Skrotspecialist Cup 2014

 For 15. år i træk arrangerer Karise Idrætsklub indendørs fodbold stævne, et breddestævne for ungdom i Karise hallen

Skrotspecialist Cup afholdes i weekenden 7. 8.  og 9. marts 2014

Formålet med Skrotspecialist Cup er at skabe jævnbyrdige kampe for alle hold, der vil minimum være 4 kampe til alle hold, og efterfølgende flotte præmier til alle spillere.


Ved tilmelding vælges niveau, dette bliver dog kun aktuelt ved mange tilmeldinger i samme årgang.
Stævneledelsen forbeholder sig ret til at slå B og C niveau sammen ved mangel på tilmeldinger.

Vi opfordrer meget til at tilmelde holdet på det rigtige niveau.

Der spilles efter DBU´s regler for indefodbold små mål(håndboldmål). Dog spiller årg.07 efter DBU´s regler for indefodbold på halv bane.

OBS:
Max 6 spillere pr. hold

Tilmeldingsgebyr: 350,- pr. hold. 
Gebyret indbetales på følgende konto: reg.9570 kontonr. 0002774879
Husk at anføre ID nummer og klubnavn

Sidste tilmeldingsfrist er den 28. februar 2014

Tilmelding er først gyldig når indbetaling er registreret.
Tilmelding foregår efter først til mølle princippet.

Spørgsmål kan rettes til stævne-ledelsen på tlf. 26 24 10 53 eller e-mail: tr.hemmingsen@gmail.com

Ret til ændringer forbeholdes.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 Drenge Mixed 6 350 14 0
X Mixed 6 350 0 0
U8 Drenge Mixed 6 350 14 0
X Mixed 6 350 2 0
U9 Drenge Mixed 6 350 12 0
U10 Drenge Mixed 6 350 13 0
X Mixed 6 350 0 0
X Mixed 6 350 1 0
U11 Drenge Mixed 6 350 8 0
U12 Drenge B Mixed 6 350 10 0
U12 Drenge C Mixed 6 350 10 0
U13 Drenge B Mixed 6 350 9 0
U13 Drenge C Mixed 6 350 5 0
U14 Drenge B Mixed 6 350 6 0
U14 Drenge C Mixed 6 350 5 0
X Mixed 6 350 0 0
U15 Drenge Mixed 6 350 5 0
x Mixed 350 2 0
U13 Piger Mixed 6 350 10 0
x Mixed 6 350 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFC 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
De Røde Djævle C Store Heddinge BK
Køge BK 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Bk 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
RGI C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
HUI Gul C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Karise C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Aik 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
FK 01 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 02 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
faxe u8 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
faxe u9 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Dalby 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Rødvig B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Karise 2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Karise 2 C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

U10 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve U10-3 Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TBK C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Rødvig G&I C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Greve U10 Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
faxe u10 Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
De Grønne Drenge C Næstved IF Logo Næstved IF
Greve 2A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Jørn Johansen C
kik1 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
LA Ulvene B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
kik C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U12 Drenge B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AH Bogholderiet B
PP Brolægning B
Karise spirerne B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Suså B B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Boldtroldene B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
FFB drengene B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Karise Rødderne B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
JP Textiltryk B
svalebæk B Svalebæk if
Repairshoppen B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening

U12 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Suså C C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
DK SPÅN C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Haslev FC 2 C Haslec FC
Haslev FC 1 C Haslec FC
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U13 Drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Sourcroud C
De seje piger B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
U13 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Solrød FC B1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B2 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B3 B Solrød FC Logo Solrød FC
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Bjæverskov U/13 B B IF Frem, Bjæverskov

U13 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U 13 Hold XC C Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
SB C Store Heddinge BK
TGB C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
IF62 C Dalmose IF62
Bjæverskov U/13 C C IF Frem, Bjæverskov

U14 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grøntgrossisten -
The VIF-Boyz B vordingborg
maribo grøn B maribo bk
maribo blå B maribo bk
Karise IK B Karise IK

U14 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karise IK C Karise IK
Jesper`s Auto C
maribo1 C Maribo BK
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Aluscan C Stillinge IF

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Karise ik Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Karise 1 Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karise IK 2 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Greve Hold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BB-piger C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
AIK Tøserne C AIK65 Strøby
AIK Pigerne C AIK65 Strøby
Rishøj Boldklub - C C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub - B B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Sorø Freja Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

x 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Karise Idræts Klub
Place
Karise Hallen
Address
Møllevej 6A
Postalcode
4653
City
Karise
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview