Nytårscup 2013

Sorø Freja inviterer hermed igen til et lidt anderledes stævne

Vi sørger for en super stemning, med musikken kørende hele dagen :)

Seneste nyt:

U13 piger er tæt på fyldt, stadig pladser i U13 A. U13C er lukket

Der er så småt flere hold i alle puljer, dem der afventer betaling står ikke som bekræftet

- Stævnet er oprettet og det vælter ind med tilmeldinger
- DGI Stiller sig til rådighed med Trænerguiden både lørdag og søndag.

Vi følger op på successen sidste år og laver stævnet lidt større denne gang, nu også nogle få drengerækker.
I år har vi også en facebook gruppe!

https://www.facebook.com/Nytaarscuppen

Lidt fakta:

Det foregår d. 27-30. december i Sorø Hallen Hal 3


Tilmelding:
Prisen for de fleste rækker er 400 kr.
For U9 koster det 300 kr.
For Senior Damer koster det 500 kr. - Der er pengepræmie til nummer 1 og 2.
(Vi sørger for børnepasning i hallen, så tag børnene med)

Tilmeldingsgebyret indbetales på 6820-0001290761
elding er først gældene efter indbetaling.

Afvikling:
Vi spiller i puljer
Puljevinderne mødes i finaler
Vi tilstræber at man spiller 3 eller flere kampe.
Man må have 7 spillere med.
Vi spiller 8 minutter pr kamp.
Vi spiller til små mål
4 spillere på banen med "én over streg" (U9-U14 undtaget)
Vi spiller med udvisning til næst scorede mål (U10-U14 undtaget)
Der er scoringspræmier i puljekampene og medaljer til finaleholdene.
Vi har dog også overraskelser gemt i ærmet!

Mad/Drikke:
Vi samarbejder med Viggis der findes i Hallen. Det er rigtig god mad til fornuftige priser

Dommer/Stævneledelse:
Dommerens afgørelser er ikke genstand for klager
Evt. klager skal tilgå dommerbordet, der vil tilkalde stævneledelsen der vil vurdere sagen
Ved åbenlys fejltilmelding kan holdet ikke blive puljevinder.
Ved klager over fejltilmelding gøres der opmærksom på proceduren omkring fejltilmeldinger, fremtidige sanktionsmuligheder og lign.

Derudover kommer vi alle med en god og åben attitude, tanken er at stævnet skal være en fest. En fest der er udviklende for vores frivillige og spillere, samt en hyggelig dag for vores gæster.

Spørgsmål kan stilles på frejapigecup@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Drenge C Mixed 7 300 D. 27. Formiddag 8 0
U9 Drenge B Mixed 7 300 D. 27. Frokost 5 0
U9 Drenge A Mixed 7 300 D. 27. Eftermiddag 3 0
U10 Drenge B Mixed 7 400 D. 30. Eftermiddag 7 0
U11 Drenge C Mixed 7 400 D. 28. Morgen 6 0
U11 Drenge B Mixed 7 400 D. 28. Formiddag 3 0
U11 Drenge A Mixed 7 400 D. 28. Eftermiddag 5 0
U9 Piger C Mixed 7 300 D. 30. Morgen 1 0
U9 Piger B Mixed 7 300 D. 30. Formiddag 0 0
U10 Piger B/C Mixed 7 400 D. 29. Eftermiddag 1 0
U11 Piger B/C Mixed 7 400 D. 29. Eftermiddag 8 0
U12 Piger C Mixed 7 400 D. 29. Morgen 10 0
U12 Piger B Mixed 7 400 D. 29. Formiddag 1 0
U13 Piger C Mixed 7 400 D. 27. Eftermiddag 11 0
U13 Piger B Mixed 7 400 D. 27. Sen Eftermiddag 7 0
U13 Piger A Mixed 7 400 D. 27. Aften 6 0
U14 Piger C Mixed 7 400 D. 30. Eftermiddag 6 0
U14 Piger B Mixed 7 400 D. 30. Sen Eftermiddag 3 0
U16 Piger C Mixed 7 400 D. 28. Eftermiddag 5 0
U16 Piger B Mixed 7 400 D. 28. Sen Eftermiddag 4 0
U16 Piger A Mixed 7 400 D. 28. Aften 6 0
U18 Piger B/C Mixed 7 400 D. 30. Aften 4 0
Dame Senior Mixed 7 500 D. 29. 17.00 - 21.00 12 0

Signetud teams

U9 Drenge C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Høng 2 C Høng GF Logo Høng GF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Sorø Freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ringsted IF 2 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U9 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. Frokost

Teamname LVL Logo Club
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U9 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI

U10 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nybolig Sorø B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HFC Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC Hvid B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Jyderup BK Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF

U11 Drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. Morgen

Teamname LVL Logo Club
Kastrup3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
kannibalerne Tårnborg IF Logo Tårnborg IF

U11 Drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U11 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
B1908 Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U9 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. Morgen

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U9 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Guldpigerne C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U11 Piger B/C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 3 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 4 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
NIF pigerne 2 C Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
NIF pigerne 1 B Nykøbing IF Logo Nykøbing IF

U12 Piger C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. Morgen

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Team AS C TEAMAS
Viby C Viby IF Logo Viby IF
Lyngepigerne C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
HG/LIF C Høng GF Logo Høng GF
Suså 2 C Suså IF
Suså 1 C Suså IF

U12 Piger B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hvalsø B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U13 Piger C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Netto C Lynge Broby IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Raklev 2 C Raklev GI Logo Raklev GI
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Raklev 3 C Raklev GI Logo Raklev GI
AB tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Rishøj Boldklub - C C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Smølferne C Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
Skælskør U13 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U13 Piger B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. Sen Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Netto B Lynge Broby IF
Raklev 1 B Raklev GI Logo Raklev GI
HeSa Light B Viby IF Logo Viby IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rishøj Boldklub - B B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ringsted Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U13 Piger A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 27. Aften

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Pangea Travel A Viby IF Logo Viby IF
Karise IK A
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Herlufsholm GF A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted A Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U14 Piger C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
HG/LIF 1 C HG/LIF
HG/LIF 2 C HG/LIF
KHG 1 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
KHG 2 C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Bella73 C FC Bella Logo FC Bella

U14 Piger B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. Sen Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Bella73 B FC Bella Logo FC Bella

U16 Piger C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Tuse C Tuse IF Logo Tuse IF
KHG C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Nissepigerne Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U16 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. Sen Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KHG B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Glumsø Auto A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U16 Piger A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 28. Aften

Teamname LVL Logo Club
Restaurant pak hus1 A Hg herlufholm
KHG A Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Sorø Freja A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Restaurant pakhus 2 A Hg herlufholm

U18 Piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 30. Aften

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Ørslev Bjerge IF Ørslev-Bjerge IF Logo Ørslev-Bjerge IF
Stillinge C Stillinge IF Logo Stillinge IF

Dame Senior 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: D. 29. 17.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Vipperød BK B Vipperød BK Logo Vipperød BK
FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Næstved veteraner Næstved IF Logo Næstved IF
F L I B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
FC Bajer C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
FC Alkoholdet B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
FC Møghundene C Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
27. - December 30 2013

Organisation
Fodboldklubben Sorø Freja
Place
Sorø Hallerne Hal 3
Address
Ringstedvej 20
Postalcode
4180
City
Sorø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview