Møllehøj Indoor 2014

BT/SVIF indbyder til MØLLEHØJ INDOOR 2014. Stævnet henvender sig til spillere på B/C-niveau og bliver afholdt efter FAIR-PLAY-regler og der henstilles til at der ikke anvendes A-spillere eller spillere på højere niveau end B/C. Der er medaljer og præmier til alle deltagere. Vi spiller i følgende rækker: U 11 Piger samt U6 & U7 Mix, U 8D, U 9D, U 10D, U11D og U 14D.

For U6 og U7 mix:
Alle spiller mod alle i sin egen pulje.
Der må deltage op til 5 spillere (3 på banen og 2 udskiftere). (Der er præmier til 5 spillere pr. hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).
Spilletiden er 6 min pr kamp.

For U8-U13:
I hver række er der 2 puljer med 4 hold i hver. I puljerne spiller alle mod alle. Nr. 1 og 2 i hver pulje går videre til A-slutspillet og nr. 3 og 4 går videre til B-slutspillet.
I slutspillet spiller man mod de hold man ikke har mødt før. Det hold man har mødt før, spiller man så vidt muligt ikke mod igen, men tager resultatet af kampen med over i slutspillet.
Hvert hold spiller dermed 3 kampe i indledende pulje og 2 kampe i slutspillet.

På U8 og U9 må der deltage op til 7 spillere (5 på banen og 2 udskiftere). (Der er præmier til 7 spillere pr. hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).

På U 10-14 må der deltage 7 spillere (4 på banen og 3 udskiftere). (Der er præmier til 7 spillere pr. hold, men kun til de spillere, der har deltaget i stævnet).

For alle:
Alle hold er garanteret 5 kampe. Hver række afvikles indenfor 3 timer.
Uanset hvordan holdene klarer sig i turneringen, så er der præmier til de enkelte spillere.
Turneringsprogrammet vil være tilgængeligt her på siden senest 5. Januar 2014.
I tilfælde af for få/mange tilmeldinger forbeholdes ret til at reducere/nedlægge/udbygge rækker.
Udover ovennævnte afvikles kampe i overensstemmelse med reglerne gældende i DBU Jylland Region 2.
Betaling sker ved bankoverførsel inden stævnet og senest d. 28 dec. 2013 på konto 9255-7563803724. Afvent med indbetaling indtil du har fået godkendt din tilmelding.
Stævnet kan hurtigt blive overtegnet og tilmeldingerne godkendes efter Først til Mølle.

Med venlig hilsen
Stævneudvalget BT/SVIF (MollehojIndoor@live.dk)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 5 250 LØRDAG FORMIDDAG 18 0
U6 Mixed 5 250 LØRDAG FORMIDDAG 6 0
U8 Mixed 7 350 LØRDAG MIDDAG 10 0
U14 Mixed 7 350 LØRDAG SEN EFTERMIDDAG 8 0
U9 Mixed 7 350 SØNDAG FORMIDDAG 14 3
U10 Mixed 7 350 SØNDAG MIDDAG 13 2
U11 Mixed 7 350 SØNDAG SEN EFTERMIDDAG 15 3
U11 Mixed 7 350 FREDAG SEN EFTERMIDDAG 14 1

Signetud teams

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG FORMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
BIF2 A Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
BIF1 A Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
BIF3 B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Overlund 4 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 3 Overlund GF Logo Overlund GF
TVS 1 Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
TVS 2 Løvel
De 3 B Gaffa
SIK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BT/SVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT/SVIF 1 B Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening Logo Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
randers freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG FORMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
TVS C Tjele Vest sport
Bjerringbro IF Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Houlkær IF Houlkær IF Logo Houlkær IF
VFF Viborg FF Logo Viborg FF

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG MIDDAG

Teamname LVL Logo Club
Stoholm if C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Nørremarken 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Nørremarken B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
TVS C Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
Nørremarken 3 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Bayern München B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
FC Barcelona B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: LØRDAG SEN EFTERMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT/SVIF 1 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
TVS 1 C Tjele vest sport
TVS 2 C Tjele vest sport
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg IF 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
VFF´s U13 Drenge-1 B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF´s U13 Drenge-2 B Viborg FF Logo Viborg FF

U9 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG FORMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
BT/SVIF 1 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
BT/SVIF 2 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Pokemon-drengene C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U10 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG MIDDAG

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF Tiger B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Tjele Vest Sport C
NUGF Viborg B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Stoholm IF C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
LGIF1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
LGIF2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
FC Barcelona C Resenbro
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U11 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: SØNDAG SEN EFTERMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
Stoholm IF C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
TVS C TVS
VFF 1 B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Liseborg klanen 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Liseborg klanen 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BT/SVIF´s Cool Team C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Vellev Drengene C Vellev IF Logo Vellev IF
Minecraft Drenge (BT) C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U11 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: FREDAG SEN EFTERMIDDAG

Teamname LVL Logo Club
De seje piger B Klejtrup Boldklub
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Nørremarken 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Nørremarken 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BT/SVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
FC Girls (U10) B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Team Viborg U10 Team Viborg Logo Team Viborg
U11-Pigerne C Viborg FF Logo Viborg FF
BT/SVIF 1 B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 12 2014

Organisation
Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening
Place
Møllehøj Hallen Bruunshåb
Address
Bruunshåbvej 25 B
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview