Februar Cup 2014

INVITATION TIL FEBRUAR CUP 2014
 

Det er med stor fornøjelse, at Kværndrup Boldklub for 36. gang kan invitere til Februar Cup.

Datoer for Februar Cup 2014
Lørdag-søndag 25. – 26. januar 2014
Lørdag -søndag 1. – 2. februar 2014
Lørdag -søndag 8. – 9. februar 2014

Holdene inddeles i puljer med 5-6 hold, hvor der spilles alle mod alle. Finalekampene afvikles i umiddelbar forlængelse af de indledende puljekampe.
Efter hver pulje er der en forfriskning til alle spillere.

Vi følger FBU’s regler MEN der må kun være flg. antal spillere på holdet:
U6 og U7
U8 og U9 3 spillere på banen + 1 udskiftning
5 spillere på banen + 1 udskiftning
Fra U10 og op 4 spillere på banen + 1 udskiftning
U6- og U7-rækkerne afvikles på podemål på små baner
Alle rækker er åbne for firmahold, sponsorerede hold og andre intersserede.

Tilmelding skal være os i hænde senest onsdag den 8. januar 2014.
Evt. henvendelse til Jørn Højager tlf.: 6227 2221 el. mob.: 2184 7818 – mail: kb1919@sport.dk
Online tilmelding her: http://www.kvaerndrupboldklub.dk/febcup.php
Startgebyr bedes indbetalt senest onsdag den 15. januar 2014:
Reg.nr.: 4692 Kontonr.: 204 8396


Tilmeldingen er bindende!!!

Startgebyr
Ungdomshold 300,00 kr.
Kvinde- og herresenior, Old Boys og
Veteraner 350,00 kr.

Spilledage
De forventede spilledage er som følger:

Forventet dato Række Fødselsår

Lørdag 25. januar 2014

U12 – piger
U13 – piger
U12 – drenge
U18 - piger
Kvinde-senior Skal være fyldt 15 år på spilletidspunkt
 

Søndag 26. januar 2014

Herre-senior Skal være fyldt 16 år på spilletidspunkt
 

Lørdag 1. februar 2014

U6, U7 – piger 2007 – 08 (og yngre)
U6, U7 – drenge 2007 – 08 (og yngre)
U8 – piger 2006
U9 – piger 2005
U8 – drenge 2006
U9 – drenge 2005
U13 – drenge 2001

Søndag 2. februar 2014

U12 – drenge 2002
U14 – drenge 2000
U15 – drenge 1999

Lørdag 8. februar 2014

U10 – piger 2004
U11 – piger 2003
U10 – drenge 2004
U11 – drenge 2003
U14 - piger 2000
U15 – piger 1999

Søndag 9. februar 2014

Old Boys Skal være fyldt 30 år på spilletidspunkt veteraner
U16, U17 – drenge 1997 – 98
U19 – drenge 1995


Da der plejer at være mange tilmeldinger, kan enkelte ændringer af spilledagene forekomme.
Programmet ventes klar ca. 10 dage før stævnet. Det sendes pr. mail og lægges på vores hjemmeside.
Gennem de senere år har der været tilmeldt over 250 hold til Februar Cup.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10-Drenge Mixed 5 300 14 0
U8-Drenge Mixed 6 300 5 0
U6-Mixede Mixed 4 300 2 0
U7-Mixede Mixed 4 300 0 0
U13-Drenge Mixed 5 300 7 0
U14-Drenge Mixed 5 300 8 0
U15-Drenge Mixed 5 300 12 0
U14-U15-Piger Mixed 5 300 14 0
U18-Piger Mixed 5 300 0 0
U17-Drenge Mixed 5 300 32 0
U19-Drenge Mixed 5 300 2 0
Kvinde Senior Mixed 5 350 1 0
Oldboys/Veteran Mixed 5 350 1 0
Herre Senior Mixed 5 350 2 0
U9-Drenge Mixed 6 300 1 0
U8-U9-Piger Mixed 6 300 4 0
U10-U11-Piger Mixed 5 300 3 0
U12-U13-Piger Mixed 5 300 7 0
U11-Drenge Mixed 5 300 15 0
U12-Drenge Mixed 5 300 2 0

Signetud teams

U10-Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tommerup Boldklub B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby If Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Fraugde GIF C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
elitelegepladser.dk B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
Egebjerg B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Thurø B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
KFUM 1 / KFUM 2 C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
VBOI A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
Tåsinge FB Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber

U8-Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kirkeby if C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Egebjerg Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Sanderum1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tved Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U6-Mixede 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U7-Mixede 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13-Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AUI C Allested U & I Logo Allested U & I
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
RB 1 B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
RB2 B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
RB 3 B Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub

U14-Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
clinical.dk FC Østfyns Logo FC Østfyns
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
munkebi 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 3 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 14A B Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Cool boys 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Cool boys 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U15-Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fardrengene B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
HPTI 1 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 4 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 3 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
OB 5 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 4 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U14-U15-Piger 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI Hvid Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Rød Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De talentløse A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Taberne B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
EFB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev Bk. C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
fodboldpigerne fra Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
pigerne fra Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
ÅB C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U18-Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17-Drenge 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
13 Mafiaen
B1913 1
stenum fc B
Søndersø BK B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
AC Fart A Dalum IF Logo Dalum IF
Galácticos
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Rollatorbanden B
Ntech A
Team Ørbæk B FC Hjallese Logo FC Hjallese
Rustie´s drenge B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
De Lange B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Mælkesnitterne A
Søndersø BK 3 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
team vante A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
alkhoholdet A
Søndersø BK 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Krudtkuglerne A Dalum IF Logo Dalum IF
Messi FC A
Hundene A
FC Svendborg A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Marienlyst Marienlyst Logo Marienlyst
Team Intersport B
SUB 2 B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
SUB B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Drivadan A FC Broby Logo FC Broby

U19-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Musse
Glasdam A/S

Kvinde Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Drigstrup/Munkebo Drigstrup/Munkebo Boldklub

Oldboys/Veteran 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Søndersø B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

Herre Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Intersport Otterup A KRFK Logo KRFK

U9-Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
.......... B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold

U8-U9-Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kirkeby if C Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Egebjerg B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF

U10-U11-Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egebjerg B Egebjerg Fodbold Logo Egebjerg Fodbold
Se seje tøser C Kværndrup BK Logo Kværndrup BK

U12-U13-Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bifeik Pigerne B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening
TFB Tåsinge FB
Brenderup/Ejby Tøsserne A Brenderup IF Logo Brenderup IF
Ejby/Brenderup Tøsserne B Ejby IK Logo Ejby IK
Tårup IF A Tårup IF Logo Tårup IF
Od.Kfum C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U11-Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tåsinge Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Sanderum Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
AFC B Assens FC Logo Assens FC
HPTI 1 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Årslev Boldklub 1 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev Boldklub 2 Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
gislev C Gislev IF Logo Gislev IF
Ubebrud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U12-Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AUI 2 B Allested U & I Logo Allested U & I
Kirkeby IF Kirkeby Idrætsforening Logo Kirkeby Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 25 - February 9 2014

Organisation
Kværndrup BK
Place
Kværndrup Hallen
Address
Vængevej 2A
Postalcode
5772
City
Kværndrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Februar Cup 2014 map

Tournament overview