SIK Futsal Cup 2013

Viborg Søndermarken IK har hermed fornøjelsen for andet år at kunne invitere til SIK FUTSAL CUP i følgende rækker:
U-12, U-13, U-14, U-15 og U-17 drenge samt U-13, U-14, U-15 og U-18 piger

i Liseborg Hallen v/Liseborgcentret på Liseborgvej 37 i Viborg

Stævnet afvikles i dagene mellem jul og nytår: 27. – 30. december 2013.

Rækkerne udbydes i de fleste årgange med niveauopdeling i A og B. Vi forbeholder os ret til at lægge en årgang sammen, hvis der ikke er nok hold i både A og B rækker.

Planen er at afvikle puljerne hurtigst muligt.
Spilletiden forventes at være 10 min. pr. kamp.
Vi forventer at afvikle hver række med min. 8 hold som afsluttes med semifinale og finale.

Der spilles efter DBU's gældende regler for Futsal med mindre ændringer.

Kampene vil blive dømt af dommere fra Midtjysk Fodbolddommerklub.

Der må benyttes 8 spillere på hvert hold med 4 spillere og en målmand på banen ad gangen.

Der spilles på en håndboldbane med håndboldmål og uden bander.

Der vil være flotte præmier til de 2 finalehold i hver række samt en masse spurtpræmier – der er kun præmier til deltagende spillere.

Der vil være musik og opråb af spillernavn ved scoringer.

Tilmeldingen kan ske via www.staevner.dk vha. nedenstående link:

http://staevner.dk/staevne/7373/sik-futsal-cup-2013.aspx

Holdene vil blive medtaget i tilmeldt rækkefølge.
Rækker lukkes når, de er fyldt op – herefter venteliste.

Tilmelding er bindende – og for udeblevne hold og afbud efter tilmeldingsfristens udløb vil tilmeldingsgebyret naturligvis blive opkrævet.

Der er deadline på betaling d. 15. december 2013 på konto 7605 1388825

Der tages forbehold for ændringer i forhold til forventet afviklingsplan ved for få hold i nogle af rækkerne.

Tilmeldingen skal ske SENEST tirsdag, den 10. december 2013.

Programmet offentliggøres senest onsdag, den 18. december 2012 dels via www.staevner.dk dels på vores hjemmeside www.sik-viborg.dk

Stævneansvarlig: Lotte Thrige, kontakt: staevner@sik-viborg.dk

 

 


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-13 piger Mixed 5 500 29/12 fra morgenen 6 0
U-14 piger Mixed 5 500 29/12 omkring middag 5 0
U-15 piger B Mixed 5 500 29/12 eftermiddag 0 0
U-15 piger A Mixed 5 500 29/12 fra sidst eftermid. 1 0
U-18 piger B Mixed 5 500 30/12 eftermiddag 2 0
U-18 piger A Mixed 5 500 30/12 fra sidst eftermid. 0 0
U-12 drenge B Mixed 5 500 28/12 fra morgenen 1 0
U-12 drenge A Mixed 5 500 28/12 omkring middag 1 0
U-13 drenge B Mixed 5 500 28/12 eftermiddag 3 0
U-13 drenge A Mixed 5 500 28/12 fra sidst eftermid. 5 0
U-14 drenge B Mixed 5 500 27/12 fra morgenen 10 0
U-14 drenge A Mixed 5 500 27/12 omkring middag 7 0
U-15 drenge B Mixed 5 500 27/12 eftermiddag 2 0
U-15 drenge A Mixed 5 500 27/12 fra sidst eftermid. 7 0
U-17 drenge B Mixed 5 500 30/12 fra morgenen 1 0
U-17 drenge A Mixed 5 500 30/12 omkring middag 0 0

Signetud teams

U-13 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 fra morgenen

Teamname LVL Logo Club
Frederiks Wild Cats B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
U13 piger C GFU
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Eastside B Houlkær IF/ OGF

U-14 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 omkring middag

Teamname LVL Logo Club
The Girlz B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
AU Aarhus A AU Aarhus
Stautrup A Stautrup IF Logo Stautrup IF

U-15 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12 fra sidst eftermid.

Teamname LVL Logo Club

U-18 piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-18 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12 fra sidst eftermid.

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 fra morgenen

Teamname LVL Logo Club
SIK2 U12 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-12 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 omkring middag

Teamname LVL Logo Club
SIK1 U12 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-13 drenge B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B SUB 88 Logo SUB 88
R.M.B B Pernilles Drenge
Rap jul 2002 B

U-13 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12 fra sidst eftermid.

Teamname LVL Logo Club
SIK A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Randers Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Team ST01 A
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U-14 drenge B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 fra morgenen

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
TVS B Tjele vest sport
TVS 2 B Tjele vest sport
Team Sportigan B
Ans if 2 B Ans IF Logo Ans IF
Ans if 1 B Ans IF Logo Ans IF
Eastside Viborg 4 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside Viborg 3 B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U-14 drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 omkring middag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
John's Disciple A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Ravnsbjerg IF 1 A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
First Touch A Viborg FF Logo Viborg FF
RevisionsHuset-Viborg I/S A Viborg FF Logo Viborg FF
Team 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U-15 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mors drenge B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sik 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U-15 drenge A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 27/12 fra sidst eftermid.

Teamname LVL Logo Club
Kometerne A Viborg FF Logo Viborg FF
Team No Name A
Team Mayasi A
Sik1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Drengene fra BIF A Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF
Flaphovederne A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U-17 drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12 fra morgenen

Teamname LVL Logo Club

U-17 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/12 omkring middag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
27. - December 30 2013

Organisation
Søndermarkens IK
Place
Liseborgcentret
Address
Liseborgvej 37
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Futsal

Tournament overview