Fyrkat Cup 2014

Fyrkat Cup indbyder til indefodboldstævne i Hobro IC 28. februar, 1. og 2. marts 2014.
Drenge og piger fra U5 til og med U15.
Der spilles i en A eller B række i årgang U11 til U15.
Der spilles efter DBU’s indendørsregler.

Sidste tilmeldingsfrist 19. februar 2014
Tilmelding til Fyrkat Cup 2014 – her på siden eller på ungdom@hikfodbold.dk
Ved tilmelding skriv klubnavn, årgang samt pulje(U11-U15)

Pris for deltagelse:
U5-U7 250 kr.
U8-U10 300 kr.
U11-U15 400 kr.

Indbetaling af stævnegebyr sker på Spar-Nord konto:
9815 - 4574815946
Tilmeldingen er gældende når indbetalingen er modtaget.

Puljerne afvikles således:
Fredag den 28. februar 2014
U14 (A+B) og U15 (A+B)
Lørdag den 1. marts 2014.
U9, U10, U11 (A+B), U12 (A+B), U13 (A+B)
Søndag den 2. marts 2014
U5/U6, U7, U8

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 5 250 Søndag formiddag 7 0
U7 Mixed 5 250 Søndag formiddag 22 0
U7 Mixed 5 250 Søndag formiddag 0 0
U8 Mixed 7 300 Søndag formiddag 17 0
U8 Mixed 7 300 Søndag formiddag 0 0
U9 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 21 0
U9 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 2 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 12 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag formiddag 0 0
U11 A Mixed 6 400 Lørdag middag 4 0
U11 A Mixed 6 400 Lørdag middag 1 0
U12 A Mixed 6 400 Lørdag middag 2 0
U12 A Mixed 6 400 Lørdag middag 0 0
U12 B Mixed 6 400 Lørdag middag 10 0
U12 B Mixed 6 400 Lørdag middag 1 0
U13 A Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 4 0
U13 A Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U13 B Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 11 0
U13 B Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U14 A Mixed 6 400 Fredag aften 3 0
U14 A Mixed 6 400 Fredag aften 0 0
U14 B Mixed 6 400 Fredag aften 4 0
U14 B Mixed 6 400 Fredag aften 0 0
U15 A Mixed 6 400 Fredag aften 3 0
U15 A Mixed 6 400 Fredag aften 0 0
U15 B Mixed 6 400 Fredag aften 3 0
U15 B Mixed 6 400 Fredag aften 2 0
U11 B Mixed 6 400 Lørdag middag 11 0
U11 B Mixed 6 400 Lørdag middag 1 0

Signetud teams

U5/U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK 2008-1 C Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
jarl arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
ASV C ASV Logo ASV
jarl arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U7 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hobro Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Ik Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Nørager IF B Nørager IF
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 Overlund GF Logo Overlund GF
Sgif Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Hobro 3 Hobro IK Logo Hobro IK
BK02 C BK02
ASV 1 ASV Logo ASV
IF Nordthy IF Nordthy Logo IF Nordthy
ASV 2 ASV Logo ASV
Ik Rosendal 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal IK 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal IK 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendak IK 3 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RIF St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Jarls drenge B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Søndermarken IK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Søndermarken IK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Skive resen 1/slettes A skive ik/slettes
Skive Resen 2/slettes A skive ik/slettes
MIK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
ASV ASV Logo ASV
BK02 C BK02
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Horsens porte A
IF Frem Skørping 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
ASV Alvin Boys B ASV Logo ASV
Hold 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hold 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hold 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SIF 4 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Sødaldrengene TVS
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund Boldklub 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro 2 A Hobro IK Logo Hobro IK
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
ASV B ASV Logo ASV
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Nøvling VFB A Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U12 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted Fremad A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U12 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Alborg Drengene B
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 4 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 5 B Hobro IK Logo Hobro IK
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U12 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Nøvling/Vfb B Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U13 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Shine A Eastside
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Team intersport A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U13 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hanne`s Piger B Boldklubben Sydhimmerland Logo Boldklubben Sydhimmerland
Sport B
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
SIF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
AIF 2 B Allingåbro/Auning
AIF 1 B Allingåbro/Auning
Team intersport B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U13 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Blondinerne A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Class of Romalt A
Class of Romalt A

U14 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U14 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
TVS1 B Tjele vest sport
TVS2 B Tjele vest sport
Team Sportigan B

U14 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U15 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 2 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro Ik 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Partner Biler 1 A SUB 88 Logo SUB 88

U15 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U15 B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 4 Hobro IK Logo Hobro IK
Partner Biler 2 B SUB 88 Logo SUB 88
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK

U15 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
VH08 Mariagerfjord B Hobro IK Logo Hobro IK
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U11 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
M.i.k 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Min Købmand Sevel 1 B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
Min Kobmand sevel 2 B Sevel-Mogenstrup Idrætsforening Logo Sevel-Mogenstrup Idrætsforening
M.i.k B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Pokaldræberne B Saltum IF Logo Saltum IF

U11 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
VFB C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 28 - March 2 2014

Organisation
Hobro IK
Place
Hobro Idrætscenter
Address
Amerikavej 22
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview