BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder til Fair Play børnestævnet
BIF CUP 3-Bold

22. og 23. februar 2014.

Fyld 1 bil med 4 spillere, og deltag i Jyllands
STØRSTE og BEDSTE
indendørs 3-Bold stævne,
med plads til 132 hold, eller fyld 2 biler og deltag
med 2 hold i samme række til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle  

Der spilles 3:3 på tværs af banen,

og der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

Vi sørger naturligvis for baneledere.

Der er RABAT ved tilmelding af flere hold i samme række.

Der spilles i følgende rækker:

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:
U6 (2008) Mixede Åben Max 4 (5) 12 x 20 m 24 (venteliste)
U7 (2007) Mixede Åben

Max 4 (5)

12 x 20 m 60 (venteliste)
U8 (2006) Mixede Åben Max 4 (5) 20 x 20 m 42 (venteliste)
U8 (2006)
Piger
Åben Max 4 (5) 20 x 20 m 6

U6 og U7 spiller lørdag den 22. februar.

U8 spiller søndag den 23. februar.

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform,

eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  • man undgår protester og udvisninger.
  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  • spillerne hilser på modstandere og baneleder før og efter kampen.
  • alle spillere får ens præmier.
  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme række, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er ens præmier til alle hold og max 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:
Her på siden senest den 7. februar 2014.

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

Spillested:
Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

Kontaktperson:
Palle Sørensen på e-mail: bifcup@gmail.com eller tlf.: 20774400 mellem kl. 18 og 20.

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 (2006) Udsolgt Mixed 4 300,- Søndag 48 3
U6 (2008) Udsolgt Mixed 4 300,- Lørdag formiddag 30 4
U7 (2007) Udsolgt Mixed 4 300,- Lørdag middag/eftermiddag 66 3
U8 (2006) P Udsolgt Mixed 4 300,- Søndag 7 0

Signetud teams

U8 (2006) Udsolgt 42 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team Michael Jensen B Give Fremad Logo Give Fremad
Tjørring Young Stars A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring Superstars A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Smølferne C Billund IF Logo Billund IF
Team Skive B Skive IK Logo Skive IK
Harlev1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Them GF2 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Them GF1 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Taulov/Skærbæk IF 3 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Ry SK B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Bagges boys
Kolt Magic B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hovedgård IF 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF 4 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Studstrup B Studstrup
Taulov/Skærbæk IF 4 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF 1 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Krisajs Knægte A Give Fremad Logo Give Fremad
Kolt Kool C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolt Lightning C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Young Boys Børkop A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 4 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Aabyhøjst sandsynligt B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Brædstrup IF 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 4 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Aabyhøjtid B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Team Martin Holden B Give Fremad Logo Give Fremad
Them GF3 B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U6 (2008) Udsolgt 24 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld U6 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
FC Horsens 2008 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brædstrup IF 4 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Billund IF 1 B Billund IF Logo Billund IF
Billund IF 2 B Billund IF Logo Billund IF
Brædstrup IF 3 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Banditterne 1 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Hovedgård 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Galten 2008 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten 2008 2 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten 2009 3 C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
FC Horsens 2008 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK 4 B Stensballe IK Logo Stensballe IK

U7 (2007) Udsolgt 60 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Sole IF 1 B Sole IF Logo Sole IF
Solkongerne 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Sole IF 2 B Sole IF Logo Sole IF
Solkongerne 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Harlev IK 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK 2 B Harlev IK Logo Harlev IK
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Brædstrup 3 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Galten 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galten 3 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Banditterne 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Harlev IK 3 B Harlev IK Logo Harlev IK
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Rask Mølle 1 C Rask Mølle IF
Rask Mølle 2 C Rask Mølle IF
Liverpool A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Taulov/Skærbæk IF 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Gød B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Vad B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Lunderskov BK C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bredsten IF B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 4 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Real Madrid A Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Ammitsbøl 1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Hornsyld U7 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Banditterne 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skibet IF 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet IF 3 B Skibet IF Logo Skibet IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Egebjerg if 1 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg if 2 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Egebjerg if 3 C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Taulov/Skærbæk IF 1 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
VSF1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF3 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U8 (2006) P Udsolgt 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Østbirk C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Egebjerg piger B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Egebjerg piger 2 B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
LSFC B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Egebjerg Piger 3 B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - February 23 2014

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview