VSF Cup 2014

VSF CUP 2014 - Danmarks største årgangs stævne

Drenge årgang 03 & 04
dato 19.-21. september

Et af Danmarks største idrætsanlæg åbner endnu engang op for Danmarks største årgangs stævne, denne gang for drenge årgang 03 & 04... 8 mands fodbold


ALT FORGÅR ÉT STED
• Kampe
• Bespisning
• Overnatning
• Supporter overnatning


Spillested:
Vejen Idrætscenter er ét af Danmarks største idrætscentre og har de faciliteter, der giver optimale muligheder for afvikling af store fodboldstævner. På alle områder unikke faciliteter for spillere, ledere, forældre og øvrige supporters.


Turneringsform: NY spilleform 8:8… gældende for begge årgange
• 8 mands turnering
• Der spilles efter JBU’s regler for 8 mands fodbold
• Stævnet afvikles for hold med A og B status (samt Elite række i årgang 03)
• 2 x 15 min
• Kampstart fredag aften


Økonomi:
• Holdgebyr Dkr. 800,- (dækker præmier, dommerhonorarer m.v.)
• Deltagergebyr pr. spiller/leder: Dkr. 450,- (dækkende overnatning med morgenmad, frokost og middag lørdag, samt morgenmad og frokost (søndag).
• Deltagergebyr pr. spiller Dkr. 60,- (uden overnatning og bespisning)
• Der er fri entre til centrets svømmehal lørdag aften
• En leder pr. hold deltager gratis

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-12 årgang 03 Elite Mixed 12 800,- Fredag, lørdag og søndag 40 0
U-12 årgang 03 A Mixed 12 800,- Fredag, lørdag og søndag 14 0
U-12 årgang 03 B Mixed 12 800,- Fredag, lørdag og søndag 23 0
U-11 årgang 04 A Mixed 12 800,- Fredag, lørdag og søndag 20 1
U-11 årgang 04 B Mixed 12 800,- Fredag, lørdag og søndag 18 0

Signetud teams

U-12 årgang 03 Elite 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AGF 2
AGF 1
FFI A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Bredballe Bredballe IF Logo Bredballe IF
Frederikssund FB Frederikssund FB
Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
EGIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Daugård/Engum Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Kjøbenhavns Boldklub A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Skibsby-Højene A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Holstebro A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
EfB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Vejlby IK Vejlby IK Logo Vejlby IK
Taulov/Skærbæk IF A Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
HFKK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ringkøbing IF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
varde if A Varde IF Logo Varde IF
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Team Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Team Hørning IF 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Vorup FB Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Odder A Odder IGF Logo Odder IGF

U-12 årgang 03 A 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
KB A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brørup A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Aalborg Kfum A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KIF B Kolding IF Logo Kolding IF
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Thisted FC 1 A Thisted FC Logo Thisted FC
Bramdrupdam A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
AaB 2 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Vestia 2 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HIF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Rødekro Drengene A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Værløse A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U-12 årgang 03 B 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg fB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
HIK rød A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Taulov Skærbæk 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Værløse B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Aalborg Kfum C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Thisted FC 2 B Thisted FC Logo Thisted FC
Kongerne af Gislinge B Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Frederikssund FB Frederikssund FB
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Jægersborg Hvid C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AB TÅRNBY B1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Vorup FB B B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Herning Fremad Herning Fremad Logo Herning Fremad
HIF B Hjerting IF Logo Hjerting IF

U-11 årgang 04 A 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vejen SF A Vejen SF Logo Vejen SF
KB/Dalby 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Greve U11-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U11-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Gislinge 1 Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
KB/Dalby 0 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Stormen fra nord A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Gislinge 1 A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
De seje drenge A Brande IF Logo Brande IF
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Erritsø 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U-11 årgang 04 B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vejen SF B Vejen SF Logo Vejen SF
KB/Dalby 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vinding 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Todbjerg-mejlby if B Todbjerg-mejlby if
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
ATI - fodboldpiger B
Fredericia fF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Team 9900 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - September 21 2014

Organisation
Vejen SF
Place
Vejen Idrætscenter
Address
Petersmindevej 1
Postalcode
6600
City
Vejen
Sport
Soccer
Type
Unknown
VSF Cup 2014 map

Tournament overview