ABC CUP '14

For første gang U/21 (93/94) med kæmpe præmier.

Velkommen til ABC CUP 2014. Stævnet med en samlet præmieværdi på kr. 140.000,-

INGEN NIVEAUOPDELING: Nogle tror fejlagtigt at ABC betyder at vi har niveauopdeling. Det har vi ikke. Stævnenavnet er forkortelsen for vores hovedsponsor Active-Business Care.

Selvom vi hvert år har deltagelse af nogle af landets bedste indendørshold, så betyder det ikke at klubbernes 2., 3. og 4. hold ikke kan være med til stævnet. TVÆRTIMOD! Vi har heldigvis alle år haft rigtig mange lavere rangerede hold som deltagere, da INGEN hold i de lavere yngre rækker (alle undtagen pengerækker) tomhændede hjem - og det endda selvom de taber samtlige kampe og ikke scorer et eneste mål... Det skal være sjovt at være til ABC CUP - også selv om man ikke vinder.

Se alle de fantastiske præmier og læs mere på www.abccup.dk

Danmarks Bedste Stævne (også for dem som ikke kommer i finalerunden) byder bl.a. på:

- Scoringspræmier/initiativpræmier til alle (undtagen pengerækker)

- FIRST GOAL T-SHIRT til kampens første målscorer i indledende kampe i 2005, 2004, 2003, 2002 og 2001

- Finalerundens bedste spiller kåres i alle årgange

- Finalerundens bedste målmand kåres i alle rækker - undtagen pengerækker

- Der er finalerunde i alle årgange - undtagen årgange med 48 hold eller flere

- Min. 3 kampe á 7 minutter til alle hold

Programmer:

Vi udsender IKKE programmer. De vil være tilgængelige på stævnets hjemmeside www.abccup.dk senest den 20. december 2013.

Tilmelding:

Spørgsmål kan rettes til stævnechef Iben Green Madsen på 4648 1390 (dag) eller 4026 4340 (aften) eller på igm@igmrevision.dk

Betaling:

Konto: 2905 - 2551 584 154 med TYDELIG angivelse af holdnavn(e) og årgang(e)

OBS OBS OBS - NO MERCY:

Betaling ved tilmelding. Vi rykker IKKE, men vælger de hurtigste betalere som deltagere. Der kan IKKE laves særaftaler vedr. dette.

Pengerække 93/94:

1. præmie = 8.000,-

2. præmie = 4.000,-

3. præmie = 2.000,-

Pengerække 95/96:

1. præmie = 7.000,-

2. præmie = 3.500,-

3. præmie = 1.750,-

4. præmie = 1.000,-

Pengerække 97/98:

1. præmie = 6.000,-

2. præmie = 3.000,-

3. præmie = 1.500,-

Tjek alle præmierne på www.abccup.dk - de er helt fantastiske

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
Drenge 2005 Mixed 7 400,- 41 1
Drenge 2004 Mixed 6 400,- 37 7
Drenge 2003 Mixed 6 400,- 53 3
Drenge 2002 Mixed 6 400,- 82 0
Drenge 2001 Mixed 6 450,- 49 4
Drenge 2000 Mixed 6 450,- 45 2
Drenge 1999 Mixed 6 450,- 28 4
Drenge 97/98 Mixed 6 600,- 37 9
Drenge 95/96 Mixed 6 600,- 40 1
Drenge 93/94 Mixed 6 600,- 21 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

Drenge 2005 36 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHI 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Hørsholm Futter -
SGIF 1 Stenløse BK Logo Stenløse BK
SGIF 2 Stenløse BK Logo Stenløse BK
B93 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Jægerspris Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
FIH 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Brøndby, gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby, sort Brøndby IF Logo Brøndby IF
Jægerspris 2
Solrød A2'erne B Solrød FC Logo Solrød FC
KB U9B1 (Blå) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Hvid) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B 1903 B1903 Logo B1903
Intersport Vejle Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BK Skjold Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KFUM´s boldklub Roskilde 1 -
Kfum´s Boldklub Roskilde 2 -
BSV Panterne Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV Pumaerne Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
LBI -
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
SUPER 05
Herfølge 2 HB HERFØLGE
FK Sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
SBI Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

Drenge 2004 24 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skibby Skibby IK
Only Sport -
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NIF KAREN VOLF Næstved IF Logo Næstved IF
Albertslund, Rød Albertslund IF Logo Albertslund IF
Ringsted Ringsted IF Logo Ringsted IF
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby Brøndbyerne
Framework -
Albertlsund, Hvid Albertslund IF Logo Albertslund IF
Skjold Birkerød Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Hornbæk SF 1 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Vindinge IF B Vindinge IF Logo Vindinge IF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HUI A hørsholm fodbold
AIK 65 Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Brøndby 2 gul Brøndbyerne
HFC hvid Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC blå Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Brøndby 2 blå Brøndby IF Logo Brøndby IF

Drenge 2003 44 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB A1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fløng/Hedehusene 3 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng/Hedehusene 4 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brede 1 brede if
Brede 2 brede if
Jyllinge FC Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
BSV 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Fløng Hedehusene 1 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng/Hedehusene 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Skjold Birkerød 1 Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
B1908, Rød Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908, Hvid Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
MC.Donald Roskilde -
Team Baavl
Hareskoven, Sort 1 -
Hareskoven, Sort 2 -
Slagelse 1 Slagelse IK
Slagelse 2 Slagelse IK
Slagelse 3 Slagelse IK
Striberne
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSV 1 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
De 6 tosser A
jyllinge FC Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Himmelev Roma A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Jaynet
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Haslev Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
AB U11 B B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB U11 A A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Cream Team
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj BK 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Happy feets A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

Drenge 2002 64 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk A2-Blå Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Viby B Viby IF
HVB/FJ Separation Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AIK Strøby 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK STRØBY 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
FC Greven A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rotterne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SBI'erne A
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fa 2000 - 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 3 FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 - 4 FA 2000 Logo FA 2000
Ab 1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 3 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Sundby , Rød Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby, Gul Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Signal Kommunikation -
Roskilde KFUM 03-1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 03-2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Andersen A
Slagelse B&I A Slagelse B&I
B.93 blå Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AC Nørrebro Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93, hvid Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93, PINK Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI 02 - 4 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Onlysport A Næstved IF Logo Næstved IF
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSV 02 1 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde KFUM 4 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TEAM HIGH TECH Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
JP.s Drenge Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hjorten Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Dragør Boldklub
Farum 2 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 3 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSV 02 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Cafe Victorias Drenge A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HB2002
FC LEJRE
Fløng/Hedehusene A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Vallensbæk A1-Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Viby A Viby IF
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Jyllinge FC 1 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge FC 2 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Fremad Valby Rød Fremad Valby Logo Fremad Valby
Team Thy A -

Drenge 2001 40 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Santos FC A
RAKLEV Raklev GI Logo Raklev GI
2660, Blå
2660 gul
AB 1 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Team South
Virum 1 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum 2 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Svogerslev 1 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
PSG -
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Høng A Høng GF Logo Høng GF
AB X Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
FREM RØD Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Vordingborg Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Cafe Victorias Drenge
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Stillinge drengene Stillinge if
BS 72 Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Charlotteager drengene A
Charlotteager drengene 2
BSV3 B BSV
BSV2 A BSV
BSV1 A BSV
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Slkold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RB 06 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
ACM -
NFC 1 Lolland-Falster Alliancen
NFC 2 Lolland-Falster Alliancen
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Lejre FC Lejre Logo FC Lejre
Team Chilli A
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby

Drenge 2000 40 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SURI
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Dyssen -
PSG -
Nullerne -
Rema Fløng -
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Knoldesparkerne -
HH´s drenge
Milan
SURI 2
Mobiltrailerservice.dk A MTS
Tune IF Tune IF Logo Tune IF
Mix
Viby IF Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
raklev 3 Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 1 Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 4 Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 5 Raklev GI Logo Raklev GI
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Black Penguins A
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Team Santos B Næstved IF Logo Næstved IF
J&P A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VI39 Gul A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VI39 Hvid A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Højtryk A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
ACM -
TURCEL TRAVEL -
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Event Fyn 1
Event fyn 2 -
FRC 1 FC Roskilde
Team JK
FCR 2 FC Roskilde
Tandlæge Uldal -
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF

Drenge 1999 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Taastrup 1 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 3 Taastrup FC Logo Taastrup FC
Boys In Black
Ntech Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Ngg Yougsters
Tak for Kaffe
MIX TEAM
Vindinge 2 A FC Roskilde
Lyngby BK
Roskilde KFUM
Stjernekrigerne -
IGM REVISION KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
SPKS KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
ROSKILDE UNITED
Hold-16
Team Roskilde Cykelcenter -
ATEGA -

Drenge 97/98 24 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kran Boys
Klausheidemann.dk
JKE DESIGN
Team M + M
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
NVF Sportscollege -
The Reds A
Team Sportyme A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Beco
FC Krea A
Hilmars Dream Team A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Beach Boys A
Brolægger Bo Kepp´s Drenge B
BUDDE SCHOU A
Kroub CF
Surf & Ski Greve
AJ Malerservice
Hikmet's fætre A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
TORNADO DRENGENE FC Midtjylland
Bolcherne
IGM REVISION
Black Penguins A
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

Drenge 95/96 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Los Galacticos A
Juventus -
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
GSV -
KNOLD & TOT
GP NORDIC
Tika Taka A
Sjakalerne A
Strædet 2
Rosenbergs Disciple
Ronaldo
kalundborg A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Sukkergrisene
Afkørsel 41
Vi har Elkjær A
Happy Feet
INhale United
Flying Penguins A Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Vild Med Allan
Oure Oure Idrætsskoler
Eglund Køreskold
Fc. Sammenbragt A

Drenge 93/94 15 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kvickly -
JAKB Drengene -
IGM REVISION -
Jeppe og venner A
IKEA
beco
Skvatmads United
Roskilde KFUM 95 C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Midtjysk Tag A
Nima Sport & Event
Frank´s drenge
Sjældne diagnoser -
team shirt A
Bendix Tool
FC BO

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
KFUMs Boldklub Roskilde
Place
Roskilde Hallerne
Address
Møllehusvej 15
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview