B67CUP 2014

B67 CUP 1. Marts 2014 i FKS Hallerne

B.67 har hermed fornøjelsen af, at invitere til vores traditionelle indendørsstævne. Vi skal på det kraftigste gøre opmærksom på, at B.67 Cup er et breddestævne.
Der spilles i rækkerne: U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15 og U17. (efter DBU-FYN regler for indefodboldstævner).
Der er guldmedaljer til alle spillere i rækkerne U6 – U9. Der er præmier til nr. 1-3 i rækkerne U10 – U17.
Program udsendes ca. 6 til 8 dage før stævnet på mail. Programmet kan også hentes på www.b67.dk.
Stævnegebyret betales ved tilmelding. Tilmelding er bindende og foregår efter ’’først-til-mølle-princippet’’. Man skal være ankommet til hallerne senest 30 minutter før puljestart.
U6 – U7 - Gebyr: kr. 250,-. (Man må gerne have piger med på holdet uden særregler).
U8 – U17 - Gebyr: kr. 300,- fra (Man må gerne have piger med på holdet uden særregler).
Bank-info Jysk Bank Reg.nr. Kontonr. 6610-0010143322. Tilmeldingsfrist er 22-02-2014. Tilmelding på staevner.dk.
Spørgsmål kan rettes til Kim Gejbøl på tlf. 25 53 58 58 eller kimgejboel@b67.dk.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 6 250 Lørdag 0 0
U7 Mixed 6 250 Lørdag 11 0
U8 Mixed 8 300 Lørdag 11 0
U9 Mixed 8 300 Lørdag 16 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag 21 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag 17 0
U12 Mixed 6 300 Lørdag 5 0
U13 Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U14 Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U15 Mixed 6 300 Lørdag 15 0
U17 Mixed 6 300 Lørdag 9 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Børsterne B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
B.67 1 C B.67 Logo B.67
B.67 3 C B.67 Logo B.67
B.67 2 C B.67 Logo B.67

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.67 2 B B.67 Logo B.67
B.67 1 B B.67 Logo B.67
team vild B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Søhu Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
NBK 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
KB B kerteminde BK
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
ØB B
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
NBK 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Næsby1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Fredericia FF B FFF
TPI1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Kold-drengene B Næsby 3
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U10 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TIF Faaborg B TIF Faaborg Logo TIF Faaborg
Hpti 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Søhus Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Fjordager IF 3 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
brylle B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Hpti B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalby IF 1 B Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Søllinge Rolfsted B Søllinge Boldklub
BGIF B Bgif
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager IF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
KFUM 1 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U11 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VSF B-team B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TIF Faaborg B TIF Faaborg Logo TIF Faaborg
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
VB Super kids 2 C Vindinge BK Logo Vindinge BK
Nyborg B Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
OKS 1 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tåsinge B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
VB Super kids 1 B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Klubberne i Gellerup B A.C.F.C.

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HPTI C Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum IF C Dalum IF Logo Dalum IF
Gelsted/Ejby B Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Gelsted/Ejby 2 C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B.67 1 B B.67 Logo B.67
Dalum IF A B Dalum IF Logo Dalum IF
otterup 3 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Team Tommerup 2 B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Ringe BK B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
B67 2 C B.67 Logo B.67
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Team Tommerup B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rustie´s drenge B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
De Lange B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
March 1 2014

Organisation
B.67
Place
Fks hallen
Address
Tranehøjen
Postalcode
5250
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview