Hornbæk cup 2014

Stævnet er FULDT BOOKET, og fremtidige tilmeldinger vil derfor komme på venteliste.

Hornbæk Cup afholdes i weekenden d. 24-26 januar 2014. Det er 10. gang dette populære stævne afholdes  for både drenge og piger, og det er et stævne med høj kvalitet, indbygget driblekonkurrence og præmie til stævnets spiller i hver årgang. Stævnet er derudover kendt for at have en fantastisk tombola, ligesom der er salg af dejlig mad i vores tilknyttede cafe.

Følgende årgange kan deltage i år:

Drenge årgang 99, 00, 03, 04, 05, 06

Piger årgang 99/00, 01/02, 03/04 og 05/06

Driblekonkurrence:

I alle årgange afholdes sjov driblekonkurrence, hvor hele holdet skal forsøge at drible sig til sejren. 

Præmier:

Der er medaljer til de 3 bedst placerede, samt personlig præmie til nr. 1. Medaljer til alle i årgang 05 og 06 drenge, samt 05/06 piger. Derudover statuette til det hold der vinder driblekonkurrence, og til stævnets spiller i hver årgang.

Turneringsform:

Der spilles efter SBU's indendørs regler for håndboldmål. Sidstnævnte hold tager veste på ved trøjelighed. 

Alle hold garanteres 4 kampe, og spilletiden er minimum 7 min.

Dommere:

I de ældste årgange vil der være sorte dommere, mens vi i de yngste årgange har kvalificerede dommere, blandt vores frivillige ledere, samt ungdomsspillere.

Holdstørrelse:

4 spillere og max 3 udskiftningsspillere. I drenge 05 og 06, samt piger 05/06, dog 5 spillere og 3 udskiftningsspillere.

Deltagergebyr:

Kr. 475,00 pr. hold - Beløbet bedes overført til reg. 3172 kontonr. 8020353. Tilmelding er naturligvis bindende - og man er først tilmeldt når gebyret er betalt

Tilmeldingsfrist

Frist for tilmelding og betaling er senest d. 5/1-2014.

Program forventes udsendt medio januar - eller før, såfremt alle indbetalinger er i orden.

Forbehold:

Stævnet er berammet til 8 hold i hver årgang. Dog er det lykkedes os at udvide årgang 05/06 piger og 03/04 piger til 12 hold, mens 01/02 piger og 03 drenge spiller alle mod alle i en pulje med 5 hold. 

Ved spørgsmål omkring selve stævnet er du velkommen til at kontakte Jeannett: jrfodbold@stofanet.dk

Telefon på stævnedagene: Jonathan 22558925 eller Jeannett 22880625 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
06 drenge (U8) Mixed 5 475 Lørdag 15 6
05 drenge (U9) Mixed 5 475 Søndag 13 0
04 drenge (U10) Mixed 4 475 Lørdag 17 6
03 drenge (U11) Mixed 4 475 Søndag 8 1
99 drenge (U15) Mixed 4 475 Fredag 11 2
05/06 piger (U9) Mixed 5 475 Lørdag 12 0
03/04 piger (U11) Mixed 4 475 Søndag 13 0
01/02 piger (U13) Mixed 4 475 Lørdag 5 0
00 drenge (U14) Mixed 4 475 Søndag 11 1
99/00 piger (U15) Mixed 4 475 Fredag 11 0

Signetud teams

06 drenge (U8) 8 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
S.I.F. B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 B1903 Logo B1903
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX FLYERS B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Krudtuglerne A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Løverne B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Humlebierne 06 B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK

05 drenge (U9) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Helsinge Fodbold 2005 A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Hornbækovic B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæknaldo C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Birkerød Skjold B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
VÆRLØSE NORD B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse SYD C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold

04 drenge (U10) 8 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Red&blue3 C Helsingør IF Logo Helsingør IF
Red&blue1 A Helsingør IF Logo Helsingør IF
Red&blue2 B Helsingør IF Logo Helsingør IF
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hareskov04-A A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov04-B1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

03 drenge (U11) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Brinkerne A Helsingør I F
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hornbæk 1 A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

99 drenge (U15) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
EIF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
EIF 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Lexmark Warriors B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Barcastjernen B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
SIFproffer99 B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Hornbæk IF 1 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
DreamTeam A
Slangerup B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF

05/06 piger (U9) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Måløvs Seje Piger B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Supergirls A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Dreamgirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Svogerslev rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AFK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Sundby Tordentøser B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Fredensborg C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

03/04 piger (U11) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ølstykke FC 1 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Frederikssund Frederikssund
Fremadnord 1 B Fremadnord Logo Fremadnord
Fremadnord 2 C Fremadnord Logo Fremadnord
HUI C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fredensborg 1 A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Fredensborg 2 B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Snekkersten IF A Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Snekkersten IF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Mli pigerne A Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF

01/02 piger (U13) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fremadnord 1 B Fremadnord Logo Fremadnord
Fremadnord 2 C Fremadnord Logo Fremadnord
Gilleleje 1 Gilleleje
Gilleleje 2 Gilleleje
FFB B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

00 drenge (U14) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fulton 2
Fulton
Fulton 3
Gilleleje Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
FFK 1 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK 2 B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Hornbæk IF 2 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk IF 1 C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

99/00 piger (U15) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Byens bedste piger C Gørløse SI Logo Gørløse SI
Fremadnord 1 A Fremadnord Logo Fremadnord
Espergærde IF 1 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Allerød Fodbold A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Espergærde If 2 Espergærde IF Logo Espergærde IF
Fremadnord 2 C Fremadnord Logo Fremadnord
Gilleleje Gilleleje
DreamTeam A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - January 26 2014

Organisation
Hornbæk IF
Place
Hornbæk Hallen
Address
Carl Bødker Nielsens Vej 3
Postalcode
3100
City
Hornbæk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview