Houlkær IF NISSECUP 2013 - Viborg

Tilmelding er lukket.

Tak for den store tilslutning - igen i år.

Vi udsender program i weekenden 23/24. november.

Glæder os til at se jer alle i Houlkær 29, 30/11 + 1/12.

mv Nissecup

 

 

Houlkær IF inviterer igen til det traditionsrige NISSECUP.
Weekenden fra fredag 29. nov. til søndag d. 1. december bliver stævnet afviklet i rækkerne U6-U12
- både drenge og piger.


Vi glæder os til at byde jer velkommen til NISSECUP 2013.

Vi garanterer min. 3 kampe til alle hold
Præmie til alle spillere i rækkerne U6, U7, U8, U9.
Niveaudeling med finalespil i rækkerne U10, U11, U12 - med præmier til finalehold.
Tilmelding senest 19. november.

HUSK at angive holdets reelle styrke (A, B, C) ved tilmelding - for så vidt angår U10, U11 & U12.
Spørgsmål vedr. tilmelding, kontakt os på nissecup2013@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af Houlkær IF - skal betalingen ske til reg. : 7831 konto : 1509208
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!
Vi forbeholder os retten til at slå enkelte rækker/ niveauer sammen, såfremt der ikke er nok tilmeldte hold i den enkelte række/ niveau.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet.

Spillested:
Houlkær Hallen, Odshøjvej 65, 8800 Viborg 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - piger Mixed 5 275 Søndag eftermiddag 1 0
U9 - piger Mixed 6 375 Søndag eftermiddag 1 0
U10 - piger Mixed 6 375 Søndag eftermiddag 6 0
U11 - piger Mixed 6 375 Søndag eftermiddag 4 0
U12 - piger Mixed 6 375 Fredag aften 8 0
U6 - drenge Mixed 5 275 Lørdag morgen 12 0
U7 - drenge Mixed 5 275 Lørdag morgen/ formiddag 9 0
U8 - drenge Mixed 5 275 Søndag morgen 18 0
U9 - drenge Mixed 6 375 Søndag formiddag/ middag 10 0
U10 - drenge Mixed 6 375 Lørdag eftermiddag 9 0
U11 - drenge Mixed 6 375 Fredag aften 24 0
U12 - drenge Mixed 6 375 Lørdag eftermiddag/ aften 13 0

Signetud teams

U8 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne Houlkær IF Logo Houlkær IF

U9 - piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Overlund pigerne B Overlund GF Logo Overlund GF

U10 - piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
ATI fodboldpiger A
Overlund tøserne A Overlund GF Logo Overlund GF
Nugf 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nugf 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U11 - piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Houlkær IF 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF

U12 - piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Houlkær B Houlkær IF Logo Houlkær IF
ans 2 B Ans IF Logo Ans IF
Struer Boldklub C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
OGF X B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF Y B Overlund GF Logo Overlund GF
ans 1 B Ans IF Logo Ans IF
Klejtrup C Klejtrup Boldklub

U6 - drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Stjernerne. B Overlund GF Logo Overlund GF
Basserne B Overlund GF Logo Overlund GF
NUGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HIF-U6-1 Houlkær IF Logo Houlkær IF
HIF-U6-2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
HIF-U6-3 Houlkær IF Logo Houlkær IF
vff Viborg FF Logo Viborg FF
SIK Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bjørnene C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Mønsted IF C Mønsted IF Logo Mønsted IF
Mønsted Mønsted IF Logo Mønsted IF

U7 - drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/ formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
tvs Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær IF 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF 3 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær If 1-2-3 Houlkær IF Logo Houlkær IF
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
tvs2 Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening

U8 - drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Nørremarken Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nørremarken 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nørremarken 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF3 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF4 Viborg FF Logo Viborg FF
SIK1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK4 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK5 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
TVS 1 A TVS - Løvel
TVS 2 C TVS - Løvel
Houlkær II B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær I B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær III B Houlkær IF Logo Houlkær IF
SDIF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening

U9 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/ middag

Teamname LVL Logo Club
Lakrids 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
lakrids 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Viborg Søndermarken 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Houlkær III B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
OGF 2 Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 3 Overlund GF Logo Overlund GF

U10 - drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HIF 1 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
LGIF2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LGIF1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Tjele Vest Sport C Tjele Vest Sport
Tjele Vest Sport C
Farsø-Ullits A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
OGF B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
SIK 1 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 - drenge 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Viborg Nørremarken B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
TVS2 C Tjele Vest Sport
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Liseborg Klanen l B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Langå 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Bamses Venner A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
HIF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
HIF 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
VRI-1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 4 C Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 5 C Overlund GF Logo Overlund GF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Liseborg Klanen ll C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
TVS1 B Tjele Vest Sport
KIF C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U12 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/ aften

Teamname LVL Logo Club
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Foulum IF C Foulum
Foulum IF B Foulum
OGF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
November 29 - December 1 2013

Organisation
Houlkær IF
Place
Houlkær Hallen
Address
Odshøjvej 65
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview