B1909 Indefodboldstævne 2013

B1909’s Indefodboldstævne 15.-17. november 2013
B1909 har hermed fornøjelsen af, at indbyde til vores indefodboldstævne, som afholdes i B1909’s Hal og H.C. Andersen Skolens Hal, der begge ligger i umiddelbar nærhed af B1909's anlæg, i dagene 15., 16. & 17. november 2013. 

Årgange:
U8 Årgang 2006 spilledag lørdag d. 16. november.
U9 Årgang 2005 spilledag søndag d. 17. november.
U10 Årgang 2004 spilledag lørdag d. 16. november.
U11 Årgang 2003 spilledag søndag d. 17. november.
U12 Årgang 2002 spilledag lørdag d. 16. november.
U13 Årgang 2001 spilledag Lørdag d. 16. november.
U14 Årgang 2000 spilledag søndag d. 17. november.
U15 Årgang 1999 spilledag fredag d. 15. november.

Alle ovenstående årgange afvikles for drengehold.

Spilleregler:
Vi spiller efter DBU Fyns indefodboldreglement.

Præmier:
Der vil være flotte præmier til de 3 bedste hold i hver række.
Der vil være medaljer til alle deltagere i U8 og U9.

Pris:
Holdgebyret er fastsat til 300,- pr. hold.
Beløbet bedes overført til: Arbejdernes Landsbank Reg. nr.: 5389 Konto nr.: 0315557
Husk at angive klubnavn og række. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

Sidste frist for tilmelding:
Søndag d. 10. november 2013.
Programmet vil mandag d. 11. november 2013 blive sendt til de personer, der har tilmeldt de enkelte hold. Stævneprogrammet bliver ligeledes lagt ud på B1909’s hjemmeside, www.b1909.dk.

Spørgsmål/tilmelding til:
Johnny Svane
Tlf.: 40 44 84 09
E-mail: johnnysvane@b1909.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 6 300 Lørdag 12 0
U11 Mixed 6 300 Søndag 24 0
U12 Mixed 6 300 Lørdag 10 0
U13 Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U14 Mixed 6 300 Søndag 1 0
U15 Mixed 6 300 Fredag 19 0
U9 Mixed 7 300 Søndag 8 0
U8 Mixed 7 300 Lørdag 17 0

Signetud teams

U10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
BBB1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Erritsø 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ringe I B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Ringe II C Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Søllinge-Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U11 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Erritsø drengene B B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B.67 B B.67 Logo B.67
TPI 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De utrolige! B Assens FC Logo Assens FC
De utrolige 2 B Assens FC Logo Assens FC
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
HPTI1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
B1913 2 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
SGI B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
Erritsø C-drengene C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
TPI 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum B A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum A A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Boyz A
Nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67
B1909 4 (U14) A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 (U14) A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Søhus stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Næsby-4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fanta Exotic B
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 3 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BBB1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De små diamanter 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
De små diamanter 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
B1909 (KL) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Lynene B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
De små diamanter 3 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
B1909 (LB) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U8 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Raketterne B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sanderum U8 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
NBK B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
15. - November 17 2013

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909 Hallen & HCA Hallen
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview