Sportigan Langebæk-Cup 2014

 
Sportigan Langebæk Cup 2014

Langebæk Alliancen gentager succen, fra de foregående år.

Igen i år, vil indendørsstævnet blive afviklet, over to weekender.

Det sker i weekenderne d. 17-18-19 januar og d. 25-26 januar.

Der vil vanen tro, være masser af scoringspræmier.

Alle hold får minimum 3 kampe.

I hver række kårer vi stævnes spiller..

I årgangene U6-U7-U8-U9 vil der være medaljer til alle.

I drenge-rækkerne U10-U11-U12-U13,

samt i pige-rækkerne U12-U13-U14,

vil der være flotte præmier til nr 1 og 2.

I U14 drenge og opefter... Bliver der spillet om, flotte pengepræmier..

Gebyr pr hold

U6-U9 er 350 kr.

U10-U14 er 400 kr.

U14 dr-U15 dr -U17 dr -U17 piger er 500 kr.


Der bliver spillet i følgende rækker :

FREDAG D. 17 JANUAR

U14 DRENGE  

LØRDAG D. 18 JANUAR

U10 DRENGE   

U12 DRENGE 

U17 DRENGE 

SØNDAG D. 19 JANUAR

 U9 DRENGE 

U12 PIGER     

U14 PIGER

U17 PIGER

LØRDAG D. 25 JANUAR

U11 DRENGE

U13 DRENGE

U15 DRENGE

SØNDAG D. 26 JANUAR

U6 MIX

U7 MIX

U8 MIX

U13 PIGER

 

 Tilmelding og betaling...

Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret ! og tilmeldingen er bindene........   

Gebyret indbetales på reg.nr: 5041 konto nr : 0001231942

HUSK ved indbetaling at opgive holdets navn og det id nr, som du får tilsendt pr. mail, når vi har registreret din tilmelding på staevner.dk.

Sidste frist for tilmeldinger er Søndag d. 5 januar 2014.

Efter d. 5 januar gives holdgebyr ikke retur.

Programmet bliver sendt på mail, og kan ses på staevner.dk 1 uge før stævnet start.


Yderligere oplysninger fås ved henvendelse til Kontakt person:

Jannic Andersen mobil 51212148, Mail jna@nrdc.dk

 



 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 7 350 Søndag d. 26 januar 10 1
U8 Mixed 7 350 Søndag d. 26 januar 8 2
U9 Mixed 7 350 Søndag d. 19 januar 18 2
U10 Mixed 6 400 Lørdag d. 18 januar 18 0
U11 Mixed 6 400 Lørdag d. 25 januar 21 1
U12 Mixed 6 400 Lørdag d. 18 januar 21 1
U13 Mixed 6 400 Lørdag. d. 25 januar 20 0
U14 Mixed 6 500 Fredag d. 17 januar 11 0
U15 Mixed 6 500 Lørdag d. 25 Januar 6 0
U17 Mixed 6 500 Lørdag d. 18 januar 15 1
U12 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 19 januar 6 0
U13 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 26 januar 8 0
U14 Piger Mixed 6 400 Søndag d. 19 januar 2 0
U7 Mixed 7 350 Søndag d. 26 januar 5 0
U17 Piger Mixed 6 500 Søndag d. 19 januar 12 0

Signetud teams

U6 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 januar

Teamname LVL Logo Club
Møns FK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 C Møns FK Logo Møns FK
toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
toksværd Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
B.frem 1 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U8 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 januar

Teamname LVL Logo Club
Svend Gønge C IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
ØGIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Go Præstø B Præstø IF Logo Præstø IF
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Super Drengene B Præstø IF Logo Præstø IF
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U9 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
ØGIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Vif Blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vif Hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC a A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC b A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NIF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U10 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Nyråd Sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Kastrup GIF 2 B Kastrup GIF Logo Kastrup GIF
FLI 1 B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
FLI 2 C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
TBK C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Vif Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nykøbing FC Blå A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Rød A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Jørn Johansen C
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Mfk C Møns FK Logo Møns FK
Kastrup GIF B Kastrup GIF Logo Kastrup GIF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U11 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
VIF Rød Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF Hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted 1 A Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted A B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted B B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
MFK "Golden Stars" C Møns FK Logo Møns FK
NFC A NFC rød
team baaavl A Præstø IF Logo Præstø IF
Langebæk Alliancen sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U12 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
PP Brolægning B
AH Bogholderiet B
HB2002 A
TEAM HIGH TECH Næstved IF Logo Næstved IF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
VIF Blå Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF hvid Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Repair-Shoppen 1 B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Repair-Shoppen 2 C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Milan 2500
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag. d. 25 januar

Teamname LVL Logo Club
Karise IK 10 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Karise IK5 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Nyråd 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd 2 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
A-Team A Taastrup FC Logo Taastrup FC
FC Lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
HB01 A
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
TSV Pansdorf Schwartz C
TSV Pansdorf Weiss C
MFK Hvide Arme C Møns FK Logo Møns FK
MFK Sorte Ben C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U14 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 17 januar

Teamname LVL Logo Club
Team Carcenter B
maribo blå A Maribo BK Logo Maribo BK
maribo blå B Maribo BK Logo Maribo BK
VIF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Team Santos B Næstved IF Logo Næstved IF
møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Højtryk A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
GN Belysning Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
JOHNS TROPPER C Hh

U15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 Januar

Teamname LVL Logo Club
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Østmøn Fodboldklub B Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Boys in black B
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U17 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 januar

Teamname LVL Logo Club
Tømrer Søren B B
The Gunners B FC Lejre Logo FC Lejre
Guns B Gunslevholm Idrætsefterskole Logo Gunslevholm Idrætsefterskole
Benløse IF B Benløse IF Logo Benløse IF
Hikmets fætre A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
SydPå
JKE Design A
klausheidemand.dk
The Reds A
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Præstødrengene
Ninja Turtles A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U12 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
ViF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Hashøj IF B Hashøj IF Logo Hashøj IF

U13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 januar

Teamname LVL Logo Club
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
ViF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HG Tøserne A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Pigerne A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Karise A

U14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 januar

Teamname LVL Logo Club
Pernilles Drenge B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Holmegaard C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B.frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U17 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 januar

Teamname LVL Logo Club
det røde parkhus 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Murermester Jacob Vincentz B Dalby IF Logo Dalby IF
Murermester Martin Pedersen B Dalby IF Logo Dalby IF
Langebæk Alliancen HVID Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen SORT Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
restaurant parkhus 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
restaurant parkhus 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ørslev Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B.Frem Sakskøbing Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
U18 tøzzerne 2 A
U18 tøzzerne A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 26 2014

Organisation
Langebæk Alliancen
Place
Langebæk hallen
Address
Åløkkevej 2
Postalcode
4773
City
Stensved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview