Sparekassen Vendsyssel Cup

Brovst Idrætsforening og Sparekassen Vendsyssel  inviterer for 6. gang til Sparekassen Vendsyssel Cup i indendørsfodbold.

14. - 16. februar 2014 i Brovst

Alle hold er særdeles velkomne, og der vil være flotte præmier til vinderen af rækken.

Tilmelding i følgende rækker
 

U 5 Piger/drenge (2009)  
U 6 Piger/drenge (2008)  
U 7 Piger/drenge (2007)  
U 8 Piger (2006) U 8 Drenge (2006)
U 9 Piger (2005) U 9 Drenge (2005)
U 10 Piger (2004) U 10 Drenge (2004)
U 11 Piger (2003) U 11 Drenge (2003)
U 12 Piger - A eller B (2002) U 12 Drenge – A eller B (2002)
U 13 Piger - A eller B (2001) U 13 Drenge – A eller B (2001)
  U 14 Drenge – A eller B (2000)
U 15 Piger - A eller B (1999-00) U 15 Drenge – A eller B (1999)
  U 17 Drenge – A eller B (1997-98)
U 18 Piger - A eller B (1996-98)  
  U 19 Drenge – A eller B (1995-96)
  Oldboys (Fyldt 32 år)
  Veteraner (Fyldt 40 år)
  Superveteraner (Fyldt 45 år)

Stævnets afvikling
• For at opnå jævnbyrdige kampe er en del rækker opdelt i A- og B.
• Vær opmærksom på, at A-rækken er tiltænkt hold fra JBU´s A-rækker og de bedste hold fra B-rækkerne.
• Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
• Ved for få tilmeldte hold vil A- og B-rækker blive slået sammen.
• Vi forventer, at alle hold spiller mindst 3 kampe.
• Et hold består af indtil 7 spillere – dog kun 5 spillere for U 5, U 6 og U 7 spiller på tværs af banen.
• Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
• Der spilles med løbende tid.

Spilletid
7
minutter for U 5, U 6 og U 7.
10 minutter for øvrige rækker.

 
Spilleregler m.m.
• Der spilles efter JBU´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere hold.
• I U7, U8 og U9 desuden den regel, at piger må være et år ældre end drenge.
• Bemærk i U 5, U 6 og U7 spilles der 3:3 (Jyske 3-bold) på minimål.
• U 8 spiller med 5 mand af gangen som i udendørs.
• Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker dog kun 5 spillere i U 5, U 6 og U 7.
 • Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:
o Indbyrdes opgør.
o Flest scorrede mål.
o Færrest mål gået ind.
o Differencen mellem scorrede mål og mål gået ind.
o Bedst af 3 straffespark.

Tilmelding
Senest tilmelding er søndag, den 2. februar 2014 på www.staevner.dk. 

Link er her: http://staevner.dk/staevne/7248/sparekassen-vendsyssel-cup.aspx

Præmier
U 5 - U 11 
• 1. plads - Bowlingtur (7 personer) til det vindende hold i hver række fra U 12 til og med Superveteraner (Kan ikke ombyttes til kontanter).
• 2. plads - til de rækker, hvor der spilles finaler.

Pris
Tilmeldingsgebyret udgør kr. 350,00 pr. hold dog U 5, U 6 og U 7 kr. 300,00.

Mad
Oldboys, Veteraner og Superveteraner spilles fredag aften med efterfølgende spisning.

Menu:
Pølsebord med sild og 1 snaps og ostebord til dessert.
Pris kr. 75,- pr. person.

Spisning planlagt til kl. 20:00.

Bestilling af fredagsspisning skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal og klub.

BIF platte
Vil du være fri for at tænke på mad under stævnet, så tilbyder vi i år en BIF platte bestående af:
Burger + sodavand + frugt.

Prisen er KUN kr. 55,-.

Bestilling af BIF platte skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal og klub.

Betaling
• Betaling for deltagelse skal ske ved tilmelding samt angivelse af klub, antal hold, række, årgang og pige/dreng.
• Betaling af pølsebord (fredag) skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og kontaktperson.
• Betaling af BIF platte skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og kontaktperson.
Gebyret SKAL indbetales på reg.nr. 9070 – konto: 1622005693 ved tilmelding.

Stævneprogram
• Stævneprogrammet forventes offentliggjort på www.brovstif.dk senest søndag, den 9. februar 2014.

Spørgsmål
Kan stilles til Jesper Christiansen, jesperchr2003@yahoo.dk, 2226 6231.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 14 - 2000 - Dreng Mixed 7 350 Spilles lørdag 9 0
U 6 - 2008 - Dr/Pi Mixed 5 300 Spilles lørdag 16 0
U 7 - 2007 - Dr/Pi Mixed 5 300 Spilles lørdag 17 0
U 8 - 2006 - Pige Mixed 7 350 Spilles søndag 0 0
U 8 - 2006 - Dreng Mixed 7 350 Spilles søndag 17 0
U 9 - 2005 - Pige Mixed 7 350 Spilles lørdag 2 0
U 9 - 2005 - Dreng Mixed 7 350 Spilles søndag 16 0
U 10 - 2004 - Pige Mixed 7 350 Spilles søndag 3 0
U 10 - 2004 - Dreng Mixed 7 350 Spilles lørdag 9 0
U 11 - 2003 - Pige Mixed 7 350 Spilles søndag 1 0
U 11 - 2003 - Dreng Mixed 7 350 Spilles søndag 17 0
U 12 - 2002 - Pige Mixed 7 350 Spilles lørdag 3 0
U 12 - 2002 - Dreng Mixed 7 350 Spilles lørdag 11 0
U 13 - 2001 - Pige Mixed 7 350 Spilles søndag 1 0
U 13 - 2001 - Dreng Mixed 7 350 Spilles søndag 13 0
U 15 - 99-00 - Pige Mixed 7 350 Spilles lørdag 8 0
U 15 - 1999 - Dreng Mixed 7 350 Spilles søndag 11 1
U 17 - 97-98 - Dreng Mixed 7 350 Spilles fredag 7 0
U 18 - 96-98 - Pige Mixed 7 350 Spilles lørdag 13 0
U 19 - 95-96- Dreng Mixed 7 350 Spilles søndag 4 0
Old Boys - + 32 år Mixed 7 350 Spilles fredag 4 0
Veteraner - + 40 år Mixed 7 350 Spilles fredag 2 0
Superveter - + 45 år Mixed 7 350 Spilles fredag 1 0
U 5 - 2009 - Dr/Pi Mixed 5 300 Spilles lørdag 1 0

Signetud teams

U 14 - 2000 - Dreng 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
Trekroner IF1 Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Trekroner IF 2 Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Bif ØHIK 1 B Brovst IF Logo Brovst IF
Bif ØHIK 2 B Brovst IF Logo Brovst IF
TKB 1 B Thorup-Klim Boldklub Logo Thorup-Klim Boldklub
TKB 2 B Thorup-Klim Boldklub Logo Thorup-Klim Boldklub

U 6 - 2008 - Dr/Pi 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
vadum fc 1 Vadum IF Logo Vadum IF
vadum fc 2 Vadum IF Logo Vadum IF
SGIF U6 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Cheftrænernes drenge C Bindslev/Tversted IF Logo Bindslev/Tversted IF
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Vindblæs BK 1 B Vindblæs Boldklub
Vindblæs BK 2 B Vindblæs Boldklub
jetsmark if Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF
Gug B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U 7 - 2007 - Dr/Pi 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
BROVST/ØHIK 1 Brovst IF Logo Brovst IF
BROVST/ØHIK 2 Brovst IF Logo Brovst IF
BROVST/ØHIK 3 Brovst IF Logo Brovst IF
Aalborg Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aabybro 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Skovsgaard Boldklub 1 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Skovsgaard Boldklub 2 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Aabybro 2 A Aabybro IF Logo Aabybro IF

U 8 - 2006 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club

U 8 - 2006 - Dreng 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
GUG 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
BIF Brovst IF Logo Brovst IF
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
jetsmark 1 C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
Trænernes skræk B Farstrup Boldklub Logo Farstrup Boldklub
Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Hjallerup 1 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 9 - 2005 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 9 - 2005 - Dreng 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
NUBI B NUBI Logo NUBI
Vindblæs BK B Vindblæs Boldklub
Ørebro Boldklub B Ørebro Boldklub
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Hold 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hold 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
BIF/ØHIK 1 B Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/ØHIK 2 B Brovst IF Logo Brovst IF
Farsø 1 A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Jetsmark IF Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hold 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
TKB C Thorup-Klim Boldklub Logo Thorup-Klim Boldklub

U 10 - 2004 - Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 10 - 2004 - Dreng 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjallerup if A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Brovst/ØHIK A Brovst IF Logo Brovst IF
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Pokaldræberne C Saltum IF Logo Saltum IF
Hals FS C

U 11 - 2003 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 11 - 2003 - Dreng 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
FUIK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FUIK A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Team Nordvestjysk Elservice B
Biersted Biersted IF Logo Biersted IF
SHI 3 B
Ørebro Boldklub C Ørebro Boldklub
SHI A
SHI 2 A
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 2 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Frøstrup Hannæs A Frøstrup Hannæs
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Brovst/ØHIK A Brovst IF Logo Brovst IF

U 12 - 2002 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Aabybro IF Aabybro IF Logo Aabybro IF
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 12 - 2002 - Dreng 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jens' Auto A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Kims kids A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Brovst/Øhik 2 B Brovst IF Logo Brovst IF
Brovst/Øhik 3 B Brovst IF Logo Brovst IF
Brovst/Øhik 1 A Brovst IF Logo Brovst IF
Aalborg drengene B
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
jetsmark A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U 13 - 2001 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club

U 13 - 2001 - Dreng 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
K.I.G. B A.C.F.C.
Vindblæs BK B Vindblæs Boldklub
Shine B Eastside
Brovst if u13 drenge B Brovst IF Logo Brovst IF
Åbybro B Åbybro
Åbybro 2 B Åbybro
Skovsgaard Boldklub 1 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Skovsgaard Boldklub 2 B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
SVIF1 B SVIF
SVIF2 C SVIF
Nørhalne 1 B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Nørhalne 2 B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 15 - 99-00 - Pige 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
BIF/ØHIK 1 B Brovst IF Logo Brovst IF
BIF/ØHIK 2 B Brovst IF Logo Brovst IF
B52 1 A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
B52 2 A B52 Aalborg
B52 3 A B52 Aalborg

U 15 - 1999 - Dreng 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgård BK 1 B Skovsgård BK
Skovsgård BK 2 B Skovsgård BK
Trekroner IF Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Trekroner IF 2 Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98
Hussi's drenge Hobro IK Logo Hobro IK
Ik vest B I.K.Vest Logo I.K.Vest
Team Snøflerne B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vindblæs BK B Vindblæs Boldklub

U 17 - 97-98 - Dreng 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles fredag

Teamname LVL Logo Club
Vindblæs BK B Vindblæs Boldklub
Fighterne C Rebild Syd
FC Bromance A
FS.Midtthy B Midtthy
Brovst/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Trekroner IF A Trekroner Idrætsforening 98 Logo Trekroner Idrætsforening 98

U 18 - 96-98 - Pige 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
GVL Løkken B GVL Løkken
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Sanne's stjerner A Thisted FC Logo Thisted FC
Fus's talenter A Thisted FC Logo Thisted FC
Aabybro efterskole A AAE
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Power Puff B Klejtrup Boldklub
SHI B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Aars IK B Aars IK Logo Aars IK

U 19 - 95-96- Dreng 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles søndag

Teamname LVL Logo Club
Blue Whales 2 B Tranum GF
Blue Whales B Tranum GF
Ik vest B I.K.Vest Logo I.K.Vest
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

Old Boys - + 32 år 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles fredag

Teamname LVL Logo Club
Ørebro Øerbro
Blue Whales B Tranum GF

Veteraner - + 40 år 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles fredag

Teamname LVL Logo Club
Brovst IF Brovst IF Logo Brovst IF
Skovsgård BK A Skovsgård BK

Superveter - + 45 år 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles fredag

Teamname LVL Logo Club
Ørebro Øerbro

U 5 - 2009 - Dr/Pi 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilles lørdag

Teamname LVL Logo Club
Skovsgaard Boldklub B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - February 16 2014

Organisation
Brovst IF
Place
Sport og Kulturcenter Brovst (Brovst hallen)
Address
Damengvej 2
Postalcode
9460
City
Brovst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sparekassen Vendsyssel Cup map

Tournament overview