Fortuna Sport Direct Cup 2014

Fortuna Randers indbyder til indestævne medio februar. Her er DBU's og DGI's turneringer slut men udesæsonen stadig ikke startet. Se også www.fortunaranders.dk

Mindst 5 kampe til hvert hold. Kan der kun laves 4 kampe bliver det med forlænget spilletid.

DBU dommere fra U8 drenge og op. Og fra U11 piger og op.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 drenge Mixed 4 450 3 0
U13 drenge Mixed 4 450 3 0
U15 drenge Mixed 4 450 4 0
U15 drenge Mixed 4 450 2 0
U17 drenge Mixed 4 450 0 0
U17 drenge Mixed 4 450 4 0
Senior herrer Mixed 4 450 0 0
U11 drenge Mixed 4 450 1 0
U10 piger Mixed 4 375 0 0
Senior piger Mixed 4 450 4 0
U18 piger Mixed 4 450 3 0
U14/15 piger Mixed 4 450 6 0
U13 piger Mixed 4 450 6 0
Senior piger Mixed 4 450 0 0
U18 piger Mixed 4 450 0 0
U14/15 piger Mixed 4 450 2 0
U13 piger Mixed 4 450 5 0
U12 piger Mixed 4 450 3 0
U11 piger Mixed 4 450 0 0
U11 drenge Mixed 4 450 4 0
U10 drenge Mixed 4 450 6 0
U10 drenge Mixed 4 450 3 0
U11 piger Mixed 4 450 0 0
U12 piger Mixed 4 450 0 0
U9 drenge Mixed 5 450 10 0
U9 drenge Mixed 5 450 8 0
U8 drenge Mixed 5 450 0 0
U8 drenge Mixed 5 450 8 0
U7 drenge Mixed 3 250 6 1
U7 drenge Mixed 3 250 9 0
U6 drenge Mixed 3 250 0 0
U6 drenge Mixed 3 250 6 0
U10 piger Mixed 4 375 0 0
U9 piger Mixed 5 375 0 0
U9 piger Mixed 5 375 0 0
U8 piger Mixed 5 375 2 0
U8 piger Mixed 5 375 0 0
U7 piger Mixed 3 250 0 0
U7 piger Mixed 3 250 1 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U6 piger Mixed 3 250 0 0
U12 drenge Mixed 4 450 5 0
U12 drenge Mixed 4 450 0 0
U14 drenge Mixed 4 450 0 0
U14 drenge Mixed 4 450 1 0
Old boys +32 Mixed 4 450 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
hei 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hadsten Sports Klub A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF1 B Brande IF Logo Brande IF
Fursund if C Fursund if

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CRNJR A Århus GF Logo Århus GF
real madrid Århus GF Logo Århus GF

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
smiff B Smiff

Senior herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Tove C
Fortuna 2 B Fortuna Randers

U18 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 1 B Fortuna Randers
Fortuna 3 B Fortuna Randers

U14/15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Fortuna B Fortuna Randers
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Nibe Pigerne B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

Senior piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14/15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CIF A Christiansbjerg Idrætsforening
Randers Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
team teenz A
Barca's super piger A Billund IF

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VRI-1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Laven linå A Laven-Linå Idrætsforening
Langå ik A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
TRIF A Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Høgsbergs Helte B Brande IF Logo Brande IF
FC Barcelona C

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Fc Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FCB Herning A
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Grejsdalen A FC Grejsdalen

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Neymar & Friends B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
LIK 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorsø B Thorsø-Tungelund Idrætsforening
hei 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Ø:Bjerregrav boldklup B Ø:Bjerregrav boldklup
GIF B Grenaa IF
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Egebjerg IF B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub

U7 drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Lik Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U7 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF 1 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 1 B
IF Alliancen 1 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lik 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
lik 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U6 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB Pigerne Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Sharp B

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

Old boys +32 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Langåhallen
Address
Sportsvænget 2
Postalcode
8870
City
Langå
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview