BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND

BIF-STÆVNET 2014

 

Byder velkommen til indefodboldstævne.

17-18-19 januar 2014

For alle pige årgange fra U 9 - K.S.+ U 8 og U 9 dr.

 

 

Hold fra hele landet.

 Præmier ungdom:

Flotte og præmier i alle rækker

Præmier for flotte mål, gode redninger osv. (spurtpræmier)

Kåring af puljernes bedste mål.

 

Pengepræmier i Dame Senior: 1. Præmie 2.500 kr.

HURTIG TILMELDING TILRÅDES! 

Sidste frist for tilmelding d. 7 januar. 

Klik her for tilmelding

Husk at anføre ID nr.  ved indbetaling.

Vigtigt: Man er ikke endeligt tilmeldt før betaling på

kontonr. 6861-1029239

har fundet sted.

Evt. spørgsmål til

 

Henning Jørgensen

lasso@dlgtele.dk

eller

Trine Petersen

trinep74@gmail.dk

 

                              Der spilles efter FBU's inderegler og BIF's særregler

 

Program kan downloades her på siden senest 5-8 dage før stævnet.

 

 

 


Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10 (årg. 04) Mixed 6 350 LUKKET - se U10/11 pige 4 0
U-9 (årg. 05) Mixed 6 350 LUKKET 1 0
U-8 (årg.06) Mixed 6 350 Søndag kl. 10.00 1 plads 13 0
Dame Senior Mixed 6 400 Lørdag aften Venteliste 18 0
U10/11 (årg. 04/03) Mixed 6 350 Lørdag mor/for.Venteliste 21 1
U-14 (årg.00) Mixed 6 350 Lørdag Venteliste 13 0
U-15/16 (årg.98/99) Mixed 6 350 Fredag Venteliste 16 0
U-18 (årg.96/97) Mixed 6 350 LUKKET 0 0
U-12/13 (årg. 02/01) Mixed 6 350 Lørdag mid/ef venteliste 14 0
U-9 (år.05) Mixed 6 350 Søndag kl. 11.45 1 plads 6 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U-10 (årg. 04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LUKKET - se U10/11 pige

Teamname LVL Logo Club

U-9 (årg. 05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LUKKET

Teamname LVL Logo Club

U-8 (årg.06) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.00 1 plads

Teamname LVL Logo Club
BIF 1 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 2 C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Young Boys A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Ejby ik B Ejby IK Logo Ejby IK
Rolfsted Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
MG&BK C C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Bogense C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
Nørre Åby IK C Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK

Dame Senior 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften Venteliste

Teamname LVL Logo Club
Helles chicks B
Drigstrup/Munkebo Drigstrup/Munkebo Boldklub
Søndersø BK C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
MG & BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG & BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vonsild B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Jysk Vandteknik A
UIF 1 Ubberud IF Logo Ubberud IF
UIF 2 Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ore B Ore Sogn Gymnastikforening Logo Ore Sogn Gymnastikforening
Ore 2 B Ore Sogn Gymnastikforening Logo Ore Sogn Gymnastikforening
Hotpaper Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Scalabyg B

U10/11 (årg. 04/03) 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag mor/for.Venteliste

Teamname LVL Logo Club
BIF/Ejby C Brenderup IF Logo Brenderup IF
De fantastiske B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
De smarte A Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
De seje tøser C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK
SBK 4 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Erritsø 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
SBK 3 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SBK 1 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SBK 2 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
MG&BK U11 piger B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
KB U 10 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
DB Piger 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
DB Piger 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-14 (årg.00) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Venteliste

Teamname LVL Logo Club
BIF/Ejby 1 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF/Ejby 2 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Strib B Strib
højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Båring GF Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
Vonsild 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TPI Rød Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Hvid Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-15/16 (årg.98/99) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Venteliste

Teamname LVL Logo Club
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Kolding Queens A KoldingQ Logo KoldingQ
MG&BK 2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kage FC B
Næsby pigerne A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Rårup GIF 1 A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup GIF 2 A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK 1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Aarup Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Lunderskov pigerne B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Søhus Stige BK B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U-18 (årg.96/97) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LUKKET

Teamname LVL Logo Club

U-12/13 (årg. 02/01) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag mid/ef venteliste

Teamname LVL Logo Club
BIF/Ejby 1 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF/Ejby 2 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
NIK Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby United Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
VB Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
højby3 C Højby S&G Logo Højby S&G
Aarup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U-9 (år.05) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.45 1 plads

Teamname LVL Logo Club
BIF 1 B Brenderup IF Logo Brenderup IF
BIF 2 C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Båring GF C Båring Gymnastikforening Logo Båring Gymnastikforening
Fjelsted/Harndrup IF C Fjelsted/Harndrup IF
kolddrengene B

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19 2014

Organisation
Brenderup IF
Place
Brenderup Aktivitetscenter
Address
Kirkevej 12
Postalcode
5464
City
Brenderup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND map

Tournament overview