HOUNd Cup


INDBYDELSE til 

indefodboldstævne HOUNdCup

Nr. Lyndelse/Søby F.C. og HOUNd indbyder til B – stævne i Carl Nielsen Hallen i Nr. Lyndelse.

Lørdag 18. - søndag 19. januar 2014

Tilmelding via staevner.dk

Vi tilstræber som tidligere års indefodboldstævner at tilrettelægge så vi kan spille puljer og derefter A + B finaler. Derfor max 8 hold pr. gruppe.

Max 6 spillere pr. hold.

Der vil være præmier til alle spillere

Der vil være medaljer til grupper yngre end U 10

Program forventes udsendt medio uge 2 – 2014

Stævnegebyr kr. 325,- pr. hold.


Skal indbetales senest 13. januar 2014, når deltagelse er bekræftet, på:
Konto: 6810 1107651
Husk at angive klub og hold/årgang

Spørgsmål: Børge Andersen mobil: +45 25 44 46 51
( evt. klubmail: fc.nrlyn@gmail.com )

 

 

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 pige Mixed 6 325 Søndag 1 0
U10 piger Mixed 6 325 Søndag 9 0
U11 piger Mixed 6 325 Søndag 7 0
U12 piger Mixed 6 325 Søndag 6 0
U13 piger Mixed 6 325 Lørdag 10 1
U14 piger Mixed 6 325 Lørdag 3 0
U15 piger Mixed 6 325 Lørdag 1 0
U8 drenge Mixed 6 325 Søndag 3 0
U9 drenge Mixed 6 325 Søndag 12 0
U10 drenge Mixed 6 325 Lørdag 13 0
U11 drenge Mixed 6 325 Lørdag 12 0
U12 drenge Mixed 6 325 Lørdag 9 0
U13 drenge Mixed 6 325 Lørdag 8 0
U14 drenge Mixed 6 325 Lørdag 4 0
U15 drenge Mixed 6 325 Lørdag 4 0

Signetud teams

U9 pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nr.Lyndelse/Søby C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum De Seje B Dalum IF Logo Dalum IF
faaborg pigerne B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fraugde U10 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Tåsinge TFB

U11 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde U11 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
brylle B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Nr. Lyndelse - Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS Piger C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U12 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyndelse/Søby FC 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/Søby FC 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
SIF B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Fraugde U12 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U13 piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tåsinge B Tåsinge FB
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Od. KFUM C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Od. KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Aab Tøzzerne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
SIF Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Korinth C Korinth
Arslevs Tøsser B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyn U14 piger B Nr. Lyndelse/Søby FC

U15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nr. Lyn U15 piger B Nr. Lyndelse/Søby FC

U8 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
U8 BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Real Barca B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
B1909 (JS) C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1909 (JS) B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Skårup1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Nr.Lyndelse / Søby Fc 3 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr.Lyndelse / Søby Fc 2 Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U10 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Søllinge Rolfsted B Søllinge Boldklub
U 10 Drenge B Stenstrup IF Logo Stenstrup IF
Nr. Lyn Hurtig B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Hpti B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
De dovne drenge B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Gelsted B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
KFUM 1 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
stjernerne 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
stjernerne 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Nyborg Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
aarslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
RB 27 B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HPTI2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening

U12 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Lyndrengene B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tordendrengene B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
team tommerup C Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Skovby GF B

U13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tved Boldklub B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Nr. Lyn 1 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 2 B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM B Marienlyst Logo Marienlyst

U14 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
team tommerup B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Nr.Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
team tommerup B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
Skovby GF B

U15 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KGM Nordfyn 4 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KGM Nordfyn 3 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Nr.Lyndelse/søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Gutterne B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - January 19 2014

Organisation
Nr. Lyndelse - Søby FC
Place
Carl Nielsen Hallen
Address
Lumbyvej 62, Nr. Lyndelse
Postalcode
5792
City
Årslev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview