdag 2 0
U-9 Mixed 8 300 Lørdag 4 0
U-8 Mixed 8 300 Lørdag 1 0

Signetud teams

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Humlum 2 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Borbjeg C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Ramme-Lomborg C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
Ramme-Lomborg 2 C Ramme-Lomborg IF Logo Ramme-Lomborg IF
IFS - Midtjyllands knægte Ikast FS Logo Ikast FS

U-18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-19 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold

U-19 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
BRH 2 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Real Mokai C
Snave Slam C Bøvling Ungdomsforening Logo Bøvling Ungdomsforening
Dejlovs drenge C
Libris FC C
SE Allstars

U-17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Rahbeks Vinhandel B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
UJS BILER A
Thy Drengene B Thisted FC Logo Thisted FC
Polle´s Drenge B Lyngs Idrætsefterskole Logo Lyngs Idrætsefterskole
Lem B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Phønix B
Hjarnø B
BRH 1 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Hårstil B
Eelam Stars Struer B Eelam Stars Struer

U-17 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Kps Ultras C
lem b C
Holstebro drengene C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Brumbasser C Lem b
Brumbasser C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub

U-15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KLINKBY B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Team Holstebro B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Linde B B Linde BK Logo Linde BK
Team No Name B
Toftum Murerfirma B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Magic Mejdal Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
SIk 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ringkøbing Old Boys C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Dream Team C
Ejsing All Stars C Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub
Viborg Søndermarken I.K. C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
FC Agger C
Kongens Disciple C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U-14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
KLINKBY B Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
FC Katastrofe B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Tim 1 B TIM GIF Logo TIM GIF
Toftum Murerfirma A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U-14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
lem b C
SB 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Young guns C Ejsing Boldklub Logo Ejsing Boldklub
FC.(punktum) C Hjerm FIF Logo Hjerm FIF
SB 3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Blue Boys B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 4 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Vik B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Borbjerg 's drenge B Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Krøyer Pedersen B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U-13 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig Giants C Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Klinkby Boldklub C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
Vik 1 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Rindum superstars C Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Rindum superstars 2 C Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Roslev IK C Roslev IK Logo Roslev IK
R.M.B C Pernilles Drenge
Rindum superstars 3 C Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Struer B struer
shn/ubg B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
LGF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Struer U12 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Klinkby C Klinkby Boldklub Logo Klinkby Boldklub
shn/ubg C SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U-11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bremdal 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
GNIF B Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
SB 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF 2 Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
VIK 1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK 2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK 3 C Vinderup IK Logo Vinderup IK
Team Nordvestjysk Elservice B
TEAM DAMKJÆR SKO B
Humlum 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
FC Kammeraterne

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bremdal 2 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
SB 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Humlum 2 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold

U-10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BRH 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Sevel IF 2 B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
VIK B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK Vinderup IK Logo Vinderup IK
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Måbjerg IF B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U-10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sevel IF 1 C

U-9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bremdal 1 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
Team HB A HB

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Humlum 1 C BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
FC Agger C
SB 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Humlum 1 B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 5 2014

Organisation
BRH Fodbold
Place
Bremdal Aktivitetscenter
Address
Drosselvej 1
Postalcode
7600
City
Struer
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vestjysk Bank Cup - BRH 2014 map

Tournament overview