BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND

 BIF-STÆVNET 2014

Brenderup IF.

Byder velkommen til indefodboldstævne.

10-11-12 januar 2014

Hold fra hele landet.

 Præmier ungdom:

Flotte præmier i alle rækker op til U 15 dr.

Præmier for flotte mål, gode redninger osv. 

Flotte pengepræmier

   Herre Senior 1. pr. 5.000

 U 19  1 pr. 2.500 kr

   U 17   1. pr.2.500 kr

 

 

HURTIG TILMELDING TILRÅDES! 

Sidste frist for tilmelding torsdag d. 27 december.

Klik her for tilmelding

Husk at anføre ID nr. ved indbetaling.

VIGTIGT: Man er ikke endeligt tilmeldt før betaling på

kontonr. 6861-1029239

har fundet sted.

 

Evt. spørgsmål til

Henning Jørgensen

lasso@dlgtele.dk

eller

Trine Petersen

trinep74@gmail.com 

 

 

 

Der spilles efter FBU's inderegler og BIF's særregler

 

 

 

Program kan downloades her på siden ca. 5 - 6 dage før stævnet.

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 (årg. 04) Mixed 6 350 Lørdag mor LUKKET 16 1
Herre Senior Mixed 6 400 Lørdag aften LUKKET 33 0
U-11-12 (årg.03/02) Mixed 6 350 Søndag mor/for LUKKET 15 1
U-13 (årg. 01) Mixed 6 350 Lørdag for/efter LUKKET 18 1
U-15 (årg.99) Mixed 6 350 Lørdag efter LUKKET 12 1
U-19 (årg.95/96) Mixed 6 400 Fredag LUKKET 9 1
U-17 (årg. 97/98) Mixed 6 400 Søndag efter/af LUKKET 28 4
U-14 (årg. 00) Mixed 6 350 Søndag mid/efter LUKKET 18 2

Signetud teams

U-10 (årg. 04) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag mor LUKKET

Teamname LVL Logo Club
BIF 1 A Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 2 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 3 C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Newl Drengene B
Ejby ik B Ejby IK Logo Ejby IK
Ejby ik B Ejby IK Logo Ejby IK
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Baaring C Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening

Herre Senior 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften LUKKET

Teamname LVL Logo Club
Intersport Otterup A KRFK Logo KRFK
Knoldesparkerne C
Vestfyns flotte fyre C
Vestfyns hippier B
Olympique Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
clausensforening B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fjelsted/Harndrup IF 1 C Fjelsted/Harndrup IF
Fjelsted/Harndrup IF 2 C Fjelsted/Harndrup IF
UBN One
NBV Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sportigan Tørring A
Leeds United B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ananas i egen juice A
Snoghøj Muren A Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Virtuel Maneger A
Murermester Lars Broe A
Pieter Mouritsen A/S A
Hallens cafeterie C
De vilde pølseheste B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
AA A
Martins Venner A Gelsted G. & IF
Gelsted G. & IF C Gelsted G. & IF
De gamle veteraner B Fj/Harndrup IF
Ding Dong's Dream Team C

U-11-12 (årg.03/02) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag mor/for LUKKET

Teamname LVL Logo Club
BIF C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Fjordager II C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager U12 I B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ejby ik B Ejby IK Logo Ejby IK
Ejby ik B Ejby IK Logo Ejby IK
Skovby GF C
Bgif B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Aarup bk A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Henning Lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK

U-13 (årg. 01) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for/efter LUKKET

Teamname LVL Logo Club
BIF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Fjordager II C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager I B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Team Dengse B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Horse shop A FC Horsens Logo FC Horsens
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Team Hunderup B
BM C Marienlyst Logo Marienlyst
Ejby IK B Ejby IK Logo Ejby IK
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-15 (årg.99) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag efter LUKKET

Teamname LVL Logo Club
Gelsted United B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Gelsted Allstars C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Faxe Kondi Boys C Fynslund Boldklub Logo Fynslund Boldklub
Sport & Profil, Odense A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Event Fyn II A
Event Fyn A
Vesteregnens Rengøring A
Carl- Mar's Drenge A
Autobude B
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub

U-19 (årg.95/96) 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag LUKKET

Teamname LVL Logo Club
Grisetransporter Fyn Aps Eriks drenge
Øster Snede Auto
NBV Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Team Musse
Søndersø BK B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
TEAM NYKREDIT A
Drengene

U-17 (årg. 97/98) 18 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag efter/af LUKKET

Teamname LVL Logo Club
Fc Broby A FC Broby Logo FC Broby
Hundene A Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
AC Fart A Dalum IF Logo Dalum IF
FC Hjallese FC Hjallese Logo FC Hjallese
Århus fremad B
Fyns Teltvask A
Bogense B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
strib if C Strib IF Logo Strib IF
Tottenham Hotspurs A
FC Svendborg A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Mælkesnitterne A
Storgaard Biler A
13 Mafiaen Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Hjortebjergs drenge A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Today's Special A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Risums Drenge A Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Team Indslev B

U-14 (årg. 00) 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag mid/efter LUKKET

Teamname LVL Logo Club
BIF 1 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 2 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 3 C Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 4 C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Middelfart Rød A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Hvid A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Blå B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
McDonald Skanderborg A Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Skovby GF C
SGI A Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Sport & Profil, Odense A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Boldklubben Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby 5 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hatting Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Korup I.F. 1 A Korup IF Logo Korup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12 2014

Organisation
Brenderup IF
Place
Brenderup Aktivitetscenter
Address
Kirkevej 12
Postalcode
5464
City
Brenderup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND map

Tournament overview