Fortuna Sydbank Cup 2014

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden efter efterårsferien 2014. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk. ALLE ER GARANTERET MINDST 4 KAMPE.

Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge Mixed 4 425 Søndag 0 0
U13 drenge Mixed 4 425 Søndag 4 0
U15 drenge Mixed 4 425 Søndag 1 0
U15 drenge Mixed 4 425 Søndag 0 0
U17 drenge Mixed 4 425 0 0
U17 drenge Mixed 4 425 0 0
Senior herrer Mixed 4 425 Fredag 9 0
U11 drenge Mixed 4 425 Søndag 3 0
U10 piger Mixed 4 375 0 0
Senior piger Mixed 4 425 Søndag 2 0
U19 piger Mixed 4 425 Lørdag 4 0
U14/15 piger Mixed 4 425 Fredag 8 0
U13 piger Mixed 4 425 Lørdag 6 0
Senior piger Mixed 4 425 Søndag 0 0
U19 piger Mixed 4 425 Lørdag 1 0
U14/15 piger Mixed 4 425 Fredag 4 0
U13 piger Mixed 4 425 Lørdag 4 0
U12 piger Mixed 4 425 Lørdag 0 0
U11 piger Mixed 4 425 Lørdag 4 0
U11 drenge Mixed 4 425 Søndag 4 0
U10 drenge Mixed 4 425 Søndag 6 0
U10 drenge Mixed 4 425 Søndag 3 0
U11 piger Mixed 4 425 Lørdag 4 0
U12 piger Mixed 4 425 Lørdag 2 0
U9 drenge Mixed 5 400 Søndag 7 0
U9 drenge Mixed 5 400 Søndag 19 0
U8 drenge Mixed 5 400 Lørdag 7 0
U8 drenge Mixed 5 400 Lørdag 16 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag 5 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag 5 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag 3 0
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag 7 0
U10 piger Mixed 4 375 0 0
U9 piger Mixed 5 375 0 0
U9 piger Mixed 5 375 2 0
U8 piger Mixed 5 375 0 0
U8 piger Mixed 5 375 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U6 piger Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U6 piger Mixed 3 250 Lørdag 0 0
U12 drenge Mixed 4 425 Fredag 1 0
U12 drenge Mixed 4 425 Fredag 3 0
U14 drenge Mixed 4 425 Lørdag 1 0
U14 drenge Mixed 4 425 Lørdag 0 0
Old boys +32 Mixed 4 425 0 0
U17 piger Mixed 4 425 Lørdag 5 0
U17 piger Mixed 4 425 Lørdag 2 0
U5 drenge Mixed 3 250 Lørdag 1 0
Old Girls Mixed 4 425 Søndag 0 0

Signetud teams

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BechGranit.dk FC Horsens Logo FC Horsens
KPI/Midtdjurs B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U15 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior herrer 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
1.As fædre
Skals Banden B Viborg FF Logo Viborg FF
home Aarhus B
Raise Marketing B
Max Sprittet B
Mildes Dreamteam B Randers FC Logo Randers FC
STS Biler A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U11 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Åbyhøj-drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B Fortuna Randers
Team Tove B

U19 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B Fortuna Randers
Fortuna B Fortuna Randers
Aabyhøj/ASA B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Grenå B Grenå

U14/15 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Langå B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Fortuna B Fortuna Randers
Århus syd B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aabybro IF C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skovbakken B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Aabybro IF 2 B Aabybro IF Logo Aabybro IF

Senior piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U19 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna A Fortuna Randers

U14/15 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Fortuna Randers B Fortuna Randers
Langå A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aabybro IF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
HT's piger A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
De blandede bolcher A
team teenz A

U12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
ATI fodboldpiger THY A
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens

U11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
sportigan hedensted A
Hadsten SK A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Manhattandrengene Manhattan
Overlund 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 A Overlund GF Logo Overlund GF

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 B
HOG 2 B

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIF B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
FC Horsens X B FC Horsens Logo FC Horsens
IF Midtdjurs B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U12 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna B Fortuna Randers

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HOG 1 A
hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sif b A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hadsten A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hornbæk A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
LIK A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 B
Team Langelinie B FC Langelinie
Sif a B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
hei B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
studstrup B studstrup
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornbæk B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
AIA Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Vri Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vorup 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK1 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
FC Gjern IF B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
AIA Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg

U7 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HSK-2 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK-1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Virup A Virup IF Logo Virup IF
Virup B Virup IF Logo Virup IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vfb 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VFB U7 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hobroik 1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobroik 2 C Hobro IK Logo Hobro IK

U6 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Morten S 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U6 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup SF 4 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Spenneby B Spentrup IF Logo Spentrup IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Family A Tønning-Træden IF Logo Tønning-Træden IF

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Old boys +32 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Fortuna B Fortuna Randers
Langå B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Costa Brava piger C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U17 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Fortuna A Fortuna Randers

U5 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

Old Girls 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - October 26 2014

Organisation
No Club
Place
Randershallen
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Fortuna Sydbank Cup 2014 map

Tournament overview