Eastside Viborg NisseCup 2013

Eastside Viborg har i samarbejde med vore sponsorer, hermed fornøjelsen at kunne invitere til NisseCup 2013 i indendørs fodbold for U 13 til U 19.

Dato 06. – 08. december 2013.

Sted:
Overlund Hallen
Toftegårdsvej 8
8800 Viborg
86 67 56 82

Deltagere
Der må benyttes 6 spillere pr. hold – 4 på banen og 2 udskiftere.

Stævnet er for rækkerne A, B og C. Vi forventer, at rækkerne respekteres, så alle spillere kan få nogle gode og jævnbyrdige kampe. Ved for få tilmeldte hold forbeholder vi os ret til at slå rækkerne sammen indenfor den enkelte årgang eller aflyse rækkerne.

Præmier
Der er minimum præmier til nr. 1 og nr. 2 i rækkerne U 13 til U 15.
I U 17 og U 19 er der pengepræmier – 1.800 kr. i 1. Præmie i A-rækkerne og 800 kr. i 2. Præmie, og 1.000 kr. i 1. Præmie i B-rækkerne og 500 kr. i 2. Præmierne er baseret på et deltagerantal på min. 20 hold i U17 og min. 20 hold i U19.
 

Afvikling
Stævnet afvikles efter JBU’s regler.  Dog med særreglen om, at alle forseelser i sidste minut takseres til straffespark – uanset hvor på banen forseelsen bliver begået. Spilletid 9 minutter 

Dommere.
Kampene dømmes af dommere fra dommerklubben.

Række Pris pr hold Forventet spilletid
U19 årgang 95 - 96
Drenge
450 kr. Fredag
U13 årgang 99
Piger og drenge
350 kr. Lørdag
U14 årgang 98
Piger og Drenge
350 kr. Lørdag
U15 årgang 99
Piger og drenge
350 kr. Søndag
U17 årgang 97 - 98
Drenge
450 kr. Søndag

Aldersgrænser

U13 Drenge og Piger Årg. 01 – født 2001 og senere
U14 Drenge og Piger Årg. 00 – født 2000 og senere
U15 Drenge og Piger Årg. 99 – født 1999 og senere
U17 Årg. 97-98 – født 1996 og 1997 og senere
U19 Årg. 95-96 – født 1994 og 1995 og senere
Dommere fra dommerklubben dømmer kampene.

Tilmelding: Klik her
Sidste frist for tilmelding er den onsdag. Den 23 Novenber 2013

Tilmeldingsgebyr pr. hold: indbetales til kontonr. 9255 2640086159  senest den 28.Novemberg mrk.  Klub- samt holdnavn.

Vi præciserer, at det vil være et krav, at betaling fra U17 og U19 skal være foretaget, da holdet ellers vil blive betragtet som ikke tilmeldt og hold fra ventelisten vil blive tilbudt pladsen.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 Mixed 6 450 12 0
U17 Mixed 6 450 10 0
U15 Mixed 6 350 9 0
U15 Mixed 6 350 9 0
U15 Mixed 6 350 0 0
U14 Mixed 6 350 8 0
U14 Mixed 6 350 1 0
U14 Mixed 6 350 1 0
U13 Mixed 6 350 4 0
U13 Mixed 6 350 2 0
U13 Mixed 6 350 1 0
U13 Mixed 6 350 2 0
U15 Mixed 6 350 3 0
U15 Mixed 6 350 2 0
U13 Mixed 6 350 0 0
U19 Mixed 6 450 1 0
U19 Mixed 6 450 3 0
U13 Mixed 6 350 0 0
U15 Mixed 6 350 0 0

Signetud teams

U17 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
1B & Friends A Skibet IF Logo Skibet IF
Hald Ege Efterskole A Viborg B67 Logo Viborg B67
UJS BILER A
Hald Ege A Viborg B67 Logo Viborg B67
Hald Ege A Viborg B67 Logo Viborg B67
FC Købeklub A Viborg
team Elles A
Supreme Team A Houlkær IF Logo Houlkær IF

U17 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hald Ege Efterskole B Viborg B67 Logo Viborg B67
Min Mor B
Team Sovs B
Lem Boldklub B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Rotte SpoartsClub B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
alt godt fra Ghettoen B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Alm. Brand drengene B Overlund GF Logo Overlund GF
Sorring/Toustrup IF B Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sik A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Manchester United. A Randers FC Logo Randers FC
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Beast United A Viborg FF Logo Viborg FF
Young Guns A
8520 A
STRANGHOLT HURUP A Thisted FC Logo Thisted FC
HBJ THISTED A Thisted FC Logo Thisted FC
team sport direct A

U15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gunners B Hobro IK Logo Hobro IK
Toftum Murerfirma B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Team centrum fys B
Partner Biler B SUB 88 Logo SUB 88
Sik B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RevisionsHuset-Viborg I/S og VFF A Viborg FF Logo Viborg FF
Eastside Viboorg 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Toftum Murerfirma A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Se Min Kjole A
FS Holstebro A FS Holstebro
FS Holstebro 2 A FS Holstebro
RFC A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside Viborg 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Min Købmand Sevel A Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Team Lundhus A SKIVE
GIVE TØJCENTER A Give Fremad Logo Give Fremad

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside Viborg 3 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside Viborg 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U13 piger C GFU

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Eastside Viborg 5 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside Viborg 4 C Houlkær IF Logo Houlkær IF

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Silkeborg Rygcenter B
SGF nissepiger B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
CSKA Silkeborg A Silkeborg Boldklub Logo Silkeborg Boldklub

U19 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kratluskerne B
Drengene B

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
6. - December 8 2013

Organisation
Houlkær IF
Place
Overlund Hallen
Address
Toftegårdsvej 8
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Eastside Viborg  NisseCup 2013 map

Tournament overview