VÆRLØSE CUP 2014

Værløse Boldklub har i samarbejde med Sportigan i Værløse hermed fornøjelsen for 12. gang at invitere til VÆRLØSE CUP.
Stævnet afvikles i Farum Arena, hal 1 + 2, Stavnsholtvej 41, 3520 Farum.

STÆVNET AFVIKLES I FØLGENDE ÅRGANGE
LØRDAG D. 11. JANUAR 2014 KL. 09.00-19.00

U-10 (Miniput) årg. 04A (UDSOLGT) & 04B (UDSOLGT)
max. 7 spillere, 4-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-09 (Miniput) årg. 05 (VENTELIST) 
max. 7 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-08 (Mikroput) årg. 06A (VENTELISTE) & 06B (VENTELISTE)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-07 (Mikroput) årg. 07A (UDSOLGT) & 07B (UDSOLGT)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-06 (Poder) årg. 08/09 (VENTELISTE)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 8 hold


Da der er begrænset antal pladser er det efter først til mølle princippet.

Bemærk:
A-rækkerne er forbeholdt udendørssæsonens række 1/2 hold, mens B-rækkerne er forbeholdt række 3/4 hold.

Spilletid:
7 min. pr. kamp. Alle hold er garanteret min. 3 kampe.

Turneringsreglement:
Vi spiller efter DGI Turneringsreglement for Indefodbold, U-9 og yngre målmand.

Hvad får hver enkelt deltager?:
Der er personlige præmier til 1 og 2.plads i såvel A- som B-rækken samt medaljer til samtlige hold i årgang 07 & 08/09.

Deltagergebyr:
Stævnegebyr kr. 500, pr. hold.
Betaling skal ske via netbank til konto nr: 3169-3169193843 senest 1. januar 2014. Holdet bliver ikke tilmeldt stævnet, hvis stævnegebyret ikke er betalt. Husk: Id nummer på hold fra staevner.dk Klubnavn, holdnavn, kontaktperson og mobilnummer.
Stævneprogram udsendes pr. mail den 5. januar til de tilmeldte holds kontaktpersoner i pdf. format.

Tilmelding:
Er du og din klub interesseret i at deltage – så udfyld tilmeldingen her senest d. 5. januar 2013 

Program:

Udsendes ca. 7 dage før stævnet og kan ses på Værløse Boldklubs hjemmeside – www.vbold.dk

Spørgsmål:
Kan rettes til undertegnede.


Med venlig hilsen
Værløse Boldklub

Claus Haakansson
2567 8780 efter kl. 16.00

claush@vbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
04 Mixed 4 500 20 0
04 Mixed 4 500 13 0
08/09 Mixed 5 500 15 1
05 Mixed 5 500 0 0
05 Mixed 5 500 19 3
06 Mixed 5 500 11 2
06 Mixed 5 500 18 1
07 Mixed 5 500 9 0
07 Mixed 5 500 12 0

Signetud teams

04 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Lynge-Uggeløse A Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Hundested IK A Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
3 kampr og i bad 2004 A mli melby
BSV04 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Espergærde IF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Skjold rødderne A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

04 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Guldløverne 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Guldløverne 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Guldløverne 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lynge-Uggeløse 2 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Værløse BK 2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 3 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Nivå Kokkedal - Rød B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Nivå Kokkedal - Grøn B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
BIFH2004-2 Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFH2004-2 Blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSV04 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby

08/09 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
SB Magic Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB Power Stenløse BK Logo Stenløse BK
Herlev IF 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 Herlev IF Logo Herlev IF
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Værløse BK 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

05 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

05 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 3 - gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
SIF-U9-4 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
KVIFFERNE B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hvidovre U-9 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kirke Værløse C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Værløse BK B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 1 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 2 Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Solrød A2'erne B Solrød FC Logo Solrød FC
Bjæverskov IF B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

06 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NKF 1 A Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
RB 2006 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
2006 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
B1903 A2 A B1903 Logo B1903
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
Værløse BK 1 A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
farum bk øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

06 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NKF 2 B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Lynge-Uggeløse IF B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Brøndby H2 Gul. B Brøndby IF Logo Brøndby IF
2006 B B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hjorten B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Værløse BK 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 3 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
S.I.F. B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FIX FLYERS B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

07 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
B1903-1 A B1903 Logo B1903
B-82 Virum A B82 Virum Logo B82 Virum
Husum1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 2007 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Albertslund IF A Albertslund IF Logo Albertslund IF

07 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Virum-Sorgenfri Boldklub B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Espergærde If B Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1908 (1) B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
SIF rødderne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B-82 Virum B B82 Virum Logo B82 Virum
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Værløse BK 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 11 2014

Organisation
Værløse Boldklub
Place
Farum Arena
Address
Stavnsholtvej 41
Postalcode
3520
City
Farum
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
VÆRLØSE CUP 2014 map

Tournament overview