BSF CUP

 

BSF CUP 2014

17. - 18. - 19. januar 2014

Skovlundehallen

 

Ballerup-Skovlunde Fodbold afholder igen stort indendørsstævne for piger.

Stævnet afvikles i Skovlundehallen, som har gode tilskurerfaciliteter.

Alle hold er garanteret mindst 3 kampe, og nr. 1 og 2 fra puljen går videre til slutspil.

Mange scoringspræmier.

         Flg. rækker:    Spillere     Spilledag      Præmier

  • U7 Piger         7             Søndag          Medaljer og diplomer til alle deltagere
  • U9 Piger         7             Lørdag           Medaljer og diplomer til alle deltagere
  • U10 Piger       6             Lørdag           Præmier til nr. 1 , 2 og 3
  • U11 Piger       6             Lørdag           Præmier til nr. 1 , 2 og 3
  • U12 Piger       6             Lørdag           Præmier til nr. 1 , 2 og 3
  • U13 Piger       6             Søndag          Præmier til nr. 1 , 2 og 3
  • U14 Piger       6             Søndag          Præmier til nr. 1, 2, og 3
  • U16 Piger       6             Fredag           Præmier til nr. 1 , 2 og 3

Pris 400,- kr. pr. hold

Info og tilmelding:

Johnny Jensen            21 62 85 62 - joj@balk.dk

John Froman                51 91 17 95   john.froman@jubii.dk

Tilmelding kan selvfølgelig også ske på staevner.dk

Betaling: reg. nr. 5472 konto nr. 1046055 - Husk at påføre BSF CUP, holdnavn og række.

Tilmelding og betaling senest søndag den 5. januar 2014.

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Piger Mixed 7 400,- Søndag morgen 4 0
U-9 Piger Mixed 7 400,- Lørdag morgen 10 0
U-10 Piger Mixed 6 400,- Lørdag middag 17 0
U-11 Piger Mixed 6 400,- Lørdag eftermiddag 15 0
U-12 Piger Mixed 6 400,- Lørdag eftermiddag/aften 5 0
U-13 Piger Mixed 6 400,- Søndag formiddag 6 0
U-14 Piger Mixed 6 400,- Søndag eftemiddag 6 0
U-16 Piger Mixed 6 400,- Fredag fra kl. 17.00 2 0

Signetud teams

U-7 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Allerød FK - superpiger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
bsf C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-9 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
Herfølge B HB Køge Logo HB Køge
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Virum Sorgenfri Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Rønnede C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Herlev Fodbold B Herlev IF Logo Herlev IF
bsf C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-10 Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
CIK Hot A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FA 2000 C FA 2000 Logo FA 2000
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Solrød Tøzer B Solrød FC Logo Solrød FC
FB Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FC Damsø C FC Damsø Logo FC Damsø
Virum Sorgenfri Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-11 Piger 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
CIK Cool A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Herlev FC Herlev Logo FC Herlev
Taastrup tøserne B
Allerød FK 2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Fløng-Hedehusene fodbold B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FC Damsø B FC Damsø Logo FC Damsø
BSF-2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fremadnord 1 B Fremadnord Logo Fremadnord
Fremadnord 2 C Fremadnord Logo Fremadnord
Hvidovre A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Herfølge B HB Køge Logo HB Køge
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Skovser Alfa B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000
B 93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U-13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Karise 1 A Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov Hareskov IF Logo Hareskov IF

U-14 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftemiddag

Teamname LVL Logo Club
De lilla elefanter A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Vindinge 1 A Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge 2 B Vindinge IF Logo Vindinge IF
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U-16 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag fra kl. 17.00

Teamname LVL Logo Club
Fremadnord A Fremadnord Logo Fremadnord
FC Øresund B FC Øresund Logo FC Øresund

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - January 19 2014

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Skovlundehallen
Address
Lundebjerg 72
Postalcode
2740
City
Skovlunde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview