Faxe Kondi Cup 2013

 Faxe Kondi Cup 2013

I Ørbæk Midtpunkt den 27-30 december 2013

Vi tilbyder rækker fra u6 og opefter for både drenge og piger

I alle rækker med 8 eller mere er der personlige præmier. Hvis der ikke er nok tilmeldte hold så kan der blive slået 2 år gange sammen for at gennemføre. Spiltidspunktet kan blive ændret efter tilmeldte hold.

Regler:

  • Spilletiden er 7 min
  • i U-6 og U-7 må der være max 5 spillere pr hold og  3 spillere på banen af gangen. Der spilles på tværs af banen på 3-mands mål.
  • U-8 og U-9 spilles med 5 spiller over hele banen og fast målmand
  • I tilfælde af uafgjort i slutspilskampene spilles der til først scorede mål i U8-U14. Fra U15 og opefter sparkes der amerikansk straffespark (tre skud til hver hold)
  • Herre og Kvinde Senior spiller med at direkte spark over sidebanden og egen målende samt i loftet medføre udvisning.

Tilmeldingsfristen er 9 december og sidste betaling er 17 december. 
Man kan tilmelde sig på Staevner.dk eller på taarupif@hotmail.dk. Husk at skrive mail på da programmet bliver sendt på mail.

Har man spørgsmål så mail til taarupif@hotmai.com eller ring til Puk NIelsen på 25294062 eller Kenneth Jørgensen på 22831937.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 250 30/12 0 0
U-7 Mixed 5 250 30/12 3 0
U-8 Drenge Mixed 7 250 28/12 5 0
U-9 Drenge Mixed 7 250 28/12 3 0
U-10 Piger Mixed 6 250 30/12 4 0
U-9 Piger Mixed 7 250 30/12 2 0
U-10 Drenge Mixed 6 250 28/12 5 0
U-11 Drenge Mixed 6 250 28/12 10 0
U-11 Piger Mixed 6 250 30/12 2 0
U-12 Piger Mixed 6 250 30/12 8 0
U12 Drenge Mixed 6 250 27/12 3 0
U-13 Drenge Mixed 6 250 27/12 8 0
U-13 Piger Mixed 6 250 30/12 3 0
U-14 Piger Mixed 6 250 30/12 9 0
U-14 Drenge Mixed 6 250 29/12 6 0
U-15 Drenge Mixed 6 250 27/12 0 0
U-15 Piger Mixed 6 250 30/12 0 0
U-17 Drenge Mixed 6 275 28/12 7 0
U-18 Piger Mixed 6 275 30/12 4 0
U-19 Drenge Mixed 6 275 29/12 1 0
Herre Senior Mixed 6 275 29/12 19 1
Kvinde Senior Mixed 6 275 30/12 8 0

Signetud teams

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club

U-7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
nyborg nyborg
Tårup B
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U-8 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
SFB Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B.67 B B.67 Logo B.67
Ørbæk Boldklub

U-9 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
tåsinge 1 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
tåsinge 2 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tårup 1 B

U-10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
NIK B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Tårup B

U-9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tårup B

U-10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
Aunslev IF 2 C Aunslev IF Logo Aunslev IF
Ørbæk Boldklub
Aunslev IF 1 B Aunslev IF Logo Aunslev IF
HOGG FS HOGG Logo FS HOGG

U-11 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
Tårup
Langeskov 1 B Langeskov
Langeskov 2 B Langeskov
Ørbæk Boldklub B
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tåsinge Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Nyborg Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Årslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
KB C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U-11 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U-12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Tårup 1 B
vb12 B Vindinge BK Logo Vindinge BK
ÅB Tøserne B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Skårup 2 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U12 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12

Teamname LVL Logo Club
Tårup
Aarslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U-13 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12

Teamname LVL Logo Club
Tårup 1 B
Tårup 2 B
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Ørbæk Boldklub 1 B
Ørbæk Boldklub 2
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF

U-13 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
vb13 B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Tårup B

U-14 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
FC Østfyn 1
HERIF B HERIF
FC Østfyn 2 B
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF
Langeskov 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U-14 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
FC Østfyn 1 B
FC Østfyn 2 B
Kammeraterne B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
HOGG 1 B FS HOGG Logo FS HOGG
HOGG 2 B FS HOGG Logo FS HOGG
Næsby 5 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12

Teamname LVL Logo Club

U-15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club

U-17 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
FC Østfyn 1 B
Tved Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
FC Østfyn 2 B
FC hjallese B FC Hjallese Logo FC Hjallese
konditerne B
2 * FC Midtfyn 2 * FC Midtfyn
FC Midtfyn 2 B

U-18 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
scoretøserne A
Næsby pigerne B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC Østfyn B

U-19 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
Grisetransport Fyn ApS A sammensat hold

Herre Senior 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
Intersport Otterup A KRFK Logo KRFK
Tårup 1
Tårup 2
Kirkeby
Røde Stjerne Røde Stjerne Boldklub Logo Røde Stjerne Boldklub
Røde Stjerne B Røde Stjerne Boldklub Logo Røde Stjerne Boldklub
Tjab tjarabt A
Tved A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Fraugde fodpleje B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
De Kontante Typer
AA A
Jomme er hakket. A Vindinge BK Logo Vindinge BK
KRIF 1 KRIF
KRIF 2 KRIF
KRIF 3 KRIF

Kvinde Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12

Teamname LVL Logo Club
Tårup 1 B
Tårup 2
De anonyme A Vindinge BK Logo Vindinge BK
De anonyme A Vindinge BK Logo Vindinge BK
Drigstrup/Munkebo B Drigstrup/Munkebo Boldklub
Scoretøserne A
Old Ladies
shopsport.dk A Brande IF Logo Brande IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2013

Organisation
Tårup IF
Place
Ørbæk Midtpunkt
Address
Langtvedvej 5
Postalcode
5853
City
Ørbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview