Trailergaarden-Gantrup Cup 2014

STATUS 02-03-2014

U9-rækken er nu lukket

U14 rækken er nu lukket

U10 rækken er nu lukket

U11 rækken er nu lukket

U12 rækken er nu lukket

U13-rækken er nu på 11 hold, 1 ledig plads

U15-rækken er nu på 8 hold, 1 ledig plads

 

OBS!!! Det er fortsat rækkenfølgen af indbetalinger af holdgebyr, der afgør rækkefølgen af tilmeldinger!

 

Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 - KUN for piger!

KUN for hold på B-række niveau.

Vi ser frem til i år at byde velkommen til 500 friske piger fordelt på 7 årgange med 162 kampe på 3 dage i Østbirk Hallen :-)

Max. 12 hold pr. årgang og max. 2 hold pr. klub pr. årgang.

 

Præmier til alle:

Der er flotte præmier til alle, og stævnet henvender sig til piger i rækkerne U9-U15. Der er altid præmier til op til 6 spillere pr. hold (det er tilladt at bruge 7 spillere pr. hold). 
 

 

Turneringsform:.

Spændende turneringsstruktur med A, B og C-finaler! Efter 4 indledende puljer á 3 hold går man videre til en A, B og C mellemrunde, som afgør hvilke 2 hold der går videre til hhv. A, B og C finalen!

Særligt for U15 gælder at der kun er 9 hold med, men også her deles der op i A, B og C-række efter 3 indledende puljer, hvor de 3 vindere går i A-rækken, de 3 toere i B-rækken og 3 treere i C-rækken, hvor alle spiller mod alle.

Alle hold er garanteret 4 kampe!

 

Regler:

JBU´s regler for indefodbold. Kampe på 7 min. (effektivt)

Ved point lighed om placeringerne afgøres placering efter følgende rækkefølge: 1. bedst indbyrdes, 2. bedst mål difference, 3. flest scorede mål. Ved uafgjort i knald og fald kampe afgøres kampen med et straffespark til hvert hold fra midten uden målmand!

 

Tilmelding:

Max. 12 hold pr. årgang og max. 2 hold pr. klub pr. årgang.

Stævnet var udsolgt sidste år efter "først til mølle"-princippet, så tøv ikke med at melde dig til! KUN 2 hold tilladt fra samme klub i hver årgang! (men skriv hvis I har flere hold, så de kan komme på standby i tilfælde af at der er et hold der springer fra)

 

Frist og betaling:

Tilmelding er først gældende, når betaling via bankoverførsel er registreret! Du bedes indbetale deltager stævnegebyret på konto 6117-9040417874, med tydelig reference til holdnavn og årgang!

 

Kampdag:

Kampdag og cirka tidspunkt kan ses nedenfor for de forskellige årgange.

 

Sidste års forsvarende mestre:

U7: Nr. 1: HEI, nr. 2: Hedensted, nr. 3: Egebjerg

U9: Nr. 1: Hedensted, nr. 2: Hovedgård 1, nr.3: Aale

U10: Nr. 1: Vejle BK 2, nr.2: FC Horsens 2, nr. 3: Vejle BK 1

U12: Nr. 1: Vejle BK, nr. 2: Hedensted 1, nr. 3: Billund

U13: Nr. 1: Galten, nr. 2: Brædstrup IF, nr.3: Egebjerg  

 

Kontaktpersoner:

Vdr. Tilmelding og betaling: Kurt Pedersen (24875061) - awp@cdnet.dk

Vdr. Generelle spørgsmål: Martin Abildgaard (60699797) - info@superscoop.dk 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 piger Mixed 6 350 Søndag 09.03 - formiddag 14 0
U10 piger Mixed 6 350 Søndag 09.03 eftermiddag 16 0
U12 piger Mixed 6 400 Fre. 07.03 - 16.30-19.15 13 0
U15 piger Mixed 6 400 Fre. 07.03 - 19.15-22.45 9 0
U11 piger Mixed 6 400 Lørdag 08.03 - formiddag 18 0
U13 piger Mixed 6 400 Lørdag 08.03 eftermiddag 17 0
U14 piger Mixed 6 400 Lørdag 08.03 ca. 16-19.30 15 0

Signetud teams

U9 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09.03 - formiddag

Teamname LVL Logo Club
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team HEG 1 Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Team HEG 2 Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Rask Mølle B ROI
Egebjerg IF Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Lund If U8 B Lund IF Logo Lund IF

U10 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09.03 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Lund IF 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 B Lund IF Logo Lund IF
FC Horsens C B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens H B FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Østbirk B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hatting-Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe ik 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Smølferne B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U12 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 07.03 - 16.30-19.15

Teamname LVL Logo Club
Mejrup B Mejrup GU Logo Mejrup GU
BIF's Black Stars 1 C Brande IF Logo Brande IF
Gylling Boldklub B Gylling Boldklub
BIF's Black Stars 2 C Brande IF Logo Brande IF
Sportliga.dk 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
BKF 2 B BKF
vb2 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
vb1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vestbirk Malerforretning C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
BKF 1 B BKF

U15 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 07.03 - 19.15-22.45

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Holgers piger B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Søftens tøser B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Kolding Nordvest 2 Kolding Nordvest
Hævve IF B Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Kolding Nordvest 1 Kolding Nordvest

U11 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 08.03 - formiddag

Teamname LVL Logo Club
Østbirk 2 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Gylling Boldklub B Gylling Boldklub
DB Piger 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
DB Piger 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Vonsild U11 Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens

U13 piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 08.03 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Østbirk 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk 2 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Søften tøserne B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
KB Macron Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Sportliga.dk 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Barza B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hårby B Hårby Idrætsklub af 1981 Logo Hårby Idrætsklub af 1981
Pink Ladies, Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
KFUMs tøser B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
De seje tøser B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U14 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 08.03 ca. 16-19.30

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Raarup GIF B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Brabrand 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
De Allersejeste Piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng
De Superseje Piger B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Brabrand 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Team Silkeborg Rygcenter B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - March 9 2014

Organisation
Østbirk Idrætsforening
Place
Østbirk Hallen
Address
Storegade 47
Postalcode
8752
City
Østbirk
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 map

Tournament overview