Hvalsø Cup 2014

HVALSØ IF. FODBOLD inviterer til 
HVALSØ-CUP 2014
 
Nytårsbreddestævne - med flotte præmier 
Hvalsø-Cup er et B/C-stævne, som afvikles i Hvalsøhallerne 3. – 5. Januar 2014. B og C-hold spiller sammen. 
Alle hold er garanteret mindst 3 kampe
SCORINGSPRÆMIER for gode mål og redninger - POKALER til de tre bedste hold i hver række!
WIFI i hallen og online opdatering af kampresultater
 
RÆKKEOVERSIGT
Fredag den 3. januar Lørdag den 4. januar Søndag den 5. januar
        U-16 Piger 98/99         U-7 Drenge 07                 U-6 Drenge 08
        U-15 Drenge 99               U-8 Drenge 06                 U-7 Piger 07/08
        U-17 Drenge 97/98         U-9 Drenge 05                 U-9 Piger 05/06
                        U-10 Drenge 04               U-10 Piger 04
                                               U-11 Drenge 03               U-12 Piger 02/03
                                               U-12 Drenge 02               U-13 Piger 00/01
                                               U-13 Drenge 01               U-14 Drenge 00
 
Tilmelding kan ske på staevner.dk frem til den 16. december 2013
 
Tilmeldingsgebyret på kr. 350,00 pr. hold skal indbetales på (senest 16. december 2013):
 konto nr. 0521 - 0000114343
 
Programmet forventes lagt på vores hjemmeside (samt staevner.dk): 
http://www.hvalsoeif.dk 
den 27. december 2013
Evt. spørgsmål vedrørende Hvalsø Cup kan rettes til E-mail: hvalsoecup@gmail.com eller til Morten Knudsen på mobil 61624052 mellem 19-20.
 
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U15 Mixed 6 350 19 0
U14 Mixed 6 350 19 1
U7 Mixed 7 350 17 1
U8 Mixed 7 350 14 0
U9 Mixed 7 350 15 0
U10 Mixed 6 350 17 0
U11 Mixed 6 350 15 0
U12 Mixed 6 350 17 1
U13 Mixed 6 350 13 0
U17 Mixed 6 350 13 0
U7-piger Mixed 7 350 3 0
U9-piger Mixed 6 350 4 0
U11-piger Mixed 6 350 0 0
U12-piger Mixed 6 350 21 0
U13-piger Mixed 6 350 17 0
U16-piger Mixed 6 350 18 0
U18 Mixed 6 350 0 0
U6 Mixed 7 350 8 0
U10-piger Mixed 6 350 8 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U15 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jotton B
Svogerslev BK 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK 3 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Såby 1 B Såby Fodbold
Såby 2 B Såby Fodbold
Suså B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
HVB1 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvalsø IF 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Hvalsø IF 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
tak for kaffe B
IGM Revision B

U14 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grøntgrossisten -
Vemmedrup C Vemmedrup IF
Ølsted C Ølsted Idrætsforening
Ølsted C Ølsted Idrætsforening
Stillinge IF 2 C Stillinge IF
Stillinge IF C Stillinge IF
Samis drenge B
Hvalsø IF 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Drengene fra Gladsaxe B
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Jammos B
PRO-mote B FC Lejre Logo FC Lejre
Alt i varme.dk B Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
TIIF2000 C Torslunde Ishøj Idrætsforening

U7 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 Piraterne B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 Banditterne B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Stenlille IF Stenlille IF Logo Stenlille IF
Himmelev-Veddelev Boldklub A B
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ringsted Lars T C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted Lars J B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Hfc 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hfc4 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hfc3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hfc2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hvalsø IF 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sprinter B Gadstrup IF
Reals drenge Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Hvalsø IF C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Stenlille IF Stenlille IF Logo Stenlille IF
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Svogerslev 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
MZ GODA C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
FCB B
NFC C NFC
RB1906-1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906-2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vallensbækdrengene C Vallensbæk
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TPS B Torveparkens SK
Vindinge IF C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Super 05 C Bramsnæs IF

U10 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TBK 2 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Nykøbing FC B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
VIBY IF 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Svogerslevdrengene C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Fløng/Hedehusene C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Aluscan C Stillinge IF
Strøby AIK 65 Sort C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Strøby AIK 65 Gul C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Torveparken B Torveparken
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Næstveddrengene C Næstved IF Logo Næstved IF
B 73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hvalsø IF 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
U10-2 A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U10-2 B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Hotdog C
Gladsaxe Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
FK ODSHERRED C FK Odsherred
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Fars drenge C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Stillinge IF C Stillinge IF
Brøndby-4 C brøndby
Den grønne Tornado C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK - HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Karlslunde FC C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B93 ØF B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B3'erne B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvalsø drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø rødderne C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Karlslunde if C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U12 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U 12 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
sbi Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Brian's drenge B FC Lejre Logo FC Lejre
Rene's drenge B FC Lejre Logo FC Lejre
Dream Team B -
Nykøbing If B Nykøbing IF
Fløng Hedehusene C C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene B B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Young Boys B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Røde Stjerne 2 C Røde Stjerne Boldklub
Røde Stjerne 1 Røde Stjerne Boldklub
AB C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U/13-3 hold 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
U/13-3 hold 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kvickly B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FFB 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Solrød FC B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Juniors B
FCL team 2 C FC Lejre Logo FC Lejre
Hvalsø 1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 3 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U17 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
lige drengene Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gårdens drenge 2 B TG80 IF
Gårdens drenge B T.G.80 IF
Klassisk XL B
Hvalsø IF 1 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Brøndby drengene A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gårdens drenge 3 B TG80 IF
Løffe's drenge B
RE United B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Tømrer Søren B B
Hvalsø 3 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U7-piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
drem team Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Drem Team C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U9-piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Herfølge B HB Køge Logo HB Køge

U11-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12-piger 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge 2 B HB Køge Logo HB Køge
Fk 05 2 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Viby 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby 2 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Fuserne B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Vindinge IF 2 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge IF 1 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
holmegaard 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
De Grønne Lyn B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
De Grønne Stjerner B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Svogerslev pigerne 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev pigerne 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Herfølge 1 B HB Køge Logo HB Køge
Genså B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold

U13-piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
solrød fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Pangea Travel B Viby IF
HeSa Light B Viby IF
Vindinge/Himmelev B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Hvalsø U13 Tøzer C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø U13 Piger B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
De lyserøde piger C Havdrup GI Logo Havdrup GI
De gule piger C Havdrup GI Logo Havdrup GI
De Grønne C Viby IF
Bella73 B FC Bella
bsf 01 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
fhf B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U16-piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
restaurant parkhus 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
restaurant parkhus 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Murermester Jacob Vincentz B Dalby IF Logo Dalby IF
Murermester Martin Pedersen C Dalby IF Logo Dalby IF
Viby 2 Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Hvalsø IF 3 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 4 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 5 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Viby 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
AIK-pigerne B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Hvalsø IF 1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gevninge IF C Gevninge IF
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC

U10-piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C HB Køge Logo HB Køge
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
De farlige 10´er B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Vindinge IF B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Jyllinge FC B Jyllinge FC
De Grønne 10'ere B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Lejre B FC Lejre Logo FC Lejre

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hvalsø IF
Place
Hvalsø hallerne
Address
Skolevej 5
Postalcode
4330
City
Hvalsø
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview