mitre Youth Cup

STORT INDENDØRS FODBOLDSTÆVNE
FOR U6 - U15 DRENGE & U9, U10, U11, U13, U15 PIGER


Tjørring iF og Mitre inviterer hermed igen til stort indendørs fodboldstævne i Herning og omegn i dagene 10.-12. Januar 2014.
  
I 2013 deltog næsten 200 hold fra hele Danmark

SPILLERÆKKER

Drenge: Piger:
U-6 (mix) 2008 3:3 på tværs (lørdag)
U-7 2007 3:3 på tværs (lørdag)
U-8 2006 3:3 på tværs (lørdag)
U-9 2005 4:4 (lørdag)
U-10 2004 4:4 (lørdag)
U-11 2003 4:4 (søndag)
U-12 2002 4:4 (søndag)
U-13 2001 4:4 (lørdag)
U-14 2000 4:4 (søndag)
U-15 1999 4:4 (fredag)
U-9 2005 4:4 (lørdag)
U-10 2004 4:4 (lørdag)
U-11 2003 4:4 (lørdag)
U-13 2001 4:4 (lørdag)
U-15 1999-00 4:4 (fredag)




 

Der tages forbehold for ændringer i spilledagene.

ALLE HOLD ER GARANTERET MINIMUM 4 KAMPE!

Spillerækkerne opdeles i A- og B/C-rækker, ved minimum 8 tilmeldte hold i hvert niveau.
Der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold.
Spilletiden for U-6 til U-9 er 7 minutter, mens U-10 til U-15 spiller 9 minutter.

Kampforløb
U9 til U-15 Drenge samt U15 Piger spiller i indledende puljer á 4 hold og derefter opdeles der i A- og B-slutspil, der kan max deltage 8 hold i hver af disse rækker, så det er først til mølle
Pigehold (U9+U10+U11+U13) spiller puljespil hvor der garanteres 4 kampe per hold

I pigerækkerne er der kun tilmelding i B Niveau, undtagen U15 piger hvor der kun spilles A niveau.

I Drenge rækkerne (U9-U15) er der tilmelding I A + B/C Niveau

Stævnet afvikles i 4 haller, hvilket sikrer hurtig afvikling af rækkerne!

.
 

PRÆMIER
I U-6 til U-8 er der præmie til alle spillere.
I U-9 til U-15 drenge og U15 piger er der præmier til nr. 1 og 2 i række-slutspillet.
I U9, U10, U11 og U13 piger er der præmier til nr. 1 og 2 i rækken.
Der er præmier til max. 6 spillere pr. hold.
 

HOLDGEBYR
U-6 til U-8: 250 kr. pr. hold.
U-9 til U-11: 300 kr. pr. hold.
U-12 til U-15: 350 kr. pr. hold.
 
Holdgebyret overføres til konto 7614 1038877 senest søndag d. 22. december. Husk at angive holdnavn og række i betalingsmeddelelsen!
 

TILMELDING
Tilmelding foregår på staevner.dk.
Alternativt kan du sende en e-mail til tifcup@tjoerringif.dk. Angiv venligst holdets niveau ved tilmelding! Sidste frist for tilmelding er søndag d. 15. december. Vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding i de enkelte rækker før tid.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 250 Lørdag 3 0
U7 Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U8 Mixed 6 250 Lørdag 4 0
U9 Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U9 Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U9 Mixed 6 300 Lørdag 16 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag 4 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag 7 1
U10 Mixed 6 300 Lørdag 8 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U11 Mixed 6 300 Søndag 8 0
U11 Mixed 6 300 Søndag 10 0
U12 Mixed 6 350 Søndag 1 0
U12 Mixed 6 350 Søndag 0 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag 2 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag 7 1
U13 Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U14 Mixed 6 350 Søndag 0 0
U14 Mixed 6 350 Søndag 1 0
U15 Mixed 6 350 Fredag 0 0
U15 Mixed 6 350 Fredag 5 0
U15 Mixed 6 350 Fredag 0 0

Signetud teams

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tjørring 1 Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 2 Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring 3 Tjørring IF Logo Tjørring IF

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TIF 4 Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 3 Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 2 Tjørring IF Logo Tjørring IF
TIF 1 Tjørring IF Logo Tjørring IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aulum IF B Aulum IF Logo Aulum IF
KLG Lind Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Maabjerg IF 1 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Maabjerg IF 2 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Tjørrings Young stars B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 3 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Klitten 2 B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 3 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Klitten 1 B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
SammenHOLDET B

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
ATI fodboldpiger
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Tjørring IF 1 B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Tjørring IF 2 B Tjørring IF Logo Tjørring IF

U10 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VIK A Vinderup IK Logo Vinderup IK
Sunds IF 1 A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Ringkøbing I. F. 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
ATI A ATI
KLG Lind 1 A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KLG Lind 2 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Sunds IF 2 B Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Lemvig GF B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Snejbjerg B Snejbjerg SG&I Logo Snejbjerg SG&I
VIK B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Vildbjerg SF2 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Vildbjerg SF1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Aulum IF A Aulum IF Logo Aulum IF
Barca Boys A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Srs Boys A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Sunds IF A Sunds IF

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Star Players XL B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hammerum if B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
hammerum if 1 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Star Boys XL B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Sunds IF B Sunds IF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 4 B Team 10 Logo Team 10
Tøserne C Herning KFUM Logo Herning KFUM

U13 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ikast Allstars A
Tjørring IF A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Team Faxe Kondi A Aulum IF Logo Aulum IF
EMR A Ikast FS og Herning Fremad
Viborg Eastside A Viborg

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Tjørring IF C Tjørring IF Logo Tjørring IF

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Banjobaronerne A Viborg FF Logo Viborg FF
Morten E Give A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Herning KFUM A Herning KFUM Logo Herning KFUM
Hbj/Strangholt A Thisted FC Logo Thisted FC
Hbj/Strangholt A Thisted FC Logo Thisted FC

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - January 12 2014

Organisation
Tjørring IF
Place
Nordvest hallen & Sportscenter Holing
Address
Gilmosevej 18
Postalcode
7400
City
Herning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview