Fortuna Danski Cup 2014

 Stort seriøst sommerstævne på nogle af de bedste baner, man kan tænke sig. Dommere fra dommerklub i 5-m, 7-m og 11-m rækker, rutinerede kampledere i øvrige rækker. Masser af medaljer, pokaler og gaver. Adgang nemt fra motorvej og gode faciliteter. Passende niveaudeling og masser af spilletid til alle. Piger spiller lørdag og drenge spiller søndag og mandag.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 piger Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U8 piger Mixed 5 400 Lørdag 0 0
U9 piger Mixed 5 400 Lørdag 0 0
U10 piger Mixed 5 400 Lørdag 1 0
U11 piger Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U12 piger Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U12 piger Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U13 piger Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U13 piger Mixed 7 450 Lørdag 0 0
U15 piger Mixed 11 550 Lørdag 1 0
U15 piger Mixed 11 550 Lørdag 0 0
U18 piger Mixed 11 550 Lørdag 1 0
U18 piger Mixed 11 550 Lørdag 1 0
Senior piger Mixed 7 450 Lørdag 4 0
U7 drenge Mixed 3 250 Søndag 7 0
U8 drenge Mixed 5 400 Mandag 1 0
U6 drenge Mixed 3 250 Søndag 6 0
U9 drenge Mixed 5 400 Søndag 5 0
U9 drenge Mixed 5 400 Søndag 2 0
U10 drenge Mixed 7 450 Søndag 1 0
U10 drenge Mixed 7 450 Søndag 3 0
U11 drenge Mixed 7 450 Søndag 3 0
U11 drenge Mixed 7 450 Søndag 0 0
U12 drenge Mixed 7 450 Mandag 0 0
U12 drenge Mixed 7 450 Mandag 0 0
U13 drenge Mixed 11 550 Søndag 1 0
U13 drenge Mixed 11 550 Søndag 0 0
U14 drenge Mixed 11 550 Søndag 0 0
U14 drenge Mixed 11 550 Mandag 0 0
U15 drenge Mixed 11 550 Mandag 0 0
U15 drenge Mixed 11 550 Søndag 0 0
U17 drenge Mixed 11 550 Mandag 0 0
U17 drenge Mixed 11 550 Søndag 0 0
Senior herrer Mixed 7 450 Søndag 0 0
U12 drenge 11-m Mixed 11 550 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B Fortuna Randers

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U18 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 2 A Fortuna Randers

U18 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 1 B Fortuna Randers

Senior piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 1 B Fortuna Randers
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Fortuna 2 B Fortuna Randers
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF

U7 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Intet navn B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Intet navn B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U9 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Viborg Søndermarken B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U11 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
skibets vikinger B Skibet IF Logo Skibet IF

U11 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Senior herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 11-m 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - June 9 2014

Organisation
No Club
Place
Randers Firmasport
Address
Gl Viborgvej 50
Postalcode
8920
City
Randers NV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview