Sportigan Cup 2013

Søndermarken IK har hermed fornøjelsen af at kunne invitere til indendørsstævnet SPORTIGAN CUP 2013.

Der spilles i følgende rækker:

U-7 piger, U-8 piger, U-9 piger, U-10 piger og U-11 piger
U-6 drenge, U-7 drenge, U-8 drenge, U-9 drenge, U-10 drenge og U-11 drenge
i Liseborgcentret på Liseborgvej 37 i Viborg den 22., 23. og 24. november 2013.

Der vil være medaljer til alle deltagerne i U-6, U-7, U-8 og U-9 rækkerne,
mens der afsluttes med finaler i U-10 og U-11 rækkerne, hvor der er lækre PUMA produkter til alle spillerne på finaleholdene.

Der er kun præmier til deltagende spillere.

Det er vores forventning, at man ved tilmeldingen respekterer puljeinddelingerne i
A, B og C-niveau i U-10 og U-11 rækkerne, så spillerne får nogle jævnbyrdige kampe.

Holdene vil blive medtaget i tilmeldt rækkefølge.
Rækker lukkes når, de er fyldt op – herefter venteliste.

Tilmelding er bindende, og for udeblevne hold og afbud efter offentliggjort program vil tilmeldingsgebyret naturligvis blive opkrævet.

Der spilles efter DBU Jyllands regler med få ændringer, som vil fremgå af stævnereglerne i det endelige program.
U-6, U-7 og U-8 spiller på tværs og dømmes af ledere fra de deltagende hold.
Øvrige kampe vil blive dømt af SIK’s egne ledere.

Spilletiden tilpasses antal deltagende hold.

Der må benyttes det samme antal spillere på banen som ved DBU Jyllands turneringer. Herudover 2 udskiftere. Dvs. 5 spillere i U-6 – U-8 og 6 spillere i U-9 – U-11 rækkerne.

Pris 250,- pr. hold i U6-U8 og 300,- pr. hold i U9-U11.
Der er deadline på betaling d. 12. november 2013 på konto 7605 1388825

Se fuld invitation inkl. forventet afvilklingsplan på www.sik-viborg.dk

Planen er at afvikle puljerne hurtigst muligt. Der tages dog forbehold for ændringer i spilleprogrammet ved for få hold i nogle af rækkerne.

Tilmelding kan ske via www.staevner.dk vha. nedenstående link:

http://staevner.dk/staevne/6890/sportigan-cup-2013.aspx

Tilmelding skal ske SENEST fredag d. 8. november 2013.

Programmet vil være tilgængeligt på vores hjemmeside www.sik-viborg.dk senest 14. november 2013.

Spørgsmål kan rettes til stævneansvarlig Lotte Thrige via flg. mail: staevner@sik-viborg.dk

 

 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-drenge Mixed 3 250 lørdag morgen 9 0
U7-piger Mixed 3 250 lørdag formiddag 0 0
U7-drenge Mixed 3 250 lørdag morgen 13 0
U8-piger Mixed 3 250 lørdag formiddag 4 0
U8-drenge Mixed 3 250 lørdag eftermiddag 10 0
U9-piger Mixed 4 300 lørdag eftermiddag 3 0
U9-drenge Mixed 4 300 søndag morgen 15 0
U10-piger Mixed 4 300 lørdag eftermiddag 6 0
U10-A-drenge Mixed 4 300 søndag sen eftermiddag 5 0
U10-B-drenge Mixed 4 300 søndag eftermiddag 11 0
U10-C-drenge Mixed 4 300 søndag eftermiddag 4 0
U11-piger Mixed 4 300 lørdag tidlig aften 2 0
U11-A-drenge Mixed 4 300 lørdag aften 9 0
U11-B-drenge Mixed 4 300 fredag aften 5 0
U11-C-drenge Mixed 4 300 fredag sen eftermiddag 6 0

Signetud teams

U6-drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Søndermarken IK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Mønsted Mønsted IF Logo Mønsted IF

U7-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7-drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BT/SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Løgstrup 1 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær If Houlkær IF Logo Houlkær IF
Stoholm IF B Stoholm IF Logo Stoholm IF
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U8-piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Klejtrup Boldklub C Klejtrup Boldklub
Lund 2 A Lund IF Logo Lund IF

U8-drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK6 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
United drengene B Skive IK Logo Skive IK
Barca drengene B Skive IK Logo Skive IK
Mønsted Mønsted IF Logo Mønsted IF
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U9-piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
OGF-9 B Overlund GF Logo Overlund GF
Sunds IF B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Lund U8 B Lund IF Logo Lund IF

U9-drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
VFB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VFB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
OGF 1 Overlund GF Logo Overlund GF
NUGF Viborg Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Viborg Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Mønsted/Sparkær Mønsted IF Logo Mønsted IF
OGF 2 Overlund GF Logo Overlund GF

U10-piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NuGF 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
OGF-10 A Overlund GF Logo Overlund GF
Lund IF A Lund IF Logo Lund IF
ATI fodboldpiger A

U10-A-drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Egeris A Skive IK Logo Skive IK
MK Huse A Overlund GF Logo Overlund GF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10-B-drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Thorsø tungelund 1 B Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Skive IK Egeris B Skive IK Logo Skive IK
Overlund United B Overlund GF Logo Overlund GF
LGIF1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LGIF2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mariager ik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mønste/Sparkær Mønsted IF Logo Mønsted IF
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U10-C-drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Thorsø tungelund 2 C Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Skive IK Egeris 1 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Egeris 2 C Skive IK Logo Skive IK
SIK 1 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag tidlig aften

Teamname LVL Logo Club
ATI fodboldpiger A
VFF-Pigerne C Viborg FF Logo Viborg FF

U11-A-drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Drillos drenge A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
VFF A Viborg FF Logo Viborg FF
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
AGF A Århus GF Logo Århus GF

U11-B-drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Kvik/Aalestrup B
Overlund GF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11-C-drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund GF C Overlund GF Logo Overlund GF
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
Vellev Drengene C Vellev IF Logo Vellev IF
BT/SVIF´s Wonderboys C BT/SVIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
22. - November 24 2013

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborgcentret
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview