TUSE CUP UNGDOM

Se alle de praktiske informationer her på siden: http://www.tusefodbold.dk

Hermed indbyder Tuse IF Fodboldafdeling til indefodboldstævne for ungdomshold i TUSEHALLEN.

Stævnet foregår 13. til 15. december og 20. til 22. december 2013.

Regler: Alle hold garanteret mindst 3 kampe. Aldersgrænser ifølge DBU 2013/2014. Der spilles til
håndboldmål med bander. Der går to hold videre fra alle puljerne.
Deltagergebyr:

1) For rækker med pengepræmier: 450 kr.
2) Øvrige rækker: 300 kr.

Spillested: Tusehallen, Tuse Byvej 8, Tuse, 4300 Holbæk

1. præmie: 2.000 kr. og 2. præmie: 1.000 kr.
U19 drenge Lørdag d. 14. december
U17 drenge Fredag d. 13. december
U16 drenge Søndag d. 15. december
U15 drenge Fredag d. 20. december

1. præmie: 1.500 kr. og  2. præmie: 500 kr.
U14 drenge Lørdag d. 21. december
U13 drenge Lørdag d. 21. december
U12 drenge Søndag d. 22. december
U18 Piger Søndag d. 15. december
U16 Piger Lørdag d. 14. december

Personlige præmier til alle spillerne i finalerne

U11 drenge Søndag d. 22. december
U10 drenge Lørdag d. 21. december
U9 drenge Søndag d. 22. december
U14 Piger Søndag d. 15. december
U13 Piger Lørdag d. 14. december
U10 Piger Lørdag d. 14. december

Medaljer til alle deltagere

U7 drenge Søndag d. 15. december
U8 drenge Lørdag d. 21. december
 

Sidste frist for tilmelding og betaling 29. november
Tilmelding via www.tusefodbold.dk eller direkte på www.staevner.dk
 

Deltagergebyret indbetales på: Reg.: 4398 kontonr.: 3562891153


Husk du skal skrive holdnavn og række på indbetaling. Betaling skal være os i
hænde senest d. 1. december.
Tilmelding er bindende, og gældende fra vi har modtaget indbetaling og du har
fået en bekræftelse på mail. Overholdes fristen ikke, kan holdet slettes.
 

Program tilsendes på mail senest en uge før stævnet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8DR Mixed 7 300,- 6 0
U9DR Mixed 7 300,- 6 0
U10DR Mixed 6 300,- 17 0
U11DR Mixed 6 300,- 12 0
U12DR Mixed 6 450,- 11 0
U13DR Mixed 6 450,- 14 0
U14DR Mixed 6 450,- 22 0
U15DR Mixed 6 450,- 13 0
U16DR Mixed 6 450,- 13 0
U17DR Mixed 6 450,- 14 0
U19DR Mixed 6 450,- 18 0
U11PI Mixed 6 300,- 1 0
U13PI Mixed 6 300,- 13 0
U14PI Mixed 6 300,- 7 0
U16PI Mixed 6 450,- 11 0
U18PI Mixed 6 450,- 10 0
U7DR Mixed 7 300,- 5 0

Signetud teams

U8DR 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HBI 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HBI 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold Tuse IF Logo Tuse IF

U9DR 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tbk B

U10DR 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jørn Johansen C
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Haslev 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Jernløse Boldklub B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
TBK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Gislinge Boldklub Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Raklev 1 Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 Raklev GI Logo Raklev GI
Ugerløse IF C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
RØD
HVID
Undløse drengene C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U11DR 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
McDonald´s Roskilde A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
AC Milan A
Holbæk 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Høng GF Høng GF Logo Høng GF
Liverpool fc A IS Skævinge Logo IS Skævinge
KFUM03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U12DR 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kfum Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
SBI'erne A
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Rotterne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HB2002 A
MP Gulve A
FC Andersen A
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Nykøbing if A Nykøbing IF Logo Nykøbing IF

U13DR 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PSG A
Vipperød A Vipperød BK Logo Vipperød BK
FREM 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
2660 Gul A
2660 Blå A
Virum Sorgenfri Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BATEC.dk C FC Lejre Logo FC Lejre
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
U13D C Borup IF Logo Borup IF
VIF "Fighter" C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U14DR 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team JK A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FCR 1 A FC Roskilde Logo FC Roskilde
PSG A
Knoldesparkerne A
SURI A
Pokalshoppen
Mobiltrailerservice.dk A MTS
De Grønne A
Mix
Grøntgrossisten
FCR 2 FC Roskilde Logo FC Roskilde
Black Penguins A
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AC MIlan A
J&P A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
The VIF-Boyz B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Endeslev Vråby IF C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Endeslev-Vråby IF 2 C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF

U15DR 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ketchup på flaske A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bonderøvene A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Firat Group A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Stjernekrigerne x
Team Roskilde Cykelcenter
Dream Team Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub
Spidsen Ungdomsklub A
Atega A
Boys in black B
tak for kaffe A
Sanddobbernes fyreværkeri A Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Høng Høng GF Logo Høng GF

U16DR 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gallegos A
BUDDE SCHOU A
Black Penguins A
Hjortebjergs drenge A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kran Boys B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Klub 2990 FC Nivå
Præstødrengene
A&J Malerservice
Stillinge Stillinge IF Logo Stillinge IF
IGM Revision KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Kokkedal FC Nivå
FC Nivå FC Nivå

U17DR 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
JKE Design A
The Reds
Mourinhos Dream Team A
Team sportyme Brøndby IF Logo Brøndby IF
NVFC Sportscollege Nordvest FC Logo Nordvest FC
klausheidemand.dk
Bolcherne
Kroub C.F. A
Hakkebøfferne fra Haslev
Klintsøgaard 1
Klintsøgaard 2
Klintsøgaard 3

U19DR 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Juventus A HB Køge Logo HB Køge
GSV
Thunderstrike Roskilde KFUM
GP Nordic
Eglund Køreskole
Team L.A B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
De Sammenbragte B Benløse IF Logo Benløse IF
Mourinhos Dream team A
Joga Bonito C
Roma A
The Reds A
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
PMW A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Tika Taka A
Sjakalerne A
Gnisterne A
FC Krea A

U11PI 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold Tuse IF Logo Tuse IF

U13PI 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Bella73 B FC Bella Logo FC Bella
Hvalsø 1 B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø 2 C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Fremad Amager 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U14PI 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rønnede pigerne Rønnede IF Logo Rønnede IF
Svogerslev BK 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Bsf A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FK Odsherred Fælles Klub Odsherred

U16PI 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Raklev 98 A Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 99 A Raklev GI Logo Raklev GI
hg1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bella73 B FC Bella Logo FC Bella
FK Odsherred Fælles Klub Odsherred
LBI 1 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 2 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U18PI 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Klint-Torisserne A
Orient Tøserne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient Pigerne C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Brøndby 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Klintsøgaard 1 Klintsøgaard
Klintsøgaard 2 Klintsøgaard
GIE A Gørlev Idrætsefterskole Logo Gørlev Idrætsefterskole
Taastrup FC Taastrup FC Logo Taastrup FC

U7DR 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tåhylerne A
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Rørvig Rørvig IF Logo Rørvig IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - December 22 2013

Organisation
Tuse IF
Place
Tuse Hallen
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
TUSE CUP UNGDOM map

Tournament overview