Spar Nord Cup - Fraugde

Velkommen til årets indestævne i Fraugde

Fredag den 29.11 til Søndag den 1.12 2013.

 

Fraugde GIF er glade for i samarbejde med Spar Nord atter i år at kunne indbyde til vort traditionelle og velafviklede indestævne i Fraugde hallen.

DagHer er der fokus på spillet og legen med bolden tilsat festlige rammer, som gør det sjovt for såvel aktive som tilskuere.

Fraugde hallen er let at finde uanset hvorfra man kommer, vi ligger ganske få km fra det store motorvejskryds midt på Fyn - og her er vi klar til at byde både drenge og piger velkommen til fodboldfest.

Fredag og lørdag er det drengefodbolden som der er i fokus, og søndag afvikler vi vores berømte pige søndag.

 

Tilmeld dig her

 

Tilmelding / betaling i November - senest 20-11 - kr. 300,00 pr. hold.

 

Holdgebyr indbetales ved tilmelding til - reg. 4703 konto 166 46 776.

Ved indbetaling - HUSK - HUSK, at oplyse om klub og hold / række.

Tilmeldingen er bindende - ved udeblivelse eller afbud efter 22.11 fremsendes girokort på kr. 550,00

 

Skulle der modforventning være rækker, hvor for få tilmeldte hold (min. 5 hold), forbeholder vi os retten til at sammenlægge rækker (fx U12+U13).

Max. 15 hold pr. række og min 5. hold.

 

Der er medaljer til alle hold i U8 + U9.

Øvrige rækker præmie til de 3 bedste hold.

 

Yderligere info kan fås på tlf. 2673 9697 eller larsmartinsen@glenten.dk

Program vil blive udsendt via mail ca. 23.11

 

Vi glæder os til igen at byde masser af piger og drenge velkommen til årets fodboldfest i Fraugde

Velkommen

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 - år 06 - Drenge Mixed 7 300 12 0
U9 - år 05 - Drenge Mixed 7 300 8 0
U10 - år 04 - Drenge Mixed 6 300 11 0
U11 - år 03 - Drenge Mixed 6 300 8 0
U12 - år 02 - Drenge Mixed 6 300 10 0
U13 - år 01 - Drenge Mixed 6 300 3 0
U14 - år 00 - Drenge Mixed 6 300 15 0
U15 - år 99 - Drenge Mixed 6 300 16 0
U17 - år 97 - Drenge Mixed 6 300 20 1
U10-år 04/05- Piger Mixed 6 300 10 0
U11 - år 03 - Piger Mixed 6 300 15 0
U12 - år 02 - Piger Mixed 6 300 6 0
U13 - år 01 - Piger Mixed 6 300 3 0
U14 - år 00 - Piger Mixed 6 300 1 0
U15 - år 00 - Piger Mixed 6 300 9 0
U18 - år 96 - Piger Mixed 6 300 8 1
U5 - år 09 - Drenge Mixed 6 300 5 0
U6 - år 08 - Drenge Mixed 6 300 0 0
U7 - år 07 - Drenge Mixed 6 300 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 - år 06 - Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B&IK Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
NBK C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Basserne 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Basserne 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Brenderup C Brenderup IF Logo Brenderup IF
Brenderup 2 Brenderup
Hold A A Esbjerg Fb
Hold B A Esbjerg Fb

U9 - år 05 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Stjernerne B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
B.67 B B.67 Logo B.67
Dream Team B
Tved 1 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF

U10 - år 04 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
B1909 3 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 (JS) 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Thurø B Thurø Boldklub
Fraugde U 10 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
EGIF A1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF A2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U11 - år 03 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev Boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
B.67 B B.67 Logo B.67
tarup pårup if A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Thurø 2 B Thurø Boldklub
Fraugde 1 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Thurø B Thurø Boldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 - år 02 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ringe BK B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Aarslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Søhus Stige A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF

U13 - år 01 - Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U14 - år 00 - Drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.67 B B.67 Logo B.67
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Middelfart Blå A MG & BK
Middelfart Hvid A MG & BK
Middelfart Rød B MG & BK
Fraugde 1 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Munkebo I B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo II B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 6 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
team tommerup B
team tommerup B Brylle Boldklub
Næsby 5 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 - år 99 - Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
B.67 B B.67 Logo B.67
Næsby-4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 3 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Desigual A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Team SexOnTheBeach A -
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
næsby 2 A næsby 2
Søhus Stige 1 A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U17 - år 97 - Drenge 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Commes B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Drivadan Fc Broby
SUB B B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
SUB 2 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Pihl's Piger B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Fraugde Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
FGH 1
FGH 2 Flemløse/Glamsbjerg/Hårby
Aarslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
hippopotomonstrosesquapidaliofobi A Marienlyst Logo Marienlyst
Glamsdalen B -
Team Gulthus C

U10-år 04/05- Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.67 C B.67 Logo B.67
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
De seje piger 2 B Billund IF
HOGG FS HOGG
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
FGIF Bacon C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK

U11 - år 03 - Piger 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
brylle B Brylle Boldklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Søhus B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
SBK1 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
SBK2 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
OKS Piger Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
De seje piger A Billund IF

U12 - år 02 - Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
brylle B Brylle Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
HOGG FS HOGG
Ejby/Brenderup IF B Ejby/Brenderup
Munkebo boldklub Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 - år 01 - Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
SSV Højfyn B SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn

U14 - år 00 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - år 00 - Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1913 Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U18 - år 96 - Piger 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PUMA B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
VB Nyborg A Vindinge BK Logo Vindinge BK
Brønshøj Pigerne A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
De Blå piger A Boldklubbben 1913 Logo Boldklubbben 1913
dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst

U5 - år 09 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 - år 08 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 - år 07 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Fritidscenter - Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 18
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview