ALLESØ CUP 2013

ALLESØ FODBOLDCUP 29/30 nov+1 dec. 2013
Så er det igen tid til at tilmelde sig Fyns bedste indendørsstævne udelukkende for hold der har spillet i B og C rækkerne i 2013.
Fredag den 29.11 U15B+ U15C , U17B + U17 C
Lørdag den 30.11: U10B, U10C, U11B, U11C, U12B, U12C, U14B
Søndag den 1.12 U5, U6, U7 afvikles i ét niveau , U8 B+U8C
De her nævnte rækker er dem der bliver afholdt, har i hold der ligger i de øvrige rækker er i velkommen til at tilmelde i en række opad, da det udelukkende drejer sig om B og C hold har vi gode erfaringer med dette.
Sidste år var der 100 hold fra både Fyn og Jylland, der fik en god oplevelse, og vi måtte lukke 14 dage før, så tilmeld allerede i dag på staevner.dk eller på allesoefodbold@gmail.com
Prisen er kun 275,00 kr. pr. tilmeldt hold, som indbetales på konto nr. 0828 0001098403 tilmelding er først gældende når vi har modtaget deltagergebyret. Senest 10 dage før stævnet, vi modtager IKKE betalingskort. Betalingen er bindende og tilbagebetales ikke i tilfælde af udeblivelse eller afbud.
Medaljer og præmie til alle 1,2,3 pladser, max 6 spillere pr. hold. Samt alle deltagende U6 + U7 spillere, dog max. 6 spiller pr. hold.
Vi glæder os til at se jer igen i år ? ? ?
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 275,0 Søndag formiddag ca. 9.00 4 0
U6 Mixed 3 275,0 Søndag formiddag ca. 9.00 4 0
U7 Mixed 3 275,0 Søndag formiddag ca. 9.00 15 0
U8 B Mixed 4 275,0 Søndag ca. 12.00 8 0
U10 B Mixed 4 275,0 Lørdag kl.9 8 0
U10 C Mixed 4 275,0 Lørdag kl.9 8 0
U8 C Mixed 4 275 Søndag ca. 12.00 5 0
U11 C Mixed 4 275 Lørdag ca. 11.00 11 0
U11B Mixed 4 275 Lørdag ca. kl. 11.00 11 0
U12 B Mixed 4 275 Lørdag ca. kl. 13.00 10 0
U12C Mixed 4 275 Lørdag ca. kl. 13.00 4 0
U14 B Mixed 4 275 Lørdag ca 15.00 16 0
U15B Mixed 4 275 Fredag kl. 17.30 5 0
U15 C Mixed 4 275 Fredag kl ca 19 1 0
U17 B Mixed 4 275 Fredag ca 20.00 1 0
U17 C Mixed 4 275 Fredag ca 20.00 1 0
U9 B Mixed 4 275 8 0
U9C Mixed 4 275 0 0

Signetud teams

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag ca. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Korup IF C Korup IF Logo Korup IF
BK Stjernen U5-1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK StjernenU5-2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Allesø U5 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag ca. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Korup IF C Korup IF Logo Korup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Allesø U6 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag ca. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Holluf Pile/Tornbjerg IF B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Lumby U7 Lumby IF 88 Logo Lumby IF 88
Korup IF 1 C Korup IF Logo Korup IF
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
ØB Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Allesø U7 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 B B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS U7 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U8 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 12.00

Teamname LVL Logo Club
Korup 2 B Korup IF Logo Korup IF
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
gutterne Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Korup 1 B Korup IF Logo Korup IF
ØB Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Allesø U8 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U10 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.9

Teamname LVL Logo Club
Tåsinge FB B Tåsinge
Strib B Strib IF Logo Strib IF
Otterup U10B2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup U10B1 B Otterup
Allesø U10 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Søndersø U10 -1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø U10-2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U10 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.9

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BGIF U10 C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
brylle C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Søhus Stige 1 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Korup IF C Korup IF Logo Korup IF
Otterup U10C C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Ringe B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub

U8 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 12.00

Teamname LVL Logo Club
Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
BBB U8 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Søhus Stige U8 C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Sanderum 7 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 (JS) C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U11 C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 11.00

Teamname LVL Logo Club
Fredericia ff C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
BGIF U11 C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
ØB Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Bjert/Dalby C Bjert/Dalby
Søndersø Boldklub sort C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø Boldklub Blå C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF

U11B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 11.00

Teamname LVL Logo Club
Fredericia ff B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
S.K.F.I.F. 1 B Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
brylle B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Bjert/Dalby U11B B Bjert IF Logo Bjert IF
aarslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U12 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 13.00

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby 4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Team NB B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup 12 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum B B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF

U12C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 13.00

Teamname LVL Logo Club
TPI U12c-2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi U12c - 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby U12 C C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Korup IF C Korup IF Logo Korup IF

U14 B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca 15.00

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige BK Søhus Stige
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
team tommerup B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Næsby3 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Aarslev Boldklub 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev Boldklub 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Allesø U14 B2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Søndersø 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Allesø U14 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Brenderup IF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
orange club B FC Midtfyn

U15B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 17.30

Teamname LVL Logo Club
Søhus stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
KRFK B KRFK Logo KRFK
Klinte B Klinte Grindløse IF Logo Klinte Grindløse IF
Nymarkens Boldmongoler B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
otterup 3 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U15 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl ca 19

Teamname LVL Logo Club

U17 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca 20.00

Teamname LVL Logo Club

U17 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca 20.00

Teamname LVL Logo Club

U9 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Søndersø U9 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Allesø U9 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U9C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 29 - December 1 2013

Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesø Hallen
Address
Søhusvej 255
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview