Konica Minolta Cup 2014

PINSE STÆVNE 7-8/6 - 2014

Årgang 03, 02, 01, 00 og 99 er UDSOLGT.

Al overnatning/bespisning er BOOKET.


Følgende hold kan deltage:
Årg. U17 (97/98),1999 og 2000 / 11 mands (maks 15 spillere)
Årg. 2001 og 2002 / 9 mands (maks 13 spillere)
Årg. 2003, 2004 og 2005 / 7 mands (maks 10 spillere)
Årg. 2006, 2007  / 5 mands (maks. 7 spillere)
Årg. 2008 / 3 mands (maks. 5 spillere)
Dispensation for maks. 2 spillere, født i halvåret før årgangen.

3 og 5 Mands (pode) fodbold
Årgang 2008 (3 mands) og 2007 (5 mands) spiller lørdag den 7/6
Årgang 2006 (5 mands) spiller søndag den 8/6
Der spilles i puljer med 5 hold, dermed 4 kampe til hvert hold. Der spilles efter gældende SBU regler, kampresultater registreres ikke. Alle kampene er "døm selv" kampe, dvs. "hjemmeholdet" stiller en kampleder.
Medaljer og de personlige præmier bliver overrakt på præmiepodiet efter sidste kamp

7, 9 og 11 Mands fodbold
Stævnet gennemføres over to dage. Spiller årgangen lørdag formiddag, spilles søndagens kampe om eftermiddagen, eller omvendt.
7, 9 og 11 mands hold placeres i puljer afhængigt af niveau, A= række 1, B= række 2/3 og C= række 4.
I 7 og 9 mands har hvert slutspil 8 hold, dvs. der lukkes for tilmeldingen til årgangen når der er 24 tilmeldte hold. De efterfølgende hold kommer på venteliste. Hvis der kommer 8 hold på ventelisten, kan der åbnes for endnu et slutspil.
I 11 mands er der kun plads til 6 hold. 2 kampe lørdag/3 søndag eller omvendt.

Præmier:
Medaljer og personlig præmie til alle i podestævne (3:3 og 5:5)
Medaljer til alle, samt personlige præmier 1-3 plads i alle slutspil (7:7)
Personlige præmier 1-3 plads i alle slutspil (9:9)
Personlige præmier 1-3 plads i alle slutspil (11:11)
Holdpokal til vinderne af alle slutspil i 7, 9 og 11 mands.

Tilmelding: Klik her

FAIR PLAY:
I hver årgang (7, 9 og 11 mands) udvælges det mest FAIR PLAY spillende hold. Der er personlige præmier til vinder holdet. Alle hold bliver løbende evalueret for opførsel blandt spillere, trænere og tilskuere ved hjælp af et point system. Det hold der har flest point efter alle kampene bliver udpeget som FAIR PLAY vinder i årgangen.
Ialt 8 hold bliver hyldet på præmiepodiet som FAIR PLAY vinderen.

Priser:
Holdgebyr er pr. hold kun kr.
900,- for 11 mands
800,- for 9 mands
700,- for 7 mands
500,- for 5 mands
275,- for 3 mands

Kontonr. for tilmelding er: 2410 6276348912

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

Der vil være mulighed for overnatning med bespisning på skole i nærhed af stadion (udsolgt)

Se mere på:

www.konicaminoltacup.dk
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U17 - 1997/1998 Mixed 15 900 8 0
U15 - 1999 Mixed 15 900 14 1
U14 - 2000 Mixed 15 900 30 3
U13 - 2001 Mixed 13 800 22 2
U12 - 2002 Mixed 13 800 35 4
U11 - 2003 Mixed 10 700 65 1
U10 - 2004 Mixed 10 700 31 0
U9 - 2005 Mixed 10 700 31 0
U8 - 2006 Mixed 7 500 43 1
U7 - 2007 Mixed 7 500 23 0
U6 - 2008 Mixed 5 275 21 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U17 - 1997/1998 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - 1999 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV
Brøndby U15 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
West Falia Gemen 1 (Tyskland) B Sportverein Westfalia Gemen e.V.
hold 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hold 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B93-TWD B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HVB-1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Giffnock SC Milan (Scotland) A Giffnock Soccer Centre

U14 - 2000 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Giffnock SC Thistle (Scotland) B Giffnock Soccer Centre
BGA 1 A Boldklubberne Glostrup Albertslund
BGA 2 A Boldklubberne Glostrup Albertslund
KIF2000-1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby Boldklub - A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub - B B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FA 2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
HVB1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
MB B Maribo BK
Gladsaxe-Hero A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Giffnock SC Caledonia (Scotland) A Giffnock Soccer Centre

U13 - 2001 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc Albertslund B Fc albertslund
FREM 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
SG Borken 1 (Tyskland) B SG Borken e.V.
albertslund 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
albertslund 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
B1903B B B1903 Logo B1903
Tåstrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Fix-2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Skjold 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB U13A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV

U12 - 2002 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc Albertslund C Fc albertslund
Giffnock Soccer Centre 1 (Scotland) C Giffnock Soccer Centre
SIF Mads A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KIF2002-02 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
MB B Maribo BK
BK frem 1 A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
BK frem 2 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Østerbro IF Jakob B Østerbro IF Logo Østerbro IF
TFC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Svogerslev BK 1 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BK frem 3 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hvidebæk IF (Morten´s gutter) C Hvidebæk if
Team Anchers Gulvservice B Østerbro IF Logo Østerbro IF

U11 - 2003 46 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Wintersweijk 1 (Holland) A W.V.C. Winterswijk
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV
Grantoftens if B Grantoften IF
BSV03 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Giffnock SC 4 (Scotland) C Giffnock Soccer Centre
Fløng Hedehusene 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene 3 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Super Koi B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Rosenhøj BK A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
BSV03 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
SG Borken 1 (Tyskland) B SG Borken e.V.
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Lundtofte Boldklub B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Drengene fra østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Karlslunde A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1903-2 B B1903 Logo B1903
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Bk Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
SV Burlo 2 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV
Giffnock SC Alba (Scotland) A Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC Caledonia (Scotland) B Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 5 (Scotland) C Giffnock Soccer Centre
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
bk skjold årgang 2003 B B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
bk skjold årgang 2003 A A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Fremad valby1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde C1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde C2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde C3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
skjold 1.03 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Giffnock SC Thistle (Scotland) B Giffnock Soccer Centre

U10 - 2004 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
West Falia Gemen 1 (Tyskland) A Sportverein Westfalia Gemen e.V.
West Falia Gemen 2 (Tyskland) C Sportverein Westfalia Gemen e.V.
Avarta BK A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta BK C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BSV A2 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B1903-U10-2 B B1903 Logo B1903
BIFH2004-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Fix B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SG Borken 1 (Tyskland) B SG Borken e.V.
CIK - 04 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
B 73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Husum Boldklub 1 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Greve U10-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Holte 1 B FC Holte Logo FC Holte

U9 - 2005 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Giffnock SC Thistle (Scotland) C Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC Saltire (Scotland) B Giffnock Soccer Centre
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
HIK A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK A2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbækdrengene C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 A B1903 Logo B1903
JIK Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Giffnock SC 1 B Giffnock Soccer Centre
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
aif 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
aif 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
aif 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 - 2006 34 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fløng Hedehusene 3 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene 2 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fløng Hedehusene 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
VIF2006 C Veksø IF
Løver B B1903 Logo B1903
Tigre C B1903 Logo B1903
Glostrup U8-1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB Liverpool A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Arsenal B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Hold A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
U8- c C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk s C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 A2 A B1903 Logo B1903
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hellas - 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas - 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Sgif B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
KB Simba A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve E - Rostgård Byggeservice C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve E - Anders Larsen ApS A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby Boldklub B1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub B2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndby H2 Blå. Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby H2 Gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
ØIF U8 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U7 - 2007 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Star Wars orienterne B Orient GIF Logo Orient GIF
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virums sejeste B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virums drenge A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
bsf1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U6 - 2008 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B 93 Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
BK Friheden 1 BK Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK friheden 3 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BSV08 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV08 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Jernløse Boldklub B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
KB Panter C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Gepard B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Unknown
Konica Minolta Cup 2014 map

Tournament overview