Taastrup FC - Breddestævne 2014

Stævnet er kun for spillere der er vant til sekundære placeringer
De bedste hold/spillere er altså IKKE velkomne!

Alle får enten præmie eller medalje
 

Rækkeopdeling efter styrke er afhængig af antal tilmeldte hold – oplys niveau ved tilmelding
Ved for få hold til at oprette pigerække kan årgange blive sammenlagt (til 00-01, 02-03, 04-05)

Alle hold får min. 3 kampe
Der spilles efter DFU’s regler for indefodbold til små mål inkl. særregler
Max. 6 spillere pr hold - U-8 og U-9 dog max. 7 spillere.
Kampe på 7 min. - 2 hold går videre fra indledende pulje
Der spilles på håndboldbane med bander og håndboldmål.

Fredag d. 31. januar 2014
U14 Drenge 00
U15 Drenge 99

Lørdag d. 1. februar 2014
U8 Drenge 06
U9 Drenge 05
U10 Drenge 04
U12 Drenge 02
U13 Drenge 01

Søndag d. 2. februar 2014
U11 Drenge 03
U9 Piger 05
U10 Piger 04
U11 Piger 03
U12 Piger 02
U13 Piger 01
U14 Piger 00

U6, U7 drenge og piger kan deltage i Børnestævne den 2. februar 2014. Læs mere her.

Tilmeldingsgebyr 400,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 17. januar 2014 via www.Staevner.dk
Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 590-9244-686

Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com
den 25. januar

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 Drenge (03) Mixed 6 400 Søndag 12 0
U12 Drenge (02) Mixed 6 400 Lørdag 8 0
U13 Drenge (01) Mixed 6 400 Lørdag 16 0
U14 Drenge (00) Mixed 6 400 Fredag aften 13 0
U15 Drenge (99) Mixed 6 400 Fredag aften 3 0
U9 Piger (05) Mixed 7 400 Søndag formiddag 7 0
U10 Piger (04) Mixed 6 400 Søndag formiddag 7 0
U11 Piger (03) Mixed 6 400 Søndag 8 0
U12 Piger (02) Mixed 6 400 Søndag 4 0
U13 Piger (01) Mixed 6 400 Søndag 3 0
U14 Piger (00) Mixed 6 400 Søndag 7 0
U8 Drenge (06) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 11 0
U9 Drenge (05) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 17 0
U10 Drenge (04) Mixed 6 400 Lørdag 15 0

Signetud teams

U11 Drenge (03) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Jack B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Ib C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brøndby-4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Lundtofte Boldklub C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Fars Drenge 1 B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
Fars Drenge 2 C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U12 Drenge (02) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
svalebæk if 1 B Svalebæk IF Logo Svalebæk IF
svalebæk if 2 C Svalebæk IF Logo Svalebæk IF
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U13 Drenge (01) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TFC1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Karise Ik 1 B Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
EVIF / Hellested 1 C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
EVIF / Hellested 2 C EVIF / Hellested 2
Rishøj C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
EVIF / Hellested 3 C Evif/Hellested 3
Herfølgegutterne B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge drengene B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U14 Drenge (00) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
FB 1 C
Taastrup FC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
EVIF / Hellested 1 C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Bagsværd Boldklub Stribet B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd Hvidt hold C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bagsværd rødt hold C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
EVIF / Hellested 2 C EVIF / Hellested 2
EVIF / Hellested 3 C Evif/Hellested 3
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening

U15 Drenge (99) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Badebold FC B

U9 Piger (05) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Taastrup FC 1 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U10 Piger (04) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
CIK Cool B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Skævinge C IS Skævinge Logo IS Skævinge
AIK 65 Strøby B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Rønnede C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Tølløse B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U11 Piger (03) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Fremadnord 1 B Fremadnord Logo Fremadnord
Fremadnord 2 C Fremadnord Logo Fremadnord
Herlev tøserne B Herlev IF Logo Herlev IF

U12 Piger (02) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U13 Piger (01) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løverne C Helsingør IF Logo Helsingør IF
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U14 Piger (00) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tigerne B Helsingør IF Logo Helsingør IF
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Rønnede tøserne C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Fremadnord B Fremadnord Logo Fremadnord
nørrebro united B Nørrebro United Logo Nørrebro United
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening

U8 Drenge (06) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Bk B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
KB Simba A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve E - Anders Larsen ApS B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve E - Rostgård Byggeservice C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 Drenge (05) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brønshøj Bk B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Måløv BK 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 2 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK 3 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Evif C Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
Hjorten U9 B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U10 Drenge (04) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903-U10-2 B B1903 Logo B1903
Høng U10 B B Høng GF Logo Høng GF
Roskilde KFUM C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
TFC 5 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
hi drengene B Herlev IF Logo Herlev IF
Brøndby If 2004-5 U10 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 31 - February 2 2014

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview