Vestergaard Biler Cup

 

For 9 gang i træk har vi fornøjelsen af at inviterer Jeres ungdomsspillere til Indefodboldstævne i Mariager.

 

Stævneafvikling:

Vi vil rigtig gerne have et stævne med plads til alle.

Vi forventer derfor i år at afvikle stævnet med 9 hold i hver række fra U8 til U14

Da vi i Mariager IK ikke har et U12 hold er der desværre ikke en spillerække for denne årgang.

Stævnet afvikles i en Champions League række (A niveau og bedste halv-del af B) og en Europa League række (Nederste halvdel af B og C holds ni-veau). Dette gælder fra U8 til U14.

Der spilles igen A-B-C Slutspil ved mere end 8 tilmeldte hold i hver række.
Indledende runde og herefter A-B-C slutspil.

Ved for få tilmeldinger i de enkelte rækker kan Champions League rækken og Europa League rækken blive slået sammen. Dog kun i tilfælde af at der kan afvikles A-B-C slutspil i rækkerne.

Pigerækkerne er ikke inddelt i en Champions League og Europa League række. Dog laves der A-B-C Slutspil ved mere end 8 tilmeldte hold.

I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater og uden slutspil.
Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

Som noget nyt har vi oprettet en række for U5 mix hold(Årgang 2009).

U8 drenge afvikles som 5 mands stævne med fast målmand

Præmier:
Præmier til alle fra U5 til U11
Fra U13 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2 i hver slutspilsrække.

Pris for deltagelse:
U5-U7 225,-
U8-U14 350,-

Tilmelding til stævnet:

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Betaling:
Betaling sker på den fremsendte FI kode i modtager i forbindelse med registreringen af Jeres tilmelding.
Tilmeldingen er først registreret når vi har modtaget indbetalingen af holdgebyret.

Spørgsmål til stævnet kan rettes til Jacob Gertz Christensen på
tlf. 51 86 66 66 eller på mail mikfodbold@gmail.com

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - 3 mands Mixed 5 225 Lørdag formiddag 10 0
U8-Champions League Mixed 7 350 Søndag formiddag 0 0
U10-Champions League Mixed 6 350 Søndag formiddag/middag 10 0
U10-Europa League Mixed 6 350 Søndag formiddag/middag 9 0
U14-Rækken Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag/aften 4 0
U14-U13 Piger Mixed 6 350 Søndag middag/eftermiddag 2 0
U8-Europa League Mixed 7 350 Søndag formiddag 0 0
U9-Champions League Mixed 6 350 Lørdag formiddag 12 0
U9-Europa League Mixed 6 350 Lørdag formiddag 13 0
U11-Champions League Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 5 0
U11-Europa League Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 10 0
U13-Champions League Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 3 0
U13-Europa League Mixed 6 350 Søndag eftermiddag 9 0
U14-Champions League Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag/aften 1 0
U5 - 3 mands Mixed 5 225 Lørdag formiddag 1 0
U6 - 3 mands Mixed 5 225 Lørdag formiddag 11 0
U11-U10 Piger Mixed 6 350 Lørdag formiddag 4 0
U10-Superliga Mixed 6 350 5 0
U11-Superliga Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 5 0
U8-Rækken Mixed 7 350 Søndag 12 0

Signetud teams

U7 - 3 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
Nørager IF B Nørager IF
Nibe B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
BK02 C BK02

U8-Champions League 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10-Champions League 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
DB GULE A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB BLÅ A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HSF_A A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
DB GULE B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
NB-1 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
NB-2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
BK 02 B Doense Vebbestrup´s IdrætsForening Logo Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
HSF_B B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U14-Rækken 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SSV B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Team Sportigan A

U14-U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U8-Europa League 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9-Champions League 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
OGF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
DB1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
TEAM VEJLE A VB
Støvring CL A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
NUGF Viborg A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Chang A Boldklubben Chang Logo Boldklubben Chang
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U9-Europa League 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
OGF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
DB2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
ASV Alvin Boys B ASV Logo ASV
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring Europa League 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hals FS Hals Forenede Sportsklubber Logo Hals Forenede Sportsklubber
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Støvring Europa League B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
HB1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11-Champions League 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VUG A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Dronningborg Boldklub U11 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vorup FB A A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U11-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HB1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Klejtrup U11 B Klejtrup Boldklub
Vorup FB B B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Ik Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HB2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
OIF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U13-Champions League 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Dronningborg A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U13-Europa League 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
AIF 1 B Allingåbro/Auning
AIF 2 B Allingåbro/Auning
Assens IF C Assens IF Logo Assens IF
Mors drenge C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Dronningborg C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Bjerregrav BK C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Mariager IK2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U14-Champions League 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U5 - 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Smiff 2 C SMIFF Logo SMIFF
Smiff 1 C SMIFF Logo SMIFF
HIK2008 Hobro IK Logo Hobro IK
Mariager IK3 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
U6 B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U11-U10 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hanne`s Piger B Klejtrup Boldklub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10-Superliga 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
O.I.F C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
miniprutter C IF Trojka Logo IF Trojka
Helsted B C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
U10 drenge C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U11-Superliga 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mariager IK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Dronningborg Boldklub U11 2 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vorup FB C C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
ASV C ASV Logo ASV

U8-Rækken 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jarls drenge B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BK02 C BK02
VFF1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
VFF2 B Viborg FF Logo Viborg FF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
15. - February 16 2014

Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Efterskoles Haller
Address
Gl. Hobrovej 10B
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Vestergaard Biler Cup map

Tournament overview