FREMAD VALBY CUP 2014

 

FREMAD VALBY CUP 2014
Spilledato: 14-15. juni
Arrangør: Fremad Valby
Årgang 2008-2007-2006-2005-2004-2003-2002 Drenge (U6-U12)

Årgang 2008-2007-2006-2005-2004-2003 Pige (U7-U9-U11)

DRENGE spiller:

U6 spiller 3-mands (max 5 spillere) - 1 x 8 minutter (5 kampe til alle) - INGEN resultat formidling
U7 - U8 spiller 5-mands (max 8 spillere) - 2 x 10 minutter (minimum 3 kampe)
U9 - U12 spiller 7-mands (max 10 spillere) - 2 x 12 minutter (minimum 3 kampe)

PIGER spiller:

U7 Pige & U9 Pige spiller 5-mands (max 8 spillere) - 2 x 10 minutter (minimum 3 kampe)
U11 Pige spiller 7-mands (max 10 spillere) - 2 x 12 minutter (minimum 3 kampe)

Medaljer til ALLE i 3-mands
Medaljer til ALLE i 5-mands + holdpokal til NR.1
Præmier: Til Nr.1-3 i 7-mands rækkerne

Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 København SV

Gebyr pr. hold:
3-mands rækker (U6 drenge):  350,- 
5-mands rækker (U7 - U8 drenge + U7 pige - U9 pige):  450,-
7-mands rækker (U9 - U12 drenge):  550,-
Betalingsfrist 15. April – (Tilmelding først gældende ved betaling)

Gebyr betales ikke retur ved afbud efter betalingsfrist.
Program: Udsendes senest 8-10 dage før stævnet.
Konto: 3307 3306696890 - Husk at angive holdes navn og årgang.

Stævnearrangør: Fremad Valby
Kontakt: valbycup@outlook.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7-A (Årg. 2007) Mixed 8 450 Lørdag d. 14. juni 25 0
U7-BC (Årg. 2007) Mixed 8 450 Lørdag d. 14. juni 20 1
U8-A (Årg. 2006) Mixed 8 450 Søndag d. 15. juni 28 1
U8-BC (Årg. 2006) Mixed 8 450 Søndag d. 15. juni 32 2
U9-A (Årg. 2005) Mixed 10 550 Søndag d. 15. juni 21 0
U9-BC (Årg. 2005) Mixed 10 550 Søndag d. 15. juni 24 0
U10-A (Årg. 2004) Mixed 10 550 Lørdag d. 14. juni 19 0
U10-BC (Årg. 2004) Mixed 10 550 Lørdag d. 14. juni 18 0
U11-A (Årg. 2003) Mixed 10 550 Lørdag d. 14. juni 17 0
U11-BC (Årg. 2003) Mixed 10 550 Lørdag d. 14. juni 22 1
U12-A (Årg. 2002) Mixed 10 550 Søndag d. 15. juni 7 0
U12-BC (Årg. 2002) Mixed 10 550 Søndag d. 15. juni 22 2
U6 (Årg. 2008) Mixed 5 350 Søndag d. 15. juni 13 0
U7-Pige (Årg 07-08) Mixed 8 450 Lørdag d. 14. juni 5 0
U11-Pige (Årg.03-04) Mixed 10 550 Søndag d. 15. juni 1 0
U9-Pige (Årg 05-06) Mixed 8 450 Lørdag d. 14. juni 6 0

Signetud teams

U7-A (Årg. 2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1973 A A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
bjørnebanden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Herlev HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Albertslund IF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
De "Vildeste" Drenge B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-BC (Årg. 2007) 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
B1973 B2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Greve Fodbold B1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1973 B B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
ninja drengene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve E B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Gvi Juventus Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rishøj Boldklub (2) B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
VI39 Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U8-A (Årg. 2006) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
KB-Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad Valby Rød A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Holmegaard A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KB Liverpool A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
RB2006 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B1903 A1 A B1903 Logo B1903
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
BSV1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BKF 1 A BK Favoritten
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Hellas-1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U8-BC (Årg. 2006) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Løver B B1903 Logo B1903
Leoparder B B1903 Logo B1903
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
NFC Bears B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Boldklubben Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX FLYERS B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fremad Valby Rød B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Hvid B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby H2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
BKF 2 B BK Favoritten
KB-Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9-A (Årg. 2005) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Valby Rød A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve U9-1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VSB 2005A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Rishøj BK 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Brøndby IF U9-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby U9-1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge BK 1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Pelle A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vi39 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
RB 1906 1 A Rb1906
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9-BC (Årg. 2005) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Rishøj BK 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Fremad Valby Hvid B Fremad Valby Logo Fremad Valby
KB U9B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød A2'er B Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hornbæk IF B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Tune 2 C Tune IF Logo Tune IF
FREMAD VALBY U9 A Piger A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Tune 1 B Tune IF Logo Tune IF
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
FB 05-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BKF 1 B BK Favoritten
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U10-A (Årg. 2004) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
Hørsholm A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HFC-1 A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
v.i.f 1 A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Brøndby if A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFH2004-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve Fodbold 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903-U10-2 A B1903 Logo B1903
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Albertslund IF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U10-BC (Årg. 2004) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
Himmelev Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HFC-2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B-truppen C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
ÅLholm IF Ålholm If Logo Ålholm If
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
CIK - 04 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 3 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Greve U10-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve U10-4 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11-A (Årg. 2003) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
Birkerød 1 A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
ABT - 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KFUM03 Roskilde A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Brøndby if Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fremad valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Sundbys superdrenge A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hvidovre IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB A1 HVID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11-BC (Årg. 2003) 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
AIF B B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Allerød FK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hik B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
ABT 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903-2 B B1903 Logo B1903
Fremad valby B/C B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Bk Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Allerød FK1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hvidovre IF B B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIK drengene B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby IF - U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U12-A (Årg. 2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg 1 A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KB BLÅ A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
LB07 1 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U12-BC (Årg. 2002) 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
NBU Wildcats C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Jægersborg 2 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB 02 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB B1 Ronaldo B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Zlatan B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK HVID B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK BLÅ B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby U12 C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hellas A1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
NBU Tigers C Nørrebro United Logo Nørrebro United
FA2000 B B FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Bk frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
LB07 2 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Hellas B1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U6 (Årg. 2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
VI 39 B1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U7-Pige (Årg 07-08) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby Pige U7 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AFK U7-piger Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U11-Pige (Årg.03-04) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15. juni

Teamname LVL Logo Club

U9-Pige (Årg 05-06) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14. juni

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - June 15 2014

Organisation
Fremad Valby
Place
Fremad Valby
Address
Julius Andersens Vej 8
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Unknown
FREMAD VALBY CUP 2014 map

Tournament overview