Dansk Bank Hurup Cup

STORT INDENDØRS FODBOLDSTÆVNE FOR U-6 - U-17 DRENGE & U-6 - U-18 PIGER
Hurup If byder igen i år velkommen til Julestævne i Hurup Hallerne for 30.gang
der hvert år besøges af op til 190 ungdomshold fordelt i alle årgange.

 

 Der spilles over tre dage 29-30 nov. og 1 Dec. i 2 haller så derfor hurtig afvilking af kampene.

SPILLERÆKKER
Drenge:
U-6 (mix)  3:3 på tværs (lørdag)
U-7 ( MIx)3:3 på tværs (lørdag)
U-8  3:3 på tværs (lørdag)
U-9  4:4 (Søndag)
U-10  4:4 (Lørdag)
U-11 4:4 (søndag)
U-12 4:4 (Søndag)
U-13  4:4 (Lørdag)
U-14 A  4:4 (Fredag)

U-14 B 4:4 (Søndag)

U-15 A 4:4 (Fredag)

U-15 B 4:4 (Lørdag)

U-17  4:4 (Fredag)


Piger:
U-6 (mix) 3:3 på tværs (lørdag)
U-7 (mix) 3:3 på tværs (lørdag)
U-9  4:4 (Lørdag)
U-10/11  4:4 (lørdag)
U-12 2002 4:4 (Lørdag)
U-13 2001 4:4 (Lørdag)
U-14/15  4:4 (fredag)
U-18  4:4 (fredag)
Der tages forbehold for ændringer i spilledagene.
 

 

Der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold.
Spilletiden for alle rækker er 9 minutter.

Stævnet afvikles i 2 haller, hvilket sikrer hurtig afvikling af rækkerne!


PRÆMIER
I U-6 til U-9 er der medaljer til alle spillere.
I U-10 til U-18 er der medaljer og personlige præmier til nr. 1 og 2,3
Der er præmier til max. 7 spillere pr. hold, og 5 spillere på 3 mands hold.


HOLDGEBYR
U-6 til U-9: 250 kr. pr. hold. U-10 til U-18: 350 kr. pr. hold.
Holdgebyret overføres til konto 9111- 0001623281 senest Mandag d. 18. november. Husk at angive holdnavn og række i betalingsmeddelelsen!


TILMELDING
Tilmelding foregår på staevner.dk.
Alternativt kan du sende en e-mail til danskebankcup@hurupif.dk  Eller Kontakt John Jensen på Tlf. 24818489 eller Mail  John-anne@webspeed.dk  Angiv venligst holdets niveau ved tilmelding! Sidste frist for tilmelding er Onsdag D. 20 Nov Kl. 18.00. Vi forbeholder os retten  til at lukke for tilmelding i de enkelte rækker før tid hvis max. antal opnås, hvor man så kommer på venteliste. 

Endelig tilmelding er først lukket når vi kan se stævnegebyret på vores konto !!!!

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Drenge & Piger Mixed 3 250 Lørdag formiddag 4 0
U-7 Drenge & Piger Mixed 3 250 Lørdag Formiddag 16 0
U-8 Drenge Mixed 3 250 Lørdag Formiddag 8 0
U-12 Piger Mixed 4 350 Lørdag Middag 3 0
U-9 Drenge Mixed 4 350 Søndag Formiddag 8 0
U-8/9 Piger Mixed 4 250 Lørdag 3 0
U-10 Drenge A Mixed 4 350 Lørdag 4 0
U-10 Drenge B Mixed 4 350 Lørdag 5 0
U-11 Drenge A Mixed 4 350 Søndag 2 0
U-11 Drenge B Mixed 4 350 Søndag 13 0
U-10/11 Piger Mixed 4 350 Lørdag 3 0
U-12 Drenge A Mixed 4 350 Søndag 3 0
U-12 Drenge B Mixed 4 350 Søndag 10 0
U-13 Drenge A Mixed 4 350 Lørdag Eftermiddag/Aften 1 0
U-13 Drenge B Mixed 4 350 Lørdag Eftermiddag/Aften 11 0
U-13 Piger Mixed 4 350 Lørdag 4 0
U-14 Drenge A Mixed 4 350 Fredag 4 0
U-14 Drenge B Mixed 4 350 Søndag Eftermiddag 3 0
U-15 Drenge B Mixed 4 350 Lørdag Eftermiddag 3 0
U-14/15 Piger Mixed 4 350 Fredag Ca. kl. 18 11 0
U-17 Drenge A Mixed 4 350 Fredag Aften 3 0
U-17 Drenge B Mixed 4 350 Fredag Aften 6 0
U-15 Drenge A Mixed 4 350 Fredag Eftermiddag 6 0
U-17/18 Piger Mixed 4 350 Fredag Ca. Kl. 18 11 0

Signetud teams

U-6 Drenge & Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
SBK 2 Sjørring Boldklub Logo Sjørring Boldklub
SBK 1 B Sjørring Boldklub Logo Sjørring Boldklub
Hurup if Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U-7 Drenge & Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
SBK 1 B Sjørring Boldklub Logo Sjørring Boldklub
SBK 2 B Sjørring Boldklub Logo Sjørring Boldklub
Thisted 1 Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted 2 Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted 4 Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted 3 Thisted FC Logo Thisted FC
IF Nordthy A IF Nordthy Logo IF Nordthy
NIF-FLUIF 1 NIF-FLUIF
Hurup C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup IF 2 C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
NIF-FLUIF 2 NIF-FLUIF
NIF-FLUIF 3 NIF-FLUIF
NIF-FLUIF 4 NIF-FLUIF
Sydthy Boldklub 2. B Sydthy Boldklub Logo Sydthy Boldklub
Sydthy Boldklub 1. B Sydthy Boldklub Logo Sydthy Boldklub
IF Nordthy A IF Nordthy Logo IF Nordthy

U-8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Borbjerg B Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
Thisted 1 Thisted FC Logo Thisted FC
Hurup 1 Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup 2 Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup 3 Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Maabjerg IF A
Thisted 2 Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted 3 Thisted FC Logo Thisted FC

U-12 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Klitmøller B Klitmøller IF
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
Nordvestmors 02 C Nordvestmors Boldklub Logo Nordvestmors Boldklub

U-9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
KHIF 1 Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Super boys A Thisted FC Logo Thisted FC
Nisserne A Thisted FC Logo Thisted FC
Ballon drengene A Thisted FC Logo Thisted FC
Fræserne A Thisted FC Logo Thisted FC
KHIF 2 Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Hurup If C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Hurup IF 2 C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U-8/9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TFC 1 Thisted FC Logo Thisted FC
TFC 2 Thisted FC Logo Thisted FC
Nordvestmors BK C Nordvestmors Boldklub Logo Nordvestmors Boldklub

U-10 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Skive IK Resen A Skive IK Logo Skive IK
Hurup A Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Måbjerg IF A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF

U-10 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK Resen B Skive IK Logo Skive IK
Struer Boldklub B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Hurup B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U-11 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Frøstrup-Hannæs A Frøstrup-Hannæs
LGF 1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U-11 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Hurup/Vaif C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Knægtene Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Eliten fra Bremdal B BRH Fodbold Logo BRH Fodbold
SPORTIGAN SKJERN B Aadum Idræts- og Ungdomsforening Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Lemvig GF 3 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
TFC 2 B Thisted FC Logo Thisted FC
TFC1 B Thisted FC Logo Thisted FC
TFC 3 B Thisted FC Logo Thisted FC
GNIF B Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening
Team GNIF B Gudum Nissum Idrætsforening Logo Gudum Nissum Idrætsforening

U-10/11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Lemvig 2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Lemvig 1 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U-12 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lgf 4 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Koldby Hørdum IF 1 A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U-12 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HBV Sydthy 2 C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
TFC 1 B Thisted FC Logo Thisted FC
TFC 2 B Thisted FC Logo Thisted FC
HBV Sydthy B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Struer B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Frøstrup-Hannæs B Frøstrup-Hannæs IF
Croc´s B Midtthy
Koldby Hørdum IF 2 B Koldby Hørdum IF

U-13 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club
HBV 1 HBV

U-13 Drenge B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag/Aften

Teamname LVL Logo Club
Blue Boys B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
HBV 2 C HBV
HBV 2 C HBV
Team Thy
Struer C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Min Købmand Sevel B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Buffalos B Midtthy
Krøyer Pedersen B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Thisted FC Bolcher Thisted FC Logo Thisted FC

U-13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lemvig GF Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Sjørring B C Sjørring Boldklub Logo Sjørring Boldklub
HBV Piger B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U-14 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FC Katastrofe A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Young Boys A Thisted FC Logo Thisted FC
Scanfish A Thisted FC Logo Thisted FC

U-14 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HBV Sydthy B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
TFC B Thisted FC Logo Thisted FC
Stjerneskud B Nordvestmors Boldklub Logo Nordvestmors Boldklub

U-15 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Thisted 1 B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted 2 B Thisted FC Logo Thisted FC
Frøstrup-Hannæs B Frøstrup-Hannæs

U-14/15 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Ca. kl. 18

Teamname LVL Logo Club
KHIF 2 A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
KHIF 1 A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
hundborg/vorupør B Hundborg Boldklub Logo Hundborg Boldklub
Frøstrup-Hannæs 1 B Frøstrup-Hannæs
Frøstrup-Hannæs B Frøstrup-Hannæs 2
HBV piger B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
HBV Tøser B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
Mejrup GU B Mejrup GU Logo Mejrup GU
hbv sydthy C Sydthy Håndbold
hbv sydthy C Sydthy Håndbold

U-17 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
STRANGHOLT HURUP A
hbj thisted A Thisted FC Logo Thisted FC
Skyum Eliten 1 A Skyum Idrætsefterskole Logo Skyum Idrætsefterskole

U-17 Drenge B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Hillerslev 1 B Hillerslev IF Logo Hillerslev IF
Hillerslev 2 C Hillerslev IF Logo Hillerslev IF
HBV 2 B Bedsted IF Logo Bedsted IF
HBV 1 B Bedsted IF Logo Bedsted IF

U-15 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HBV Sydthy B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening
HBJ-THISTED A Thisted FC Logo Thisted FC
STRANGHOLT HURUP A

U-17/18 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Ca. Kl. 18

Teamname LVL Logo Club
Energi tøserne A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Sjørring B C Sjørring Boldklub Logo Sjørring Boldklub
HIF/tif 2 Harboøre IF Logo Harboøre IF
HIF/tif 1 Harboøre IF Logo Harboøre IF
FLUIF B FLUIF Logo FLUIF
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
hbv 1 C Sydthy Håndbold
hbv 2 C Sydthy Håndbold
hbv 2 C Sydthy Håndbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 29 - December 1 2013

Organisation
Hurup Idrætsforening
Place
Hurup Hallerne
Address
Idrætsvej
Postalcode
7760
City
Hurup Thy
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview