Gorms Cup

Velkommen til Gorms Cup 2014.

Gorms Cup i Jelling afvikles i samarbejde med vores Hovedsponsor Den Jyske Sparekasse for drenge i følgende rækker og afvikles på følgende tider:

U-17 (årgang 97/98)              Fredag d. 10. januar 2014

U-15 (årgang 99/00)              Søndag d. 12. januar 2014

U-13 (årgang 01)                    Lørdag d. 11. januar 2014

U-12 (årgag 02)                      Lørdag d. 11. januar 2014

U-11 (årgang 03)                    Søndag d. 12. januar 2014

U-10 (årgang 04)                    Søndag d. 12. januar 2014

U-9 (årgang 05)                       Lørdag d. 11. januar 2014

U-8 (årgang 06) - 5-mands   Lørdag d.  11. januar 2014  

Præmier:

  • En overraskelse til spillerne til og med U-13
  • Pæne personlige præmier til alle hold i finalerunder
  • Præmier til 5 spillere i U-15 og U-17 rækkerne
  • Præmier til 6 spillere i U-10 til U-13 rækkerne
  • Præmier til 7 spillere i U-8 og U-9 rækkere
  • Forventet præmiesum udgør ca. 50.000 kr.

Hovedpræmien i U-15 og U-17 rækkerne forventes at blive billetter til Jelling Musikfestival

Turneringsform:

Til og med U-11 spilles så vidt muligt ABC stævne. Øvrige rækker afvikles som AB stævne.

Alle hold garanteres 4 kampe.

Tilmelding senest den 8. december 2013 via staevner.dk. Husk at oplyse årgang, holdets navn, forventet styrke (A,B,C) og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson

Startgebyr, som skal indbetales senest den 8. december 2013 på Reg.nr. 9551 - konto nr. 0002155508:

U-15 og U-17                      400 kr.

U-10 til U-13                        375 kr.

U-8 og U-9                           350 kr.

Kampprogram:

Mailes til holdets kontaktperson umiddelbart efter nytår. Kampprogram i papirform udleveres ved ankomst.

Vi kan supplerende henvise til vores hjemmeside: www.jellingfsfodbold.dk under stævner med mere - Gorms Cup.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 (06) Mixed 7 350 Lørdag formiddag 17 0
U-9 (05) Mixed 7 350 Lørdag formiddag 22 0
U-10 (04) Mixed 6 375 Søndag formiddag 15 0
U-11 (03) Mixed 6 375 Søndag formiddag 17 0
U-12 (02) Mixed 6 375 Lørdag eftermiddag 18 0
U-13 (01) Mixed 6 375 Lørdag eftermiddag/aften 20 0
U-15 (99/00) Mixed 5 400 Søndag eftermiddag 9 0
U-17 (97/98) Mixed 5 400 Fredag 26 0

Signetud teams

U-8 (06) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tørring / Ølholm C Tørring IF Logo Tørring IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egebjerg IF B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
VFC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Jelling FS Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Jelling FS 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vildbjerg sf 1 A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg sf 2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U-9 (05) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
de få rå C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Jelling B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bredballe IF 4 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Daugaard if B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Lindved GF 2 C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Biledgaard Profil A
Sidani B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lokal syn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF
Højen C Højen G & U
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-10 (04) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Min Købmand, Nim B Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Team Lysagervænget A
Hover United A Hover if Logo Hover if
TEAM Hover C Hover if Logo Hover if
Hatting Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team Beringsslagteren C Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens

U-11 (03) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Cool Kids & Teens B
Hældager A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Skibet IF C Skibet IF Logo Skibet IF
Kirkebakken A Bredballe IF Logo Bredballe IF
skjold drengene C Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
EIF 1 A Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 2 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 3 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
FC Grejsdalen B
BDO 4 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BDO 3 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BDO 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BDO 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Team Nordvestjysk El B
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF

U-12 (02) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 1 A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Real Rask B Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Real rask 2 C Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Virklund A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Stofa FC A
R2 Active Kids Foundation A
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Brande 2 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Liverpool FC B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hover IF C
VEJLE GLAS B Skibet IF Logo Skibet IF

U-13 (01) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
FC Grejsdalen 2 C FC Grejs-Dalen
FC Grejsdalen 1 B FC Grejs-Dalen
Real Rask B Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Blue Water B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Midtjysk Tag B
FC GulvAlliancen B FC Horsens Logo FC Horsens
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Vejle FC 2 C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vejle FC 1 C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Hairstyle Horsens A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Stilling IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
VSF Blues A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF Whites B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
GIVE TØJCENTER A Give Fremad Logo Give Fremad
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
Hover IF 1 C Hover if Logo Hover if
Hover IF 2 C Hover if Logo Hover if

U-15 (99/00) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Leifs Produkt B Tørring IF Logo Tørring IF
Eltronic A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jungledrengene B
Worldtrans B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Junckers drenge A
Rask Mølle C
Crazy Daisy / Dagli´ Brugsen A
Team Kramer B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U-17 (97/98) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
UJS BILER A
helmbo B
Nøjser & co C FC Horsens Logo FC Horsens
Daugård EL B Hover if Logo Hover if
Mælkesnitterne A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fc. snilde A
boligmontør ole pallesen C
Elefanterne Horne
Elefanterne B Horne
kongehuset B
Kenny's drenge A Kenny's drenge
I/S Paulsens Drenge B
Mr. Arthur A
De rumsterende ræve B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Simpsons B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
T-s handel.dk B
Tømrermester Jens K. Mikkelsen A/S B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 12 2014

Organisation
Jelling Forenede Sportsklubber
Place
Gormshallerne
Address
Kathrinelund 1
Postalcode
7300
City
Jelling
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview