Solrød Sport Cup 2014

Solrød Sport Cup 2014

 Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 3-4 o.l.

1. Præmier
2. 5-holds puljer
3. Der spilles til store mål **
4. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet.

** U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål


Tilmelding : Senest mandag 16. december 2013


Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og nedefter.
I U7 drenge A spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

Ungdom: kr. 400,-

Kvindesenior / Herresenior / Oldboys: kr. 450,-


Tilmeldingen: Klik her.

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2344 2551 563 270 (Nordea) - husk at holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde senest mandag 16. december.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.
 

Det forventede spilletidspunkt* for dagen fremgår af puljerne man tilmelder sig i.
Lørdag 18. Januar         Søndag 19. Januar

U 8 Drenge A + B            U 6 Drenge
U 14 Drenge A + B          U 11 Piger
Oldboys +33                   U 10 Drenge A + B
Kvindesenior
 

Lørdag 1. Februar           Søndag 2. Februar
U 9 Drenge A + B             U 7 Drenge A + B
U 12 Drenge A + B           U 9 Piger
U 13 Piger                      U 11 Drenge A + B
Herresenior                   U 13 Drenge A + B


*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Pige (05-06) Mixed 6 400 Søndag 2/2 morgen 15 0
U-16 Pige (97-98) Mixed 6 400 0 0
U-18 Pige (95-96) Mixed 6 400 0 0
Herresenior Mixed 6 450 Lørdag 1/2 aften 31 0
U-13 Drenge (01) A Mixed 6 400 Søndag 2/2 aften 10 0
U-13 Drenge (01) B Mixed 6 400 Søndag 2/2 aften 8 1
U-15 Drenge (98) A Mixed 6 400 0 0
U-15 Drenge (98) B Mixed 6 400 0 0
U-10 Drenge (04) A Mixed 6 400 søndag 19/1 eftermiddag 12 0
U-10 Drenge (04) B Mixed 6 400 søndag 19/1 eftermiddag 16 0
U-17 Drenge (96-97) Mixed 6 400 0 0
U-19 Drenge (94-95) Mixed 6 450 0 0
U-11 Pige (03-04) Mixed 7 400 Søndag 19/1 morgen 13 0
U-13 Pige (01-02) Mixed 6 400 Lørdag 1/2 eftermiddag 18 0
U-11 Drenge (03) A Mixed 6 400 Søndag 2/2 eftermiddag 12 0
U-11 Drenge (03) B Mixed 6 400 Søndag 2/2 eftermiddag 18 1
U-16 Drenge (96) Mixed 6 400 0 0
U-16 Drenge (96) Mixed 6 400 0 0
U-14 Drenge (00) A Mixed 6 400 Lørdag 18/1 eftermiddag 7 0
U-14 Drenge (00) B Mixed 6 400 Lørdag 18/1 eftermiddag 8 1
U-12 Drenge (02) A Mixed 6 400 Lørdag 1/2 eftermiddag 11 0
U-12 Drenge (02) B Mixed 6 400 Lørdag 1/2 eftermiddag 6 0
Kvindesenior Mixed 6 450 Lørdag 18/1 aften 18 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 Lørdag 18/1 aften 13 0
Veteran +40 Mixed 6 450 0 0
Veteran +48 Mixed 6 450 0 0
U-6 Drenge (08) Mixed 7 400 Søndag 19/1 morgen 11 0
U-7 Drenge (07) A Mixed 6 400 Søndag 2/2 middag 18 0
U-7 Pige (04-05) Mixed 7 400 0 0
U-8 Drenge (06) A Mixed 7 400 Lørdag 18/1 middag 23 0
U-8 Drenge (06) B Mixed 7 400 Lørdag 18/1 formiddag 20 3
U-9 Drenge (05) A Mixed 7 400 Lørdag 1/2 middag 16 0
U-9 Drenge (05) B Mixed 7 400 Lørdag 1/2 morgen 23 0
U-7 Drenge (07) B Mixed 7 400 Søndag 2/2 morgen 23 0

Signetud teams

U-9 Pige (05-06) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 morgen

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby U9 Piger A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
BB-Piger C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hornbæk Supergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Karlslundetøserne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-16 Pige (97-98) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-18 Pige (95-96) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1/2 aften

Teamname LVL Logo Club
Jean-Armel Kana-Biyik Drengene B Viby IF Logo Viby IF
Team Zip
Brock United B
Jersie United 2. senior B Jersie United
boo booo Torslunde Ishøj Idrætsforening Logo Torslunde Ishøj Idrætsforening
Nima Sport & Event A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
FC Svedduns B
Jersie United 1 senior B Jersie United
Herre jemini B
Real Madrid Jr. B
Fjorir Vikingur A Mosede Boldklub Logo Mosede Boldklub
De gale wurster 1
De gale wurster 2
HRH Glarmester A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Grønvold & Schou A
Kokkedal L.F B Kokkedal Lokal Fodbold
Octococks B
Solrød Sport
FC Glasben A Tårnby FF Logo Tårnby FF
strandløverne C

U-13 Drenge (01) A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 aften

Teamname LVL Logo Club
FREM A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Svogerslev Boldklub A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Boyz in purple A Solrød FC Logo Solrød FC

U-13 Drenge (01) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 aften

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Boldklub B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Solrød FC Y B Solrød FC Logo Solrød FC
Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
BS72 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Di-teknik B

U-15 Drenge (98) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 Drenge (98) B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10 Drenge (04) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 19/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Framework A
BSV04 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KB A2 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby If 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gislinge Boldklub Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
BIFH2004-2 GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-10 Drenge (04) B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag 19/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
drengen fra vestegnen C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Turbodrengene Solrød FC Logo Solrød FC
GVI RØDDERNE 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI stars B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI RØDDERNE Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV04 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KB A2 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
BK Friheden 1 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BIFH2004-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jernløse boldklub B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
De røde djævle C Solrød FC Logo Solrød FC

U-17 Drenge (96-97) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-19 Drenge (94-95) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Pige (03-04) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19/1 morgen

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
NFC B
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
U11 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Solrød FC Tøzer B Solrød FC Logo Solrød FC
Hvidovre IF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
De Grønne Lyn B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
De Grønne Stjerner B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Solrød 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI

U-13 Pige (01-02) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Karise 1 A
BB- piger C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Sydbank Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Danmil Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Karise 2 Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Hold 10 Solrød FC Logo Solrød FC
Hold 11 Solrød FC Logo Solrød FC
Hold 12 Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2-2 C Solrød FC Logo Solrød FC

U-11 Drenge (03) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sorø A Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
Hareskov sort A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov Blå A Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
skævinge A IS Skævinge Logo IS Skævinge
Karlslunde Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Roskilde kfum A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Drengene fra Vestegnen
AC Milan A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-11 Drenge (03) B 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hareskov hvid B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Vanløse If B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Fodbold drengene C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Brøndby-4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 4 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 5 B Solrød FC Logo Solrød FC
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Villa fem 2
Roskilde Kfum B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Villa fem 1 B
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ninjaerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ninjaerne 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-16 Drenge (96) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-16 Drenge (96) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 Drenge (00) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Højtryk A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Junge Byg
Skandale FC A Solrød FC Logo Solrød FC
RB1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Mosedrengene Solrød FC Logo Solrød FC

U-14 Drenge (00) B 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1903 B B1903 Logo B1903
Junge Byg
BK SIF C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Viby Rød B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Viby Grøn B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
RAACO B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U-12 Drenge (02) A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SBI'erne A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Fremad Valby Rød A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Sort A Fremad Valby Logo Fremad Valby
MP Gulve A
aik 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vibys seje drenge A A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FC Andersen A
Sorø A Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja

U-12 Drenge (02) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AIk 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Vibys seje drenge B B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Hold B B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Villa fem 2 B
Villa fem 1 B

Kvindesenior 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/1 aften

Teamname LVL Logo Club
GS-03 B Greve strandby GS-03
Måss' misser A
FC X C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
De Små Grå B Havdrup GI Logo Havdrup GI
KNB.DK
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
F L I B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Snøvsen A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000

Oldboys +33 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/1 aften

Teamname LVL Logo Club
Trænerne i SFC C Solrød FC Logo Solrød FC
Tolvans kingar Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
SFC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
SFC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
De Sammentømrede
Sundby Kfum C Sundby KFUM Logo Sundby KFUM
FormerHalsnæsPlayers C
Olympics Gold Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Old Irish Pub Køge A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Veteran +40 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Veteran +48 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge (08) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 19/1 morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 3 Solrød FC Logo Solrød FC
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Karlslunde Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-7 Drenge (07) A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 middag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge 1 A HB Køge Logo HB Køge
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Kastrup a A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
CIK-Baserne 1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1903-1 A B1903 Logo B1903
B82 virum A B82 Virum Logo B82 Virum
Greve Fodbold Hold E A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
U7 løverne A Solrød FC Logo Solrød FC
Karslunde Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Blåt hold A Vanløse IF Logo Vanløse IF
bjørnebanden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U-7 Pige (04-05) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge (06) A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby H2 Gul. Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI/2.b B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sprinter B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
KB Lions A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
FFB 2006 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Hekla BK A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Rishøj Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
B1903 A2 A B1903 Logo B1903
BIF blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Havdrup A Havdrup GI Logo Havdrup GI
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
GVI/2.a B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U-8 Drenge (06) B 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB Tigers B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FFB 2006 B B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
AB Tårnby Rød B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Solrød Løverne B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Tigrene B Solrød FC Logo Solrød FC
SB 50 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
RB02 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HIF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Boldklubben Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U-9 Drenge (05) A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1/2 middag

Teamname LVL Logo Club
Viby A A Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Greve U9-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
vi39.A1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vi39.A2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rishøj BK 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
Gadstrup A Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Borup IF A Borup IF Logo Borup IF
TPS Torveparkens SK
Solrød A1-1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A1-2 A Solrød FC Logo Solrød FC

U-9 Drenge (05) B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 1/2 morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød A2'erne 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A2'erne 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
GVI 4 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 5 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rishøj BK 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HTI B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
A2erne 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
FB 05-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Herfølge BK 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Viby 1 B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
SIF-U9-4 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FB RØD-05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Solrød B10 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød B20 C Solrød FC Logo Solrød FC

U-7 Drenge (07) B 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 2/2 morgen

Teamname LVL Logo Club
TPS B Torveparkensportsklub
Køge BK 4 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vanløse Grøn B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Greve Fodbold B2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold B1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hekla 3 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 3 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Kastrup b B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Hakoah C JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
smølferne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
SIF rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
CIK Baserne 2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
U7 Leoparderne B Solrød FC Logo Solrød FC
U7 Bjørnene B Solrød FC Logo Solrød FC
U7 Tigerne B Solrød FC Logo Solrød FC
Union Grøn B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Rødt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 18 - February 2 2014

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Solrød Sport Cup 2014 map

Tournament overview