Gladsaxe Cup

 

INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING

MOTTO: MANGE KAMPE OG HURTIG AFVIKLING

LEDIG PLADS I U9A OG U10 RÆKKEN
RESTERENDE RÆKKER VENTELISTE

VB 1968 afvikler Gladsaxe Cup fra den 28. februar til den 2. marts 2014 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne fra U-7 til U-14 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U-7/9 (5-mands) afvikles på en håndboldbane opdelt i henholdsvis A og BC rækker. Ved for få tilmeldinger slås rækkerne sammen. Max. antal hold er 24 for U-9 BC rækken og de øvrige rækker er det max. 16 hold.

Rækkerne U-10/14 (4-mands) afvikles på en håndboldbane uden niveau opdeling. Max. antal hold er 8 for U-10/11 rækken, max. 12 hold for U-12 rækken og for U-13/14 rækken er det max. 8 hold.

Gode præmier til 1., 2. og 3. pladsen.

Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. Se i tabellen nedenunder mht. spilledag og ca. tid. Iøvrigt spilles der efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål. Lægetaske ved speakerbordet hvis uheldet er ude.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest den 21. februar 2014

Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11163912

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@get2net.dk  
Turnering: Nazam Fazal, email: nazam-fazal@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-07 A Mixed 7 400 Lørdag formiddag 27 0
U-08 A Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 19 0
U-10 Mixed 6 500 Søndag frokost 14 0
U-11 Mixed 6 500 Søndag eftermiddag 12 0
U-12 Mixed 6 500 Søndag eftermiddag/aften 20 0
U-13 Mixed 6 500 Fredag kl. 19-23 12 0
U-14 Mixed 6 500 Fredag kl. 19-23 10 0
U-09 A Mixed 7 400 Søndag formiddag 22 0
U-08 BC Mixed 7 400 Lørdag for-/eftermiddag 24 3
U-09 BC Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag/aften 35 0
U-07 BC Mixed 7 400 Lørdag formiddag 27 3
U-07 C Mixed 7 400 Lørdag formiddag 0 0
U-08 C Mixed 7 400 Lørdag for-/eftermiddag 2 0
U-09 C Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 1 0

Signetud teams

U-07 A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AFK A-team A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ronaldos Supervenner A
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Piraterne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
3 Kampe og i bad A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
The Vikings no 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B82 Virum 1 A B82 Virum Logo B82 Virum
Vennerne Gørløse SI Logo Gørløse SI
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum 1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
bjørnebanden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-08 A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
KB U8-A 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kirke Hyllinge IF A Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
KB U8-A 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Simba A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Svorgerslev A Svorgerslev boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 A2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KFUM A A KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
KIF´s Drenge 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KIF´s Drenge 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvepsene B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
HUI K A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI J A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skjold 3.04 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Dk pleje A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Brøndby IF U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Team Baaavl A Præstø IF Logo Præstø IF
Team easy on B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Team travel C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Hvepsene B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Jur.hot, A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF

U-12 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Milan2500 A
HIC2 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HIC3 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HIC4 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HIC1 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
team hovedstød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Prespa C Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HUI 02 - 4 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Al-Falouja Hillerød
HIK 01A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
team saksespark B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Jur.hot, Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub

U-13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 19-23

Teamname LVL Logo Club
Team Advokat Fazal A
B1973 - A C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 - B C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
FB-A A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB-B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB-C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Tottenham Hotspurs
Aberne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sengeløse A Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 19-23

Teamname LVL Logo Club

U-09 A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FIX1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fjordager IF U9A A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSI A Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Løvernee A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KVIF Nord A Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF

U-08 BC 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk 2B C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB U8-A 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Boldklubben FREM B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Brønshøj Bk B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B1903 Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Gazellerne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 Tigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Aik 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Orient B GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT Logo GYMNASTIK-OG IDRÆTSFOR ORIENT
Løverne B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Farum bk øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KFUM C C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KB Tigerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Cool Kids C B82 Virum Logo B82 Virum
S.I.F. B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U-09 BC 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
GVI 3 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FIX2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Boldklub C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve U9-2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brønshøj Bk B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SGIF Hvid B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Vanløse IF Vanløse IF Logo Vanløse IF
TPS B Torveparkens SK
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Tigrene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Ulvene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Gadstrup1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
U9 Farum Øst C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KVIF Syd B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF

U-07 BC 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Virum-Sorgenfri Boldklub B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB´s "Vildeste Drenge" B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fb-sort C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
DB Hvide B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
DB Røde B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
DB Gule B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Greve Fodbold Hold E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
TIF 1 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
ninja drengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Tornado B Frem Hellebæk
Fix-1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix-2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
kbs løvedrenge C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold-02 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B82 Virum 2 B B82 Virum Logo B82 Virum

U-07 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U-08 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-09 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 28 - March 2 2014

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe Cup map

Tournament overview