ØLHOLM CUP 2014

Ølholm Boldklub afholder ØLHOLM CUP 2014 den 24. - 26. januar samt 1. - 2. februar.
Vi er glade for, at Sportigan Tørring og Middelfart Sparekasse vil støtte stævnet.

U14 - U17 drenge spiller den 30. december  - se her
Sidste år deltog omkring 250 hold i hele stævnet. 

Personlige præmier til alle finalehold (max 6 spillere)
Erindringsmedalje til alle spillere i U9 og yngre.
Spurtpræmiepose til og med U12
3-bold for U6 og U7 (medalje til max. 5 spillere)

Der spilles i indledende puljer á 4 hold. Afhængig af antal hold spiller nr. 1 og 2 derefter CUP-kamp eller mellemrunde om plads i A-finale og nr. 3 og 4 om plads i B-finalen. Der garanteres således min 4 kampe, og der spilles efter DBU's regler dog ikke med sænket overligger. U8 spiller dog 4 mand på hel bane.
3-bold spilles på tværs af banen, og der registreres ingen resultater. Vi sørger for kampledere.

Tilmelding og betaling senest 3. januar 2014
Holdets styrke bedes angivet ved tilmeldingen.

Betaling sker ved tilmelding på hjemmesiden (du tilmelder ikke igen)
Tilmelding er først endeligt registreret, når stævnegebyret er betalt.

Vi forbeholder os retten til af aflyse en række ved for få tilmeldinger samt til at oprette venteliste, når rækkerne er fyldte.

Gebyr:
U6-U7: 250 kr
U8-U12: 350 kr
U13-U15 375 kr piger
U13 drenge: 400 kr

Program mailes ca. 1 uge før.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U15 piger Mixed 6 375 Fredag, 24. januar 6 0
U13 piger Mixed 6 375 Søndag, 26. januar 4 0
U13 drenge Mixed 6 400 Lørdag, 25. januar 11 0
U12 piger Mixed 6 350 Søndag, 26. januar 8 0
U12 Drenge Mixed 6 350 Søndag, 26. januar 16 0
U11 piger Mixed 6 350 Søndag, 26. januar 10 0
U11 drenge Mixed 6 350 Lørdag, 25. januar 17 0
U10 piger Mixed 6 350 Lørdag, 1. februar 0 0
U10 drenge Mixed 6 350 Lørdag, 25. januar 25 1
U9 drenge Mixed 6 350 Søndag, 2. februar 9 0
U9 piger Mixed 6 350 Lørdag, 1. februar 6 0
U8 drenge Mixed 6 350 Søndag, 2. februar 19 0
U8 piger Mixed 6 350 Lørdag, 1. februar 0 0
U7 Mixed 5 250 Lørdag, 1. februar 14 0
U6 Mixed 5 250 Lørdag, 1. februar 6 0

Signetud teams

U15 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, 24. januar

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg Rygcenter
KPMG Hedensted IF Logo Hedensted IF
Møldams Elektro A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 26. januar

Teamname LVL Logo Club
Pink Ladies B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Rask Mølle

U13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
GM Plast B
Midtjysk Tag B
Hatting Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
GiveTøjcenter A Give Fremad Logo Give Fremad
SparNord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
EMR A Ikast FS og Herning Fremad
Østbasen Østbasen
Brædstrup B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U12 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 26. januar

Teamname LVL Logo Club
team teenz A
Oryxerne B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ozelotterne B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Sportliga.dk 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sportliga.dk 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Seje Piger A Billund IF Logo Billund IF
Spar Nord Vejle A

U12 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 26. januar

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
VINDING SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TIF/ØB
BIF Drengene 1 Billund IF Logo Billund IF
BIF drengene 2 Billund IF Logo Billund IF
Sportigan Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Soccerboys B Hedensted IF Logo Hedensted IF
CASA Horsens A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Henning lund A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Løæsnings Drenge B Løsning IF Logo Løsning IF
FC Bøgballe B Hedensted IF Logo Hedensted IF
PP Consult B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 26. januar

Teamname LVL Logo Club
Marmatola's tøser A
Seje Tøser A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FCS 1 + FCS 2 + FCS 3 B FCSkanderborg
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Østbasen Østbasen
DB piger 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
DB Piger 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens

U11 drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
Cool Kids & Teens B
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Egif drenge 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif drenge 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Østbasen Østbasen
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
De blå fra Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Egif drenge B1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BDO 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BDO 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
VSF B-team B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
DIF /EUI C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
team bankager B FC Horsens Logo FC Horsens

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 25. januar

Teamname LVL Logo Club
Rybergs Rovfugle A Brande IF Logo Brande IF
Jysk Entreprenør Service B ROI
Daugaard IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
BechGranit.dk B
løsning if C Løsning IF Logo Løsning IF
Hatting Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Englyst FC B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Niels Hansen Transport B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbasen Østbasen
VSF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Fars drenge B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bredballe if B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe Bredballe IF Logo Bredballe IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BIF 04 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
KB-Dalby B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U9 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 2. februar

Teamname LVL Logo Club
Biledgaard Profil A
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Egebjerg Fræserne B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
odder 1 A Odder IGF Logo Odder IGF
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
De gæve gallere 1 A
De gæve gallere 2 B
Spar Nord Vejle C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club
ROI B ROI
Egebjerg IF Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
de sejeste Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Medinaerne Hedensted IF Logo Hedensted IF
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U8 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, 2. februar

Teamname LVL Logo Club
Krisajs Knægte A Give Fremad Logo Give Fremad
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vi er bedre end vi ser ud.. B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Løsning IF B Løsning IF Logo Løsning IF
Skanderborg Nord 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
Skanderborg Nord 2 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Fars drenge B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Løjt IF piger B Løjt IF Logo Løjt IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club
JBN SERVICE A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Ammitsbøl 1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, 1. februar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - February 2 2014

Organisation
Ølholm Boldklub
Place
Langskovhallen
Address
Skolevej 80
Postalcode
7160
City
Tørring
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview