Hummel Sportigan Cup 2013

Hummel Sportigan Cup 2013

Fredag den 29. og lørdag den 30. november i Hedensted Centret

Sportigan, Hummel og Hedensted IF inviterer hermed til Hummel Sptigan Cup 2013 i indefodbold.

Siden 1996 har vi haft stor succes med at arrangere stævnet, og vi er glade for, at Hummel og Sportigan i Hedensted igen i år vil være med til at støtte om om stævnet.

Der spilles i følgende drenge- og pigerækker:
Herre U19, årg. 95/96, kr. 500,- pr hold, spiller fredag aften
Herre U17, årg. 97/98, kr. 500,- pr. hold, spiller fredag aften
Herre U15, årg. 99,  kr. 450,- pr. hold, spiller lørdag
Herre U14, årg. 00,  kr. 400,- pr. hold, spiller lørdag
Herre U13, årg. 01,  kr. 400,- pr. hold, spiller lørdag
Piger, U18, årg. 96/97/98, kr. 500,- pr. hold, spiller fredag aften
Piger, U15, årg. 99/01, kr. 450,- pr. hold, spiller lørdag
Piger U13, årg. 01,  kr. 400,- pr. hold, spiller lørdag

Tilmelding:

Tilmelding senest den 19.11.2013
Tilmelding skal ske på www.staevner.dk, under Hummel Sportigan Cup 2013

Ved tilmelding oplyses
- Klub/holdnavn
- Piger/drenge
- Årgang
- Kontaktperson, mail og mobilnr.

Såfremt der er mindst 12 hold i en række deles op i A- og B- rækker efter indledende puljer.
Vi forbeholder os ret til at nedlægge rækker ved for få tilmeldte hold, eller oprette venteliste ved overtegning.

Priser og betaling:
Pris pr. hold - se ovenfor.
Betaling sker ved tilmelding på kontonr.: 1681  3222532077

Tilmelding registreres først når stævnegebyret er betalt.
Stævnegebyret refunderes ikke ved afbud efter den 19. november.

Turneringsform:
Spilletiden er 9 minutter, med 1 minuts pause mellem kampene. Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.
Der spilles efter JBU´s regler for indefodbold.
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at bortvise enkelte spiller eller hold ved usportslig opførsel.

Præmier:
Der er præmier til maks. 6 spillere pr. hold.
Der er personlig præmie til årets spiller i hver række.

Dommere:
Under HUmmel Sportigan Cup vil der være eksaminerede dommere.

Program:
Program udsendes senest den 24. november.
Evt. spørgsmål rettes til soelvbjerg@hafnet.dk

Med sportslig hilsen

Hedensted IF

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge Mixed 6 400 Lørdag den 30. november 16 0
U14 drenge Mixed 6 400 Lørdag den 30. november 17 0
U15 drenge Mixed 6 450 Lørdag den 30. november 19 0
U17 drenge Mixed 6 500 Fredag den 29. november 26 0
U19 drenge Mixed 6 500 Fredag den 29. november 28 0
U13 piger Mixed 6 400 Lørdag den 30. november 11 0
U14 piger Mixed 6 400 Lørdag den 30. november 11 0
U15 piger Mixed 6 450 Lørdag den 30. november 9 0
U18 piger Mixed 6 500 Fredag den 29. november 10 0

Signetud teams

U13 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 30. november

Teamname LVL Logo Club
Skibet B2 B Skibet IF Logo Skibet IF
EMR A
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
Hadsund B A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IC Electric A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Midtjysk tag B
Skibet B1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Real Rask B Rask Mølle-Aale IF Logo Rask Mølle-Aale IF
Horse shop A FC Horsens Logo FC Horsens
GIVE TØJCENTER A Give Fremad Logo Give Fremad

U14 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 30. november

Teamname LVL Logo Club
Worldtrans A
Hatting Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Black & White B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Brøndby Akademiet A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Nissens B Hedensted IF Logo Hedensted IF
+ Malergrossisten A Stensballe IK Logo Stensballe IK
HTS 2 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
HTS 1 B Tistrup BK Logo Tistrup BK
sleepy teens B FC Horsens Logo FC Horsens
Lund 2 C Lund IF Logo Lund IF
Junge Byg B Filskov IF Logo Filskov IF
FC Grindsted B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
sport & profil, odense A
Pappas Pizza B
Lund if 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund B Lund IF Logo Lund IF

U15 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 30. november

Teamname LVL Logo Club
Billund if 1 B Billund IF Logo Billund IF
Autobude C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bitte Sko Tørring A
Caddi B AC Horsens Logo AC Horsens
sport direct horsens B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Eltronic A Hedensted IF Logo Hedensted IF
MEKONOMEN VEJLE
Team Pieter Mouritsen A Kolding IF Logo Kolding IF
Team Bel Air A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Carl- Mar's Drenge A
Leif's Produkt B
Sumolimos B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Østbirk 10 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U17 drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 29. november

Teamname LVL Logo Club
Mr Arthur A
Euroclass C
Blåhøj EL A Blåhøj IF Logo Blåhøj IF
Finn Mortensen Huse A
Daugård EL B Hover if Logo Hover if
the wolf pack team godt smil A
T-s handel a/s B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Talentløs A
Kenny's drenge A
Storgaard Biler A
I/S Paulsens Drenge
Hvemellers A AC Horsens Logo AC Horsens
Hvem var det nu? A AC Horsens Logo AC Horsens
Simpsons B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Tømrermester Jens K. Mikkelsen A/S B
De Blå Mænd B Stensballe IK Logo Stensballe IK
De vilde kaniner B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U19 drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 29. november

Teamname LVL Logo Club
Teknisk Gummi Horsens A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Øster-Snede Auto A/S B
BHS Revision A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Spar Nord Silkeborg B
FC Far B
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
HIF Danmarksserie B Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK 4 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Oggi fc C
Fc Kutterne C
FC Øl C
Entreprenørfirma Preben Nielsen A Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bjarne Skovby tømre og snedker A
Team Midtjylland A Give Fremad Logo Give Fremad
"Noget på arabisk" A
MORS DRENGE A
Frema A
Gutterne B
Efterskolernes XI A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mund B FC Horsens Logo FC Horsens

U13 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 30. november

Teamname LVL Logo Club
Tarp Tøserne B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
kj porte B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Pink Ladies B
Rårup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Dinoslegeland.dk A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U14 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 30. november

Teamname LVL Logo Club
Stautrup A Stautrup IF Logo Stautrup IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
KPMG A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten FS 2 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Dalum Talent 2000 A Dalum IF Logo Dalum IF
AU Aarhus A AU Aarhus

U15 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 30. november

Teamname LVL Logo Club
Møldams Elektro/Cafe Cozy A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
SIK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lindved tøser B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U18 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 29. november

Teamname LVL Logo Club
Euroclass C
INSERO B
Sporigan Tørring B
Nykredit Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Nykredit Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Nykredit Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
29. - November 30 2013

Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted Centret
Address
Gesagervej
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview