EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68

  Den 1. & 2. marts 2014 byder Ejby IF 1968 til

EJBY CUP 2014

Vestegnens populære stævne

Stævnet er for U-6 til U-14 Drenge og U-9 til U-14 Piger

Spilletid 7 min. i alle rækker  -  Pris 375 kr. pr. hold

Der spilles på hel bane i alle rækker

Tilmelding: Klik her

 Drengerækkerne er opdelt i A eller B niveau. Pige rækkerne er rent B-stævne. Der spilles i puljer med 4 hold, men afhængig af antal tilmeldte hold forbeholder arrangøren sig ret til at tilpasse spilledag, stævneform, niveau eller spilletid.  

Der spilles efter DBU/SBU's regler for indefodbold. Brug af dispensationsspillere skal aftales med stævnelederen inden stævnet.

I tilfælde af pointlighed i puljerne sker rangering efter følgende regler: 1) Indbyrdes kampe inkl. målscore 2) Målforskel i samtlige kampe i puljen 3) Flest scorede mål 4) Straffesparkskonkurrence (3 spark, derefter 1 spark indtil vinderen er fundet).

I tilfælde af uafgjort i cupkampe afgøres kampen ved straffesparkskonkurrence.

I U-7 til U-9 rækkerne er der præmier til alle holdene. I U-10 til U-14 rækkerne er der præmier til de 3 bedst placerede hold.

 Tilmelding: Klik her

Yderliger info: Torben Kristensen, tlf.: 23 68 90 00, 

mail:  torben@arp-hansen.dk 

Holdgebyr kr. 375 skal være indbetalt senest den 16. februar 2014. Beløbet bedes indsat på Sydbank reg. nr. 7980, konto nr. 1018486.

Som altid kan man under stævnet købe frugt/grønt, sandwich, skinke- og kyllingetoast, franskbrød m. ost eller pålæg, vand/sodavand, øl, kaffe og slik. Alt sammen til vores særdeles rimelige priser.

 Alle kan få præmier med hjem. Prøv lykken i vores dejlige lotteri 

 Stævneleder: Torben Kristensen, tlf.: 23 68 90 00, mail: torben@arp-hansen.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U14 Piger 2000 Mixed 6 375 9 0
U9 Drenge 2005 A Mixed 7 375 0 0
U10 Piger 2004/05 Mixed 6 375 8 0
U14 Drenge 2000 /B Mixed 6 375 0 0
U9 Drenge 2005 /B Mixed 7 375 19 0
U10 Drenge 2004 /B Mixed 6 375 13 0
U11 Drenge 2003 Mixed 6 375 12 0
U12 Drenge 2002 Mixed 6 375 6 0
U14 Drenge 2000 Mixed 6 375 2 0
U13 Drenge 2001 Mixed 6 375 5 0
U12 Piger 2002 Mixed 6 375 0 0
U13 Piger 2001 Mixed 6 375 5 0
U11 Piger 2003 Mixed 6 375 7 0
U11 Drenge 2003 /A Mixed 6 375 0 0
U12 Drenge 2002 /A Mixed 6 375 0 0
U10 Drenge 2004 /A Mixed 6 375 0 0
U13Drenge 2001 /B Mixed 6 375 0 0
U7 Drenge 2007 B Mixed 7 375 13 0
U8 Drenge 2006 B Mixed 7 375 16 0
U8 Drenge 2006 A Mixed 7 375 0 0
U6 Drenge 2008 B Mixed 7 375 21 0
U9 Piger 2005 Mixed 7 375 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U14 Piger 2000 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B93 pigerne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sundby U 13 -2 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby U 13 - 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
solrød fc 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
solrød fc 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
B93 tøserne Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9 Drenge 2005 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 2004/05 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI B GVI
Hvidovre IF 3 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
FB B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Stjernerne B Ejby IF 68

U14 Drenge 2000 /B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 2005 /B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Husum 2 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hjorten B IF Hjorten
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Ejby U9 drenge B Ejby IF 68
Herlev HI U9 drenge C Herlev IF Logo Herlev IF
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Solrød A2er 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød A2er 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tigrerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Amager Bears B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager Cubs C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FB 05-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U10 Drenge 2004 /B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Kidz Academy C FC Kidz Academy
værløse hold 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Trekroner IF 1 B Trekroner Idrætsforening
Trekroner IF 2 B Trekroner Idrætsforening
Gadstrup IF B Gadstrup IF
B1903-U10-2 B B1903 Logo B1903
Ejby Rød B Ejby IF 68
Ejby Hvid B Ejby IF 68
Rønne fb 1 B Rønne ik
Rønne fb 2 B Rønne ik
Albertslund IF B B Albertslund IF Logo Albertslund IF
værløse hold 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub

U11 Drenge 2003 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rønne fb 2 B Rønne ik
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Kfum Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Ejby IF 68 B Ejby IF 68
Rønne fb 1 B Rønne ik
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B.93 Thomas B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 Drenge 2002 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ejby if68-2 B Ejby IF 68
Ejby if68 B Ejby IF 68
Hvidovre if Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
AH Bogholderiet B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
PP Brolægning B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U14 Drenge 2000 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
mikkels mester B Ejby IF 68
mikkels mester 1 A Ejby IF 68

U13 Drenge 2001 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
mikes devils C Ejby IF 68
mikes red devils A Ejby IF 68
Herlev if 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
herlev if 2 B Herlev IF Logo Herlev IF

U12 Piger 2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 2001 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Seje Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hareskovpigerne B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Ejbytøserne B Ejby IF 68
Ejbypigerne B Ejby IF 68

U11 Piger 2003 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolle Pigerne B Fritidsklubben Kolle
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
melby pige B Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
fc multi B
Brøndbi IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 Drenge 2003 /A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2002 /A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 2004 /A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13Drenge 2001 /B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 2007 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB's sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ejby IF 68 B Ejby IF 68
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Top danmark betaler B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Totis drenge B Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB'S hurtigste C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HUI Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI Blå B Hørsholm Usserød Idrætsklub

U8 Drenge 2006 B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hold 2 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Trup 2A C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Frederiksberg Boldklub B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FC Løvebanden 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TPS 1 C TPS
TPS 2 C TPS
De grønne B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
FC Løvebanden 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
06-gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nr Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Stenløse Boldklub U8 B Stenløse BK Logo Stenløse BK
hold2 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Ishøj nr1 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
hold2 B SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF

U8 Drenge 2006 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 2008 B 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kastrup U6 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup U6 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
A.G.F. 2 A Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. 1 A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TIF 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1903-1 B B1903 Logo B1903
B1903-2 B B1903 Logo B1903
Hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Måløv Boldklub 2 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv Boldklub 1 Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B 93 Onsdagsdrengene Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Tigerne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ejby if 68 u6 C Ejby IF 68

U9 Piger 2005 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ulveunger B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
FREMAD VALBY U9 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
FB Tigre B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ejby IF 68
Place
Glostrup Stadion, Hal 2 & 3
Address
Stadionvej 80
Postalcode
2600
City
Glostrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 map

Tournament overview