BMK CUP - DJS

Møldrup Sparekasse BMK Cup afvikles den sidste weekend i Januar og den første weekend i Februar. Stævnet afvikles i Møldrup Hallen.

Der spilles i rækkerne fra og med U6 til og med U17. Historisk har stævnet samlet haft ca. 190 deltagende hold.

Vi præmierer de mindre årgange, under 10 år, med pokaler/trofæer, mens de ældre årgange bliver præmieret med sponsorgaver, gavekort, sportstøj og pengepræmier. I de ældste årgange er der en speciel præmie til finalerundernes bedste spiller, hvor kriteriet for denne anerkendelse i højere grad er fairplay end scorede mål. Foruden placeringspræmierne uddeles der under hele stævnet præmier for gode målmandsredninger eller flotte mål.

Overskuddet fra stævnet går ubeskåret til BMK 90, som er ungdomsafdelingen for MTIF & HBI. BMK 90 varetager både indendørs og udendørsfodbold for U6 spillere til U19.

Det er lykkedes at etablere et stævne, som har et godt ry i fodboldkredse, hvor det bliver omtalt som et stævne med plads til bredden og gode præmier; sidstnævnte skyldes den store støtte fra lokale sponsorer.
 

BMK Cup udvalget
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U17 Drenge Mixed 6 350 Fredag d. 24.01.2014 10 0
U 15 Drenge 1 (a) Mixed 6 350 Fredag d. 24.01.2014 1 0
U 15 Drenge 2 (b) Mixed 6 350 Fredag d. 24.01.2014 6 0
U 13 Drenge 2 (b) Mixed 6 300 Lørdag d. 25.01.2014 8 0
U 13 Drenge 3 (c) Mixed 6 300 Lørdag d. 25.01.2014 11 0
U 12 Drenge 3 (c) Mixed 6 300 Søndag d. 02.02.2014 3 0
U 12 Drenge 2 (b) Mixed 6 300 Søndag d. 02.02.2014 4 0
U 11 Drenge 1 (a) Mixed 6 300 Søndag d. 02.02.2014 4 0
U 11 Drenge 2 (b) Mixed 6 300 Søndag d. 02.02.2014 4 0
U 11 Drenge 3 (c) Mixed 6 300 Søndag d. 02.02.2014 3 0
U 9 Drenge Øvede Mixed 6 275 Lørdag d. 01.02.2014 0 0
U 8 (3-mands) Mixed 5 225 Lørdag d. 01.02.2014 7 0
U 13 Drenge 1 (a) Mixed 6 300 Lørdag d. 25.01.2014 0 0
U 15 Piger Mixed 6 350 Søndag d. 26.01.2014 11 0
U 13 Piger Mixed 6 300 Lørdag d. 25.01.2014 5 0
U 11 Piger Mixed 6 300 Søndag d. 02.02.2014 3 0
U 10 Piger Mixed 6 275 Lørdag d. 01.02.2014 10 0
U 7 (3-mands) Mixed 5 225 Lørdag d. 01.02.2014 6 0
U 6 (3-mands) Mixed 5 225 Lørdag d. 01.02.2014 5 0
U 10 Drenge Mixed 6 275 Lørdag d. 01.02.2014 8 0
U 14 Drenge 1 (a) Mixed 6 350 Søndag d. 26.01.2014 3 0
U 14 Drenge 2 (b) Mixed 6 350 Søndag d. 26.01.2014 5 0
U 14 Drenge 3 (c) Mixed 6 350 Søndag d. 26.01.2014 4 0
U 12 Piger Mixed 6 300 Fredag d. 31.01.2014 5 0
U 18 Piger Mixed 6 350 Fredag d. 31.01.2014 2 0
U 9 Drenge begyndere Mixed 6 275 Lørdag d. 01.02.2014 5 0

Signetud teams

U17 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 24.01.2014

Teamname LVL Logo Club
FC Tamil Rockstars B
4labels B Hobro IK Logo Hobro IK
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Smiff 1 B SMIFF Logo SMIFF
smiff 2 B SMIFF Logo SMIFF
Team Intego A Hobro IK Logo Hobro IK

U 15 Drenge 1 (a) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 24.01.2014

Teamname LVL Logo Club
Partner Biler 1 A SUB 88

U 15 Drenge 2 (b) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 24.01.2014

Teamname LVL Logo Club
Valsgård Beast B
Team Snøflerne B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Snøflerne A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Partner Biler 2 B SUB 88
KVIK Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U 13 Drenge 2 (b) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2014

Teamname LVL Logo Club
Shine B Eastside
SIK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Eastside Viborg B Eastside Viborg
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Nugf B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U 13 Drenge 3 (c) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2014

Teamname LVL Logo Club
Nugf 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Bjerregrav C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
BMK 90 1 C BMK 90 Logo BMK 90
BMK 90 2 C BMK 90 Logo BMK 90
SIF/OIF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Eastside Viborg 2 C Eastside Viborg
Eastside Viborg 3 C Eastside Viborg

U 12 Drenge 3 (c) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2014

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Aalborg Chang 3 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 4 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U 12 Drenge 2 (b) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2014

Teamname LVL Logo Club
BMK90 1 C
BMK90-1 B BMK 90 Logo BMK 90
Aalborg Chang 1 A Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U 11 Drenge 1 (a) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2014

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
RK03 1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
BMK 90 1 A BMK 90 Logo BMK 90

U 11 Drenge 2 (b) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2014

Teamname LVL Logo Club
1-2-3 BANG B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
RK03 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Klejtrup U11 B Klejtrup Boldklub

U 11 Drenge 3 (c) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2014

Teamname LVL Logo Club
1-2-3 BOOM Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
RK03 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Bmk 90 2 C BMK 90 Logo BMK 90

U 9 Drenge Øvede 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club

U 8 (3-mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
United drengene B Skive IK Logo Skive IK
Ravnsbjerg IF 2 Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Barca drengene B Skive IK Logo Skive IK
Klejtrup Boldklub C Klejtrup Boldklub
Mønsted/Sparkær Mønsted IF Logo Mønsted IF
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U 13 Drenge 1 (a) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2014

Teamname LVL Logo Club

U 15 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2014

Teamname LVL Logo Club
pfu 05 C pfu 05
Vejlby IK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VH08 Mariagerfjord B Hobro IK Logo Hobro IK
kvik/Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Rebild Syd B
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF

U 13 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25.01.2014

Teamname LVL Logo Club
SUB88 B SUB 88
Tøserne B BMK 90 Logo BMK 90
Jans tøser B Rebild Syd
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening
GFU C GFU

U 11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 02.02.2014

Teamname LVL Logo Club
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
BMK90 2 C BMK 90 Logo BMK 90

U 10 Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club
FUIK Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Ravnsbjerg IF C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
Nugf 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SIF 1 + SIF 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Nugf B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BMK90 2 B BMK 90 Logo BMK 90
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg

U 7 (3-mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club
Sgif Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
BMK BMK 90 Logo BMK 90
BMK 2 BMK 90 Logo BMK 90
Stiften Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Katrines Rødder Klejtrup Boldklub

U 6 (3-mands) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club
Skals/Borup 1 C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
Skals/borup 2 C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
BMK BMK 90 Logo BMK 90
Mønsted/Sparkær Mønsted IF Logo Mønsted IF
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U 10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club
Kvik/Aalestrup IF B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SUB 88 (1) A Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
SUB 88 (2) C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
klejtrup boldklub C klejtrup boldklub
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U 14 Drenge 1 (a) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2014

Teamname LVL Logo Club
ASV A ASV Logo ASV
Ravnsbjerg IF 1 A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Blondinerne A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U 14 Drenge 2 (b) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2014

Teamname LVL Logo Club
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
Team Sportigan
Ravnsbjerg IF 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Bjerringbro IF B Bjerringbro IF Logo Bjerringbro IF

U 14 Drenge 3 (c) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26.01.2014

Teamname LVL Logo Club
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
SUB 88 (2) C Skals Fodboldforening Logo Skals Fodboldforening
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening
SUB 88 C SUB 88

U 12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 31.01.2014

Teamname LVL Logo Club
Viborg Nørremarken 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Pigerne B BMK 90 Logo BMK 90
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U 18 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 31.01.2014

Teamname LVL Logo Club
Power Puff Klejtrup Boldklub
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U 9 Drenge begyndere 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 01.02.2014

Teamname LVL Logo Club
Bmk1 BMK 90 Logo BMK 90
Bmk2 BMK 90 Logo BMK 90
Radisserne C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Mønsted/Sparkær Mønsted IF Logo Mønsted IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 24 - February 2 2014

Organisation
BMK 90
Place
Møldrup Hallen
Address
Rugevænget 2
Postalcode
9632
City
Møldrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BMK CUP - DJS map

Tournament overview