PFU05 Cup2013

PFU05 og Sparekassen Kronjylland inviterer til  stævne i indefodbold d. 14 og 15 december i Purhushallen.

For drenge U6 til U12 og piger U6 til U12.

Der er præmier i rækkerne U11 og U12 til 1. og 2. pladsen i rækkerne. U6 til U10 vil der være præmier til alle.

Spilletid er hhv. 7 og 9 min. Alle hold er garanteret 3 kampe. Der spilles efter DBU's regler for indefodbold.

Tilmelding skal indeholde:

  • Klub/holdnavn
  • Niveau A eller B
  • Antal hold
  • Info på kontakt person (navn, adresse, tlf samt email)
  • Betaling til 9319-0008125465 senest 1 dec. 250,- pr. hold.

Info om holdet sendes til: kim_svejstrup@hotmail.com
 

Programmet er klar her på stævner.dk fra den 8 dec.

Lørdag d. 14 december afvikles alle hold fra U6 til U10 med lokal dommer

Søndag d. 15 december afvikles alle U11 og U12 hold med sort dommer.

 

 

Vi glæder os til at se jer

PFU05

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 5 250 Lørdag 14 dec. formiddag 8 0
Drenge U7 Mixed 5 250 Lørdag 14 dec. formiddag 6 0
Drenge U8 Mixed 5 250 Lørdag 14 dec. eftermid. 2 0
Drenge U9 Mixed 7 250 Lørdag 14. dec. eftermid. 8 0
Drenge U10 Mixed 7 250 Lørdag 14. dec. eftermid. 5 0
Drenge U11 Mixed 7 250 Søndag 15 dec. formiddag 0 0
Drenge U12 Mixed 7 250 Søndag 15 dec. eftermid. 1 0
Piger U6 Mixed 5 250 Lørdag 14 dec. formiddag 0 0
Piger U7 Mixed 5 250 Lørdag 14 dec. formiddag 0 0
Piger U8 Mixed 5 250 Lørdag 14 dec. eftermid. 0 0
Piger U9 Mixed 7 250 Lørdag 14 dec. eftermid. 1 0
Piger U10 Mixed 7 250 Lørdag 14 dec. eftermid 1 0
Piger U11 Mixed 7 250 Søndag 15 dec. formiddag 2 0
Piger U12 Mixed 7 250 Søndag 15 dec. eftermid 2 0
Drenge U10 Mixed 7 250 Lørdag 14. dec. eftermid. 0 0
Drenge U11 Mixed 7 250 Søndag 15 dec. formiddag 6 0
Drenge U12 Mixed 7 250 Søndag 15 dec. eftermid. 0 0

Signetud teams

Drenge U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Romalt B Romalt
Helsted Fremad IF 2. Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1. Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSK1 B Hadsten
HSK2 B Hadsten
U6.1 IF Alliancen Logo IF Alliancen
6.2 IF Alliancen Logo IF Alliancen
Drenge U6 B PFU05

Drenge U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsten B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
NUGF 2 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Drenge U7 B PFU05
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK

Drenge U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
PFU U8 B PFU U8

Drenge U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14. dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club
DB C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Drenge U9 B PFU05
Vorup FB 3 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
mik 1 A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

Drenge U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14. dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mariager ik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MK Huse A Overlund GF Logo Overlund GF
U10 drenge B PFU05
U10.1 drenge C IF Alliancen Logo IF Alliancen

Drenge U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15 dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club
Drenge U12 B PFU05

Piger U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club

Piger U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club

Piger U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club

Piger U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club

Piger U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14 dec. eftermid

Teamname LVL Logo Club
De små tandhjul. B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Piger U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club
seje power piger B pfu 05
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

Piger U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15 dec. eftermid

Teamname LVL Logo Club
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Drenge U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14. dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15 dec. formiddag

Teamname LVL Logo Club
OIF 1 A Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel 1 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Drenge U11 B PFU05

Drenge U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15 dec. eftermid.

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
14. - December 15 2013

Organisation
No Club
Place
Purhus Hallen
Address
Bakkevænget 12
Postalcode
8990
City
Fårup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview