Energi Midt Fårvang Cup 2013

I samarbejde med Energi Midt arranger Fårvang IF Fodbold igen i år indefodboldstævner i Fårvang-hallen. Stævnerne har gennem mange år samlet mange ungdomshold fra Kolding i syd til Aalborg i nord, fra Ringkøbing i vest til Grenaa i øst.

Antal hold pr. række:
For at sikre kvaliteten i stævnet vil der være begrænsning på antal hold pr. række. Tilmeld i god tid – flere rækker bliver traditionelt overtegnet.

På vores hjemmeside bringer vi en løbende oversigt over tilmeldte hold i de forskellige rækker.

Rækkerne opdeles i A- og B-række.

Vejledende spilletidspunkter:
U-15 Piger (99/00) – lørdag den 30/11
U-13 Piger (01) – søndag den 1/12
U-12 Piger (02) – søndag den 24/11
U-11 Piger (03) – lørdag den 23/11
U-10 Piger (04) – lørdag den 23/11
U-8/U-9 Piger(05/06) – søndag den 24/11

U-15 Drenge (99) - lørdag den 30/11
U-14 Drenge (00) – fredag den 29/11
U-13 Drenge (01) – lørdag den 30/11
U-12 Drenge (02) – søndag den 1/12
U-11 Drenge (03) – søndag den 24/11
U-10 Drenge (04) – lørdag den 23/11
U-9 Drenge (05) – lørdag den 23/11
U-8 Drenge (06) – søndag den 24/11

U-7 mix (07) – søndag den 24/11
U-6 mix (08) – søndag den 24/11

Placering:
U-6 og U-7: Der registreres ikke resultater.

Hvis to eller flere hold i en pulje har opnået lige mange points, afgøres placeringen efter følgende model:

1. Points i indbyrdes kamp(e)
2. Måldifference i indbyrdes kamp(e)
3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe
4. Måldifference i samtlige kampe
5. Flest scorede mål i alle kampe
6. Omkamp(e) – 5 minutter
7. Sudden death

Eventuelle tvivlsspørgsmål afgøres af stævneledelsen.

Præmier:
Der er medaljer til alle i de yngste rækker (U10 piger og yngre, samt U9 drenge og yngre). I de øvrige rækker er der flotte præmier til de bedst placerede hold.

Betaling:
Kr. 350,- pr. hold. U-6 og U-7 dog kun kr. 250. Opkrævning fremsendes på et senere tidspunkt.

Tilmelding:
Foretages via vores hjemmeside: www.faarvangfodbold.dk – vælg linket Fårvang Cup. Der er også mulighed for at tilmelde via www.staevner.dk, e-mail info@faarvangfodbold.dk eller pr. telefon til Ole Frandsen – 23 374 375.

Sidste chance for tilmelding: 10. november
Program udsendes: 15. november

Stævnerne afvikles i Fårvang Hallen, Thorsøvej 17, 8882 Fårvang, tlf. 8687 1826.

Fårvang er beliggende midt mellem Århus og Viborg, ca. 20 km. fra Silkeborg.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger (05/06) Mixed 7 350 søndag 24/11 5 0
U15 Drenge (99) Mixed 7 350 lørdag 30/11 11 1
U14 Drenge (00) Mixed 7 350 fredag 29/11 13 0
U13 Drenge (01) Mixed 7 350 lørdag 30/11 9 0
U12 Drenge (02) Mixed 7 350 søndag 1/12 17 0
U11 Drenge (03) Mixed 7 350 søndag 24/11 15 0
U10 Drenge (04) Mixed 7 350 lørdag 23/11 15 0
U9 Drenge (05) Mixed 7 350 lørdag 23/11 8 0
U8 Drenge (06) Mixed 7 350 søndag 24/11 10 0
U7 (07) Mixed 7 250 søndag 24/11 12 2
U6 (08) Mixed 7 250 søndag 24/11 0 0
U15 Piger (99/00) Mixed 7 350 lørdag 30/11 8 0
U13 Piger (01) Mixed 7 350 søndag 1/12 6 0
U12 Piger (02) Mixed 7 350 søndag 24/11 1 0
U11 Piger (03) Mixed 7 350 lørdag 23/11 11 0
U10 Piger (04) Mixed 7 350 lørdag 23/11 5 0

Signetud teams

U9 Piger (05/06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 24/11

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge (99) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club
team sport direct A
Viborg Sdrm. IK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Sdrm. IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Langaa IK 1 A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hatting-Torsted B B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sabro IF B Sabro IF
Langaa IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Morten E Give Give Fremad Logo Give Fremad
Fårvang IF 1 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Fårvang IF 2 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U14 Drenge (00) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag 29/11

Teamname LVL Logo Club
Team Kramer A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Nørager Boldklub A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager Boldklub 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
KT Erhvervsbyg A Horsens FS Logo Horsens FS
Thorsø/Tungelund IF A Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Thorsø/Tungelund IF 2 B Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Låsby C Låsby Boldklub
Ans IF 1 A Ans IF Logo Ans IF
Ans IF 2 B Ans IF Logo Ans IF
Vellev IF B Vellev IF Logo Vellev IF
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U13 Drenge (01) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club
Solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Team Lundhus A SKIVE
Bryrup 1 B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Bryrup 2 B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Hairstyle Horsens A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
SparKron A

U12 Drenge (02) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 1/12

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Galten fS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
ØBG Silkeborg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
AIA/Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Viborg Nørremarken A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Silkeborg IF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
RIF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Viborg Søndermarken IK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U11 Drenge (03) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 24/11

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sorring/Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
HA 85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA 85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Tjørring IF A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Sorring/Toustrup IF B
Hammel GF A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Solbjerg IF B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fårvang IF 2 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U10 Drenge (04) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 23/11

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg 1 A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
SIF 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF 3 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Resenbro IF C Resenbro IF
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Gjern IF A Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Galten fS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten fS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Silkeborg KFUM B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
Virklund B B Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
MK Huse A Overlund GF Logo Overlund GF
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U9 Drenge (05) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 23/11

Teamname LVL Logo Club
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Langå IK 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hadsten SK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Barcareal B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
tst Ben 10ns B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U8 Drenge (06) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 24/11

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF B
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
Laven/Linå IF B Laven-Linå Idrætsforening Logo Laven-Linå Idrætsforening
HØST if B Høst IF Logo Høst IF
Gl. Rye IF B Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Langå B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
U8.1 drenge A IF Alliancen Logo IF Alliancen
U8.2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U7 (07) 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag 24/11

Teamname LVL Logo Club
Ulstrup IF 1 B Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
Ulstrup IF 2 B Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
Fårvang IF 3 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Fårvang IF 1 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Fårvang IF 2 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Hammel 1 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Hammel 2 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Thorsø/Tungelund IF A Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening
Ilskov IF B Ilskov IF
Hammel 3 A Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening

U6 (08) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 24/11

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger (99/00) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 30/11

Teamname LVL Logo Club
Aalborg 1885 1 A
Aalborg 1885 2 A
Fårvang IF 1 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Fårvang IF 2 B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
Sjørslev/Demstrup IF B Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Thorsø/Tungelund IF B Thorsø-Tungelund Idrætsforening Logo Thorsø-Tungelund Idrætsforening

U13 Piger (01) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 1/12

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
"Korsholms Bedste Piger" C Korsholm IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Korsholms bedste piger 2 B Korsholms bedste piger 2

U12 Piger (02) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 24/11

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger (03) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 23/11

Teamname LVL Logo Club
Sønderris SK B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Hornbæk SF 1 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Bording IF1 A Bording IF Logo Bording IF
bording IF2 B Bording IF Logo Bording IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening

U10 Piger (04) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag 23/11

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
HA85 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 23 - December 1 2013

Organisation
Horn-Fårvang Idrætsforening
Place
Fårvang Hallen
Address
Thorsøvej 19
Postalcode
8882
City
Fårvang
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview