Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub

Sæsonoptakt 2014 skydes i gang med forårsopstartsstævne i påsken i

Jernløse Boldklub.

 

Det foregår lørdag d. 19. april 2014. (Påskelørdag)

 

 Der spilles i rækkerne U-6 til U-13 Drenge samt U9/U10 til U13/U14 Piger på både A-, B- og C-niveau undtaget U6 hvor det er blandet niveau. Det er vigtigt at niveauangivelserne respekteres således at der sikres mest jævnbyrdige kampe.

 

Der spilles efter DBU/SBU regler. Der spilles i puljer med 4 hold, men afhængig af antal tilmeldte hold forbeholder arrangøren sig ret til at tilpasse stævneform, niveau eller spilletid. Der er STORE medaljer  + overraskelser til spillere på alle hold.


        Række                                          Niveau                                Hold str.                         Spilletid

U6 – Drenge (Årgang 2008)                  Blandet                       3:3  (Maks. 6 spillere)               2x6 min

U7 – Drenge (Årgang 2007)                 A, B og C                     5:5 (Maks. 8 spillere)                2x9 min

U8 – Drenge (Årgang 2006)                 A, B og C                      5:5 (Maks. 8 spillere)              2x9 min

U9 – Drenge (Årgang 2005)                 A, B og C                      7:7 (Maks. 10 spillere)            2x12 min

U10 – Drenge (Årgang 2004)                A, B og C                     7:7 (Maks. 10 spillere)             2x12 min

U11 – Drenge (Årgang 2003)                A, B og C                     7:7 (Maks. 10 spillere)             2x15 min

U12 – Drenge (Årgang 2002)                A, B og C                     7:7 (Maks. 10 spillere)             2x15 min

U13 – Drenge (Årgang 2001)                A, B og C                     7:7 (Maks. 10 spillere)             2x18 min

U9/U10 – Piger (Årgang 05/04)              A, B og C                      5:5 (Maks. 8 spillere)               2x9 min

U11/U12 – Piger (Årgang 03/02)             A, B og C                     7:7 (Maks. 10 spillere)             2x12 min

U13/U14 – Piger (Årgang 01/00)              A, B og C                    7:7 (Maks. 10 spillere)              2x15 min  
 

 

I U6-rækken stilles der ikke kampleder til rådighed. Det førstenævnte hold i kampprogram står for at dømme kampene. Resterende rækker har kampleder.

 

Der er mulighed for at stifte bekendtskabt med futsal på flere workshops i løbet af stævnedagen. Dette forestås af anerkendte DGI-futsal instruktører. Det kræver tilmelding på stævnedagen. 

 

Programmet offentliggøres senest 10 dage før stævnet. Det kan ses på hjemmesiden

www.jernloeseboldklub.dk

 

Holdgebyr skal være indbetalt hurtigst muligt efter tilmelding. Beløbet bedes indsat på Nordea Bank reg. nr. 2281, konto nr. 8977 467 293. (husk at skrive årgang, ID og klub).

Tilmeldingsfrist er 5. april 2014.

 

Er der yderligere spørgsmål kan de stilles pr. E-mail:

palle@jernloeseboldklub.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 (årgang 2008) Mixed 3 250 8 0
U-7 (årgang 2007) Mixed 5 350 21 0
U-8 (årgang 2006) Mixed 5 350 19 0
U-9 (årgang 2005) Mixed 7 400 5 0
U-10 (årgang 2004) Mixed 7 400 9 0
U-11 (årgang 2003) Mixed 7 450 22 0
U-12 (årgang 2002) Mixed 7 450 10 0
U-9 / U-10 Mixed 5 350 8 0
U-11 / U-12 Mixed 7 400 0 0
U-13 / U-14 Mixed 7 450 4 0
U-13 (årgang 2001) Mixed 7 500 8 0

Signetud teams

U-6 (årgang 2008) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jernløse 2 Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
HBI 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Jernløse Boldklub Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Havdrup GI C Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-7 (årgang 2007) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Seje Drenge A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Virums drenge A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virums sejeste B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
SIF rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM U7 II C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
De Grønne Djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
VI39 Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U-8 (årgang 2006) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Raklev1 B Raklev GI Logo Raklev GI
Rishøj 3 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Tuse 1 A Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 C Tuse IF Logo Tuse IF
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tårnby FF 2 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tårnby FF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Roskilde KFUM U8 B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sort B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Grønne A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Kalundborg 2 B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Svogerslev 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U-9 (årgang 2005) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Raklev 1 B Raklev GI Logo Raklev GI
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
MK Fodbold C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U-10 (årgang 2004) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Jernløse 1 B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
tuse C Tuse IF Logo Tuse IF

U-11 (årgang 2003) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
FK Odsherred B Fælles Klub Odsherred
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Måløv 1 A Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Tølløse Allstars B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Gislinge BK B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Avarta´s drenge B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hvidovre IF U11A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF U11B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Stillinge IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
BSV03 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Brøndby IF - U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svinninge IF C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening

U-12 (årgang 2002) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rønnede C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Jernløse Superstars B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløses Gulddrenge C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
B73 Pigerne C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
EIF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Ringsted If 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted If 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U-9 / U-10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jernløse piger C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Raklev P2 B Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev P1 B Raklev GI Logo Raklev GI
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-11 / U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 / U-14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
JBK Pigerne 1 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Fløng-Hedehusene B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
BSF SMALL ONES B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-13 (årgang 2001) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 19 2014

Organisation
Jernløse Boldklub
Place
Jernløse Boldklubs baner
Address
Gl. Skovvej 150 B
Postalcode
4420
City
Regstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub map

Tournament overview