Sportigan Pigecup

Sportigan Pigecup 2013


For 6. år i træk inviteres til Sportigan Pige Cup i Vordingborg .

Et stævne for piger og kvinder i alle aldre i den klassiske version af indendørs, hvor der spilles til hånboldmål.


U-6/U-7: Præmier til alle. Spiller på halv bane. 4 spillere på banen. Max 7 spillere.

U-12 og U-13: Personlige præmier til nr. 1 og 2. Max. 6 spillere.

U-14, U-16, U-18 og Kvinde A : Gode pengepræmier til nr. 1 og 2. Max 6 spillere.

Kvinde B: Scoringspræmier m.m. til alle. Spiller for sjov. Max 6 spillere. (Ikke Division/Kvindeserie)

U-6 (08 og yngre)  275 kr.
U-7 (07)               275 kr.
U-12 (02-03)         350 kr.
U-13 (01)              350 kr.
U-14 (00)              400 kr.
U-16 (98-99)         425 kr.
U-18 (96-97)         450 kr.
Kvinde A               500 kr.
Kvinde B               450 kr.


Holdgebyr indbetales på konto i Nordea, regnr: 0040, kontonr: 6884 619 139.
senest 20. november 2013 (Sportigan Pige Cup)

Evt. spørgsmål kan rettes til Allan Sundstrøm
22 26 32 76 / sportigan.pigecup@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 7 275 Lørdag 5 0
U-7 Mixed 7 275 Lørdag 1 0
U-12 Mixed 6 350 Lørdag 8 0
U-13 Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U-14 Mixed 6 400 Lørdag 9 0
U-16 Mixed 6 425 Søndag 13 0
U-18 Mixed 6 450 Søndag 13 0
Kvinder Hyggerækken Mixed 6 450 Lørdag Aften 7 0
Kvinder Mixed 6 500 Lørdag Aften 5 0

Signetud teams

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vif Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Greve fodbold hold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ViF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Martins Pigehær B Viby IF Logo Viby IF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Herlufsholm u 11 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Snekkersten IF C Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
døllefjelde musse C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

U-13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG Pigerne B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kværkby IF Kværkeby
VIF B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted A C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Karise A
Pigerne fra Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
døllefjelde musse C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Karise 2 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Hvalsø 2 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U-14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Apto Tøserne B Apto It
Vif Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nykøbing FC 1 A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nykøbing FC 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
døllefjelde musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Rønnede pigerne B Rønnede IF Logo Rønnede IF

U-16 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vif 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vif 2 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Raklev 7 B Raklev GI Logo Raklev GI
Blå Hekse A
White Angels A
Den gule feber A
Raklev 11 B Raklev GI Logo Raklev GI
Rønnede IF A Rønnede IF Logo Rønnede IF
Hg A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østmøn Fodboldklub 2 B
Tøserne C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-18 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
AIK tøserne Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Orient Pigerne C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Orient Tøserne C GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
AIK trunterne B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Vif 1 Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Rønnede IF A Rønnede IF Logo Rønnede IF
fremmerne B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

Kvinder Hyggerækken 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
Vif Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
polkaprikkerne B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Lyngby's Damer Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
De små grå B Havdrup GI Logo Havdrup GI
døllefelde musse B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

Kvinder 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
Vif Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
"De Uundværlige" A
Næstved veteraner Næstved IF Logo Næstved IF
GS Elite C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 30 - December 1 2013

Organisation
Vordingborg IF
Place
VU Hallen
Address
Chr. Richardtsvej 43
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview